Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jestliže takové osobě vznikne po 1. lednu 2013 povinnost přiznat DPH u přeshraničních plnění nebo povinnost vykázat poskytnutí přeshraničních služeb s místem plnění v jiném členském státě, nebude se muset registrovat jako „plnohodnotný plátce DPH“. Bude povinně podávat souhrnná hlášení, kde bude tuto DPH vykazovat a odvádět. Z tuzemských plnění nebude DPH odvádět a nebude mít nárok ani na odpočet daně.Takže to je teď asi podobné, jako od začátku na Slovensku.
Pokud budu platit kartou přímo dodavateli, tak mi to PayPal dovolí AFAIK jen desetkrát, pak už si budu muset založit účet.Obávám se, že nic jako „platba bez registrace“ u PayPalu neexistuje a je to jen trik, který má ošidit kolemjdoucí a udělat z nich registrované uživatele PayPalu. Jednou jsem takhle platil (měl jsem novou kartu nepřidanou k PayPal účtu a chtěl jsem ji použít jen na ten jeden nákup, nechtěl jsem ji párovat s PayPal účtem), tak jsem se nepřihlašoval a použil tu „platbu bez registrace“. Stejně ale bylo nutné zadat e-mailovou adresu (to už smrdí, ale naivně jsem si říkal, že to třeba chtějí jen, aby mi mohli zaslat účtenku). Platba proběhla a vypadalo to OK. Později jsem změnil názor a chtěl jsem si kartu spárovat se svým PayPal účtem – nešlo to. Nějaká nesmyslná hláška, že to nejde a basta. Zkoušel jsem to konzultovat s bankou a taky nevěděli, čím by to mohlo být. Nakonec jsem po mnoha marných pokusech zjistil, že mi PayPal pokoutně založil druhý účet (e-mailové adresy byly různé) a spároval s ním tuto kartu – proto nešla přidat k mému původnímu účtu.
Obávám se, že nic jako „platba bez registrace“ u PayPalu neexistuje a je to jen trik, který má ošidit kolemjdoucí a udělat z nich registrované uživatele PayPalu.V podstatě ano. Protože i když se nezakládá PayPal účet, chtějí hromadu osobních údajů. Takže i kdyby vnitřně nic nědělali, osobní údaje už mají k dispozici.
Později jsem změnil názor a chtěl jsem si kartu spárovat se svým PayPal účtem – nešlo to. Nějaká nesmyslná hláška, že to nejde a basta. Zkoušel jsem to konzultovat s bankou a taky nevěděli, čím by to mohlo být. Nakonec jsem po mnoha marných pokusech zjistil, že mi PayPal pokoutně založil druhý účet (e-mailové adresy byly různé) a spároval s ním tuto kartu – proto nešla přidat k mému původnímu účtu.Protože interně to samozřejmě vytvoří úplně normální PayPal účet, který má akorát nastavené nějaké atributy, aby se to jako účet netvářilo. Také proč si komplikovat datový model, že?
plátce
a poplatník
?
"Pokud tedy bude českému plátci dodáno zboží plátcem z Německa, německý plátce nebude uplatňovat svoji německou DPH, ale český plátce uplatní DPH na výstupu s českou sazbou a zároveň si uplatní nárok na odpočet na vstupu. Celkový vliv na standardního českého plátce je tedy z hlediska DPH nulový, protože samovyměření i nárok na odpočet uplatní v jednom daňovém přiznání."
Viz. tento článek jako nástin problematiky (nepodléhal bych panice).
Z vlastní zkušenosti, plátci si vzájemně v rámci EU DPH neúčtují ;).Ale tady je řeč o plátce v Česku. Mám několik českých dodavatelů služeb, kterým platím PayPalem, protože je to rychlejší a pohodlnější než libovolná jiná metoda.
Tady (§ 106a, odst. 1):
Poruší-li plátce závažným způsobem své povinnosti vztahující se ke správě daně, správce daně rozhodne, že tento plátce je nespolehlivým plátcem.
Jde o zcela novou věc, která existuje až od 1.1.2013. Čili aby mohl někdo patřit do této kategorie, musí nejdřív správce daně rozhodnout, že je nespolehlivým plátcem. Samozřejmě se proti takovému rozhodnutí lze odvolat, takže to celé asi chvíli potrvá a první plátci s "cejchem" se začnou objevovat až za pár měsíců.
Tiskni
Sdílej: