Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mno, možná je to trochu dlouhé, ale opravdu jsem thinkpady fascinován, dle mého skromného názoru představují úžasný kus technologieNa ThinkPadech je nejlepší, že "klamou tělem". Zatímco jiní výrobci dělají stříbrolesklé futuristicky vypadající kousky, které oslní kdejakého BFU, ThinkPady vypadají na první pohled jako nepovedená krabice na tužky. Rozdíl je ale v tom, že ty první se brzy odřou (takže budou vypadat dost nechutně), popraskají jim panty a budou svého uživatele obšťastňovat různými dalšími problémy, kdežto ty druhé vypadají i po několika letech jako nové, všechno pořád pevně drží a za provozu s nimi nejsou problémy.
Na ThinkPadech je nejlepší, že "klamou tělem". Zatímco jiní výrobci dělají stříbrolesklé futuristicky vypadající kousky, které oslní kdejakého BFU, ThinkPady vypadají na první pohled jako nepovedená krabice na tužky.To je věc vkusu. Mě design Thinkpadů připadá velice hezký a nadčasově elegantní, což se bohužel nedá říct o většině ostatních notebooků, které vesměs vypadají jako něco z tržnice. Pamatuju si, že když se mi před léty dostal do ruky první Thinkpad v podobě modelu 240, tak všichni říkali: "jé, to je hezkej notebook". Nejbizarnějším dojmem na mě ale zapůsobil nějaký starší bílý mackbook ženy mého kamaráda, který jsem zpočátku mylně považoval za kuchyňskou váhu a posléze mi připadalo, že to vyrábějí ze stejného materiálu jako záchodová prkénka ;)
a posléze mi připadalo, že to vyrábějí ze stejného materiálu jako záchodová prkénka ;)Ha! Už víme, jakou novinku představí Apple za rok!
Mám R51e s Celeronem M 370, který bohužel neumí snižovat napětí.To je tak, když někdo šetří na nepravém místě. Vzpomínám, jak se někdo (už nevím kdo) kdysi chvástal, že to éčko v názvu nic neznamená a že je to stejně kvalitní notebook, jako bez toho éčka, a proto ušetří několik tisíc. IMHO ten procesor vyměnit nejde, ale možná se mýlím.
jediné co mě na tom mrzí je ten celeron m, když se po pár měsících objevily modely R51e s pentiem mAha, takhle...
Tiskni
Sdílej: