abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý článek

    David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Komunita

    Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.4. 23:11 | IT novinky

    Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    27.4. 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    27.4. 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    26.4. 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1449 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..

    11.10.2006 08:47 | Přečteno: 1645× | To jsem vážně jediný? | poslední úprava: 11.10.2006 13:11

    Jinak si totiž nedokážu vysvětlit proč žádná ze zásilek posílaných přes PPL nedorazila kdy měla, natož včas. Bohužel některé firmy s nimi mají smluvní vztah a zásilky neposílají přes nikoho jiného. Z mého pohledu cimrmanovsky parafrázováno: "Je to dražší, za to o to horší služba", přitom kamarád, který bydlí o pouhých deset minut pěší chůze dál (ovšem v rámci jiné městské části) s touto službou žádný problém nikdy neměl.

    P.S.: Zásilka měla být původně doručena včera odpoledne na mou adresu domů. Jenže nebyla. Přitom čas uvedený na webu PPL je 10.10.06 09:24 Od časného dnešního rána se marně snažím kontaktovat výstupní depo, abych se domluvil na náhradním místě a času dodání. Jenže linka je bud obsazená, nebo to nikdo nebere.

    P.P.S.: Chce se mi štěstím plakat.. konečně jsem se dovolal na člověka co to má doručit. Přiveze to dnes hned zrána - takže v poledne tam bude, jako na koni. Zdá se mi to? Ale ne, jsem opravdu rád aspon za to.

    Jen tak pro srovnání. Zásilky posílané přes Ceskou poštu o níž se hovoří jako o monopolu který je třeba rozbít, mi obvykle do schránky dorazí do druhého dne od podání. Nehledě na fakt, že kolikrát mi předá zásilku poštačka rovnou na ulici cestou do práce, protože mě už zná. Dokonce i zásilky určené pro mou ženu, takže se jen výjimečně stává že si musím dojít na poštu.

    Mám s tím spojenou jednu veselou příhodu. Když mě totiž před lety hledali kamarádi (věděli pouze že bydlím někde v Hrabůvce) a ptali se náhodných okolojdoucích kde bydlí "Kapica", tak se dozvěděli že: "Támhle, ale ten už přeci dávno umřel?" (bydlím totiž v bytě po dědovi)

    Happy End

    Zásilka konečně dorazila právě před dvěma minutami...

    Radost mi kalí pouze fakt že můj zcela normální dotaz v diskuzi (Za kolik se ted vykupuje 1kg železa) byl uzamčen aniž by mi stihnul někdo odpovědět. Nechápu jak někdo může TOHLE považovat za provokaci. Očividně asi někdo komu se neválí ve sklepě asi stovka starých PC.

           

    Hodnocení: 75 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    11.10.2006 10:00 id2307 | skóre: 8 | blog: Jmenoblogusmiobsahovatjenznaky | Dvůr Králové nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    relaxuj, já jsem čekal na zásilku do PPL 5 dní, z toho se na webu objevily 3 pokusy o doručení - na firmě je někdo od 6-17, tak asi doručují přes noc nebo nevím naštěstí si u svého dodavatele mohu vybrat a PPL si už rozhodně nevyberu
    11.10.2006 10:31 shmullus | blog: temporary
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    jojo, nikdy nezapomenu, jak mi mel prijit PPLkem sitovej disk WD netcenter (tehdy bratru za 9000) a predani probehlo stylem, ze z vytahu vykouknul manik, nohou si drzel dvere, strcil nezname osobe co vykoukla z bytu (moje malickost) do ruky krabici a papir, na papir sem hodil nejakej "chaos", ktery tezko nazvat podpisem.. a odejel. cele predani zbozi v cene 9000 trvalo asi 5 vterin a padlo behem nej jedine slovo a to moje "dekuji"!! ani se me nezeptal na jmeno, vubec na nic.
    Max avatar 11.10.2006 10:56 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Pokud to platíš při předání, tak je to jedno, ne? Pokud platíš převodem na účet nebo jinak a máš už vlastně zaplaceno, hmm, nedoporučuju :)

    Já si vždy nechal posílat věci přes PPL, ale poslední balík, co mi přišel byl dvd přehrávač a ten byl v řiti :(. Celý kryt byl zdeformovaný, mechanika nechtěla ani vylézt apod. Samozřejmě plomba v zádu od firmy, ve které jsem to koupil. Pak mně ještě vyděsili, když jsem si psal se servisákem v té firmě, že to není jejich chyba a v takových případech se musí vymáhat odškodnění od dopravní firmy. Jo, to jsem se pěkně zalek. Naštěstí to dopadlo velice, velice dobře :). Nejdřív mi nabídl, že bych jim to tam poslal a oni by to opravili / vyměnili. Nojo, ale byl to takový dárek a čekat další 3 týdny, to se mi moc nechtělo. Ale pak mně ten člověk překvapil, nabídl mi, že když mu sdělím seriové číslo přehrávače, tak si ho zahrne do databáze a můžu si posrušit plombu a opravit si to sám aniž bych přišel o záruku. To mi vskutku vyrazilo dech a samozřejmě jsem souhlasil a modlil se, aby to bylo jen ve fyzickém poškození krytu a né elektroniky apod. Přehrávač šlape už asi 4 měsíce a nemůžu si stěžovat :-D

    Jinak od České Pošty mi snad přišlo vždy vše a v čas vzhledem k posílané době a v pořádku bez nějakého poškození.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    11.10.2006 12:10 shmullus | blog: temporary
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    ja to jeste upresnim. nic jsem neplatil, prislo mi to od zastoupeni WD v CR na recenzi. proste ten balik mohl technicky prevzit jakykoliv talibanec stojici v danou hodinu pred mymi dvermi od bytu. a to je imho ten pruser.
    11.10.2006 10:45 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Podobná zkušenost: zásilka placená při objednání eBankou, na webu PPL záznam o nedoručení z důvodu, že jsem neměl dostatečnou hotovost.

    A ten člověk se mi ani nepokusil zavolat na kontaktní telefon. Prý mu nějaký pan Němec řekl, že tu dnes nejsem a budu až v pátek (u nás ve firmě žádný Němec nepracuje).

    Druhý den naštěstí dorazil OK.
    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    Heron avatar 11.10.2006 11:48 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Zajímavé. Mám opačnou zkušenost, na firmě využíváme PPL docela intensivně a žádný problém není. Občas přijedou i dvakrát denně, pokud v jim v průběhu dne přijde zásilka na kterou spěcháme. No problemo.
    11.10.2006 12:16 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Na zásilku jsem nespěchal. (Expedována od dodavatele byla 3.10.) Ale když má něco dojít v určitý předem daný čas, a nedojde to, přestože to je již v místě určení, tak to mě dokáže opravdu naštvat. Ten balíček už je v OV od včerejška od rána. Je poledne následujícího dne a kde nic tu nic. Zádné upozornění o zpoždění, žádná omluva. Nic.
    11.10.2006 18:18 johniez | skóre: 17 | blog: xyz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Taky mam s PPL dobrou zkusenost, jeden den jsem objednal, druhej den volal chlapek ze mi to priveze kolem poledne a bylo to doma :)

    Mnohem lepsi nez posta a cena byla stejna..
    11.10.2006 12:48 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Zasadne si nechavam posilat pres PPL (pripadne jinou sluzbou pokud neni PPL k dispozici, ale to jsou spis vyjimky) a ze mi tech baliku jakozto spravci nasi czfree site chodi docela dost.

    Jednou jedinkrat byl "problem". Zena nebyla doma, on nechal listek a stalo me to 4 telefony nez jhsem se dovolal ridici. Privezl to jeste v ten den vecer.

    Zato s ceskopu postou, no ehm... Na postu ani zadarmo. Kdyz privezou tak fajn, ale to se clovek musi nejdriv 3 dny modlit.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    11.10.2006 12:52 finn | skóre: 43 | blog: finnlandia | 49° 44´/13° 22´
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Mám podobnou zkušenost. Zasilka měla být doručena v den D, samozřejmě nebyla. Na webu jsem se dočetl, že prý proto, že jsem nebyl doma (což byla sice pravda, ale vzhledem k tomu, že u nás nikdo nezkusil ani zazvonit, mi není jasně, jak to zjistili :)). Zásilky jsem se dočkal až následujícího dne.
    Užívej dne – možná je tvůj poslední.
    11.10.2006 12:59 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Mně se stala včera opačná věc: ve schránce jsem našel pohled, který byl adresován do Jičína s úplně jiným jménem ulice, jen číslo souhlasilo. Vypadá to, že někdo spletl PSČ (bylo tam PSČ Luštěnic), města už si nikdo nevšímal a doručili to na jedinou adresu s příslušným číslem popisným…
    11.10.2006 14:21 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Že by Česká pošta používala strojové čtení PSČ při třídění pošty? Ale i kdyby, někdo by si při doručování měl všimnout, že adresát bydlí v jiném městě.
    Quando omni flunkus moritati
    Pavel Stárek avatar 11.10.2006 16:17 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asi bydlím v bermudském trojúhelníku..
    Používá, například v Olomouci se používá řešení od firmy Siemens a mohu říci že to funguje docela dobře. Pravda, sedějí tam ženský které to co stroj nepřečte zatřídí na videokódování ručně.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.