Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Šmarjápanno - jestli tohle je provokace, tak jsem kralevic dánský.
Z cizáckých anglických zkratek zastupujících pěkná česká slova se mi dělá blujno. :-PBuď rád, že se mnou nemusíš komunikovat naživo. PS: Že by zrovna "podle mého ne zas tak moc skromného názoru" byla ukázka pěkný češtiny, to teda nevím...
Tak zle by snad zase nebylo.Těžko říct, ale když tě rozhodí "IMNSHO", tak bys IMHO (
Není nad to si tříbit sloh. Já v takových případech napíšu třeba: „Myslím si, že…“Že seš to ty, polepším se.
Unifikace je hnus!Pryč s Prologem!
To také nebyl „skromný“ názor, ale „ne zrovna skromný“:-).
Sama si se sice domnívám, že když se mluví/píše jedním jazykem, tak se mluví/píše jedním jazykem, ale (a pozor tohle je neskromný názor) občas nějaký významový odstín jedním jazykem vyjádřit lze a jiným, i kdyby ses rozkrájel, to tak přesně nesdělíš. A proto pokud vím, že osoba se kterou komunikuji rozumí jazyku, který chci použít, vsunu větu nebo i jen slovo v daném jazyce, místo abych se to snažila nějak složitě opsat pomocí konstrukce „ehem… tak nějak, ale ne úplně… no víš …“.
Zkratky IMHO a podobné považuji zrovna tady na abíčku za poměrně dobrý příklad výše popsaného případu.
Patičku znám a provokuju . Nic si ze mě nedělej. Já si myslím, že rozpad Rakouska-Uherska byla chyba a na Bílé hoře jsem vyhrála.
A mimochodem výše napsané neznamená, že nejsem vlastenec. Ba právě naopak svoji zem, a hlavně město, mám strašně moc ráda, jen se mi nezdá, že by bylo důležité, jak se jmenují (hlavně, že jsou krásné a moje), a vím, že větší útvary se lépe brání. (Jo a Rakousko-Uhersko je/by bylo lepší než EU.)
(Jo a Rakousko-Uhersko je/by bylo lepší než EU.)Tojo, stačilo říct, že na císaře pána sraly mouchy a hned jsi byla ve vězení
Tiskni
Sdílej: