Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
..co napíšou do sekce Hardware pro příslušný kus a typ vítězoslavné:"Funguje!" eventuálně s dovětkem že lepší postup najdete na google. Jenže vždycky to takhle jednoduše nejde a problém nemusí být vždy na straně zakoupeného zařízení. A totéž by se dalo říct i na adresu obhájců aplikací psaných v javě. Jasně že primární hák je v tom kdo a jak tu aplikaci napsal, ale proč nemá (nebo jsem to teda alespoň nikde nenašel) jvm možnost nastavit maximální množství dostupné paměti?
Je taky moc krásné, že java umožňuje dělat multiplatformní aplikace, ale k čemu to? Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP? Takže aplikace sice v prostředí linuxu jede, ale kvůli debilních čteček čárového kódu - které jinak pod linuxem normálně fungují - k nám Ministerstvo práce a sociálních věcí infiltrovalo 50(!) strojů s WinXP. A zapište si za uši, že podobné stroje putovaly na všechny úřady v téhle republice, pro všechny se kupoval OS a nejenom OS ale i kancelářské balíky a zalepí se to pěkně z prachů které jste zaplatili na nejrůznějších daních! Danajský dárek není-liž pravda? Přitom stačilo tak málo. Aby bylo možné v té javovské aplikaci nastavit cestu k zařízení místo na idiotského COM13 na /dev/ttyUSB0 a na všech těch strojích mohl být linux a opensource nástroje. Úspora mohla být bratru za cca 10000000 Kč
Jen malý dovětek k úvodu tohoto blogpostu. Až bude někdo řešit proč se mu nechytá bluetoothová myška - zkuste se také podívat na jiná FAQ, třebas i u vás přijdete na to, že je třeba nejprve bluetooth ve vašem systému povolit.
Tiskni
Sdílej:
Je taky moc krásné, že java umožňuje dělat multiplatformní aplikace, ale k čemu to? Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?
- IMHO autor netvrdi nic jineho.Přitom stačilo tak málo. Aby bylo možné v té javovské aplikaci nastavit cestu k zařízení místo na idiotského COM13 na /dev/ttyUSB0 a na všech těch strojích mohl být linux a opensource nástroje. Úspora mohla být bratru za cca 10000000 KčA to by nestačilo udělat symlink? Případně rovnou
mknod
?
Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?To asi těžko, když Win do souborového systému sériová zařízení nezačleňují.
Na linuxu, samozřejmě...Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?To asi těžko, když Win do souborového systému sériová zařízení nezačleňují.
Když její programátor do nich "natvrdo" zadrátuje cestu k zařízení platnou jen na desktopové stanici s WinXP?
Přitom stačilo tak málo. Aby bylo možné v té javovské aplikaci nastavit cestu k zařízení místo na idiotského COM13 na /dev/ttyUSB0 a na všech těch strojích mohl být linux a opensource nástroje. Úspora mohla být bratru za cca 10000000 Kč
System.getProperty("file.separator")
Hmm, takže až se jednoho dne v MS rozhodnou, že '/' může být součástí jména souboru, tak přestane fungovat boost, python a php.Odporucam skusit v tom widlackom prikazovom riadku (ci ako to nazvat) skusit:
c: cd windows\system32 cd \ cd windows/system32
... že prostě napíšu dopředná lomítka ...Nebude to tím, že je winapi moc chytré a dokáže snít cestu i s
/
? Třeba c:/windows/
mi v průzkumníku porchází ...
::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
:)
UUID=506a1435-b469-4b04-a165-5f4b6483d3d4
V boostu jsem moc spokojeny. Muzu zvolit, jestli cesty muzou obsahovat znaky, ktere jsou nativni pro porstredi (fs:native
), urcit kompletni cestu v pripade, ze zadana neobsahuje root, tj. C:\
nebo /
(path.is_complete()
). Operator /
je syntakticka pomucka, moc sikovna (viz priklad). A jine rostarny.
namespace fs = boost::filesystem; <snip> fs::path tmpPath( workingDirOption, fs::native ); workingDir = tmpPath.is_complete() ? tmpPath : workingDir/tmpPath; if( !fs::exists( workingDir ) ) </snip>