Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Na základě dohody z roku 1992 byly v Jižní Osetii umístěny ruské, gruzínské a jiho- i severoosetské mírové jednotky.
V pozdních hodinách 1. srpna propukly intenzívní boje mezi Gruzínskou armádou a jihoosetskými bojovníky, mající za následek několik mrtvých a raněných. Obě bojující strany se vzájemně obvinily ze zahájení střelby.
Jsem rad kdyz maji nekteri lide ve vsem naprosto jasno.
Ale ja si to preci jenom musim trochu ujasnit.
Takze kdyz se Gruzie rozhodla netrpet na svem vlastnim uzemi teroristicke akty a pouzila silu je spatna. Rusove kteri okamzite svym souvercum prispechali na pomoc jsou ti dobri je to tak spravne podle Vas ano?
Takze kdyz v 38 roce dochazela ceske strane trpelivost se sudetaky byla Ceska republika spatna. Nemci kteri prispechali svym soukmenovcum na pomoc byli ti dobri je to tak podle Vas?
Jestli Vam to to dochazi situace je naprosto stejna jako tehdy. Gruzie je samostatny stat ktery si ma pravo udelat na svem uzemi poradek stejne jako Ceska republika byl samostatny stat a Nemci tu nemeli co delat stejne jako Rusove v Gruzii dnes.
Jenom ten Hitler to resil ne rozdavanim nemeckych pasu, ale vyresil to diplomaticky s mocnostmi v Mnichove a pak uz sem vpochodoval naprosto legalne.
Takze kdyz v 38 roce dochazela ceske strane trpelivost se sudetaky byla Ceska republika spatna. Nemci kteri prispechali svym soukmenovcum na pomoc byli ti dobri je to tak podle Vas?K tomuto tématu musím něco dodat. Podle toho, co mi říkali prarodiče (na základě svých osobních zkušeností), tak to vůbec nebylo tak, že by tady někomu docházela trpělivost se Sudeťáky. Ti Sudeťáci tu dlouho žili společně s Čechy naprosto bez problémů. Jenže když se pak objevil Henlein, Sudeťáci skoro ze dne na den doslova zblbli, zavládla u nich protičeská nálada a už se nechtěli bavit ani se svými dříve dobrými kamarády z řad Čechů.
Podle toho, co mi říkali prarodiče (na základě svých osobních zkušeností), tak to vůbec nebylo tak, že by tady někomu docházela trpělivost se Sudeťáky. Ti Sudeťáci tu dlouho žili společně s Čechy naprosto bez problémů. Jenže když se pak objevil HenleinNevím, kolik bylo prarodičům v roce 1918, ale problém se "Sudeťáky" se objevil nejpozději vznikem ČSR jako národně definované republiky v historických hranicích českého státu, kde žila většina obyvatel zjevně nečeských. Představa, že se "někdo" zčistajasna objeví a ze dne na den doslova "zblbne" masy, je hodně pohodlná - máme viníka. Ano, takhle si to lidi ("prarodiče na základě svých osobních zkušeností") obyčejně představují a takhle to odjakživa prezentují masmédia, vždycky je tam nějaký ten démon, který "zblbne" hodné a spořádané občany, kteří do té doby neměli žádné problémy s ničím a s nikým... Pak stačí toho démona zpacifikovat a vše bude zase dobré. Pak je tu ještě druhá cesta, trochu si nastudovat historii - stačí i dobové dokumenty. Ta přináší pravda, hodně problémů, protože věci najednou nejsou tak jednoduché a tak černobílé, a tím pádem se dnešní hledané analogie taky nedají tak zjednodušit na černobílá schémata.
Nevím, kolik bylo prarodičům v roce 1918Tehdy ještě nebyli na světě.
Představa, že se "někdo" zčistajasna objeví a ze dne na den doslova "zblbne" masy, je hodně pohodlná - máme viníka.Takhle to samozřejmě nebylo, a to ani v Německu. Existují nějaké problémy, ale ovšem když se najde někdo (Hitler, Henlein apod.), kdo nabídne jednoduché a zdánlivě účinné řešení, lidé za ním jdou.
Ano, takhle si to lidi ("prarodiče na základě svých osobních zkušeností") obyčejně představují a takhle to odjakživa prezentují masmédia, vždycky je tam nějaký ten démon, který "zblbne" hodné a spořádané občany, kteří do té doby neměli žádné problémy s ničím a s nikým...Proboha, s čím a s kým tehdy měly problémy deseti- až patnáctileté děti? Od narození byly trvale ve styku s českými dětmi, nikde nic neskřípalo, normálně se kamarádily, trávily většinu volného času spolu, bez ohledu na národnost.
Co třeba s českými úřady, resp. českou národnostní politikou? Anebo jejich rodiče? Viz níže odkazovaný dokument.Ano, takhle si to lidi ("prarodiče na základě svých osobních zkušeností") obyčejně představují a takhle to odjakživa prezentují masmédia, vždycky je tam nějaký ten démon, který "zblbne" hodné a spořádané občany, kteří do té doby neměli žádné problémy s ničím a s nikým...Proboha, s čím a s kým tehdy měly problémy deseti- až patnáctileté děti? Od narození byly trvale ve styku s českými dětmi, nikde nic neskřípalo, normálně se kamarádily, trávily většinu volného času spolu, bez ohledu na národnost.
nikde nic neskřípalo, normálně se kamarádily,A všude na světě byl mír a klid... Ony ty děti z věku, kdy nic neskřípalo a normálně se kamarádily, vyrostou do věku, kdy si hledají práci, začnou se politicky a občansky angažovat a hledat, kam vlastně patří. Pak uvidíte, že to začne skřípat všude na světě, pokud ty "normální děti" patří k různým sociálním, národnostním či jinak rozděleným skupinám. Když se člověk začte trochu do hloubky dějin první republiky, tak to rozhodně nebyla taková idyla, jak se domníváme ze prvorepublikových filmových slaďáků (stejně jako jsou slaďáky z Holywoodu obrazem reálné Ameriky), které se promítají dodnes. Politicky to například zjevně byl bordel srovnatelný s dnešním (včetně slabých vlád, afér a přebíhání poslanců). Rok 1938 byl stejně tak 20 let po převratu 1918 jako je dnešek po převratu listopadovém - tak si asi můžete představit, jak se ty problémy "staré doby" za těch pár let mohly vyřešit a usadit politická kultura novopečených politiků, které vynesl do křesel převrat.
Co třeba s českými úřady, resp. českou národnostní politikou? Anebo jejich rodiče? Viz níže odkazovaný dokument.Jejich rodiče možná. Ony samotné těžko.
Ony ty děti z věku, kdy nic neskřípalo a normálně se kamarádily, vyrostou do věku, kdy si hledají práci, začnou se politicky a občansky angažovat a hledat, kam vlastně patří.Hmmm, to je zajímavé, že k tomu "začátku politické a občanské angažovanosti" u nich došlo ve stejnou dobu, bez ohledu na věk.
To o tom, ze byli Nemci za prvni republiky obcane druhe kategorie cerpate odkud? Jaka meli proti Cechum obcanska omezeni?
Samozrejme ze v 38 uz se nic nedalo delat, jen tu upozornuji na jistou paralelu v dejinnem vyvoji.
Kde se jenom ta averze vůči čechům v těch mladých vzala?Jak už jsem zmínil, ta averze se objevila prakticky ze dne na den. Zrovna u té mládeže to bylo nejvýraznější. Zatímco jeden den tvořila česká a sudetoněmecká mládež jednu partu (a národnost nikdo neřešil, mluvilo se česky i německy), prakticky do druhého dne nastal velký zlom - Sudeťáci najednou s Čechy nechtěli mít nic společného, nadávali jim a ukazovali různá gesta. Čili ten brainwashing musel být neskutečně silný, když dokázal udělat tohle.
Ze dne na den se objeví leda tak opar.To samozřejmě nebylo myšleno doslova.
Kdyby byli tito lidé včas podpořeni, tak se mohla situace vyvíjet zcela jinak. Němečtí nacionalisté by zůstali osamoceni a Hitler by mohl jenom skřípat zuby, protože by ČSR byla posílena uprchlíky z Německa. To by pak byl boj!Jenže po bitvě je každý generál. Zpětně se všechno hodnotí snadno, tak jako se snadno vynášejí soudy o hlavních postavách tehdejších událostí. Přenesme se do dnešní doby - jak se například postavit k dnešním neonacistům? Mohou být za 10 let problémem, nebo nemohou? A pokud ano, co by se mělo udělat?
jen tu upozornuji na jistou paralelu v dejinnem vyvoji.Dle mého názoru se obě situace nedají tak lehce k sobě přirovnat a to z toho důvodu, že oba konflikty nezačali ze dne na den, ale předcházela jim hromada jiných událostí, které stejné prostě nejsou. Říct, že konflikt mezi Ruskem a Gruzií je stejný jako mezi ČSR a Německem v letech 1935-1938 je asi stejné jako přirovnání tohoto konfliktu k osmašedesátému u nás, což teda podle mého názoru nesmysl je.
Ano obhajuji postup Gruzie, ale nesouhlasim s vyhanenim lidi at uz kohokoli z jejich domovu.
Jake reseni byste navrhl kdyz ne ono sebeurceni narodu v ramci jednoho svazku jako k tomu smerujeme v EU?
Prirovnani k osmasedesatemu je opravdu nesmyslToto přirovnání jsem slyšel myslím v nějaké televizi a věřím, že většina Čechů, kteří ho poslouchali jako já mělo hned v názorech ohledně Rusko-Gruzinského konfliktu jasno. Proto se o něm zmiňuji.
ale podobnost mezi obema situacemi tu jeZ toho bych vyvodil, že se tady někdo snaží o přirovnání současného Ruska k nacistickému Německu. Mýlím se v něčem?
mimoto jsem nenapsal je to stejne ale velice velice podobne.Budiž. Já bych teda osobně řekl, že ani podobné nejsou, ale za jiný názor nekamenuji, takže budiž.
Toto přirovnání jsem slyšel myslím v nějaké televizi a věřím, že většina Čechů, kteří ho poslouchali jako já mělo hned v názorech ohledně Rusko-Gruzinského konfliktu jasno.Taky jsem to slyšel, přesto si myslím, že srovnání Osetské války s 1968 je dost mimo. Narozdíl od vás nepodsouvám "většině Čechů" nějaký názor, ale předpokládám aspoň špetku zdravého rozumu.
... někdo snaží o přirovnání současného Ruska k nacistickému Německu. Mýlím se v něčem?Ano, mýlíte. Přirovnává se akce "obsazení Sudet" a "válka v Osetii", ne Velkoněmecká říše a Rusko.
že ani podobné nejsouNe? Schválně: Mladá země, soused velmoc; podpora národnostní menšiny ze strany velmoci; provokace ze strany národnostní menšiny; odpověď; interpretace této jako útlak; morální právo na invazi ... Liší se to jen v drobných detailech a v rozuzlení, ale možná ani to ne - opona ještě nespadla ...
Liší se to jen v drobných detailech a v rozuzlení, ale možná ani to ne - opona ještě nespadla ...Rusko se dnes tváří jako životaschopnější stát, než se ukázala 3. říše... Pokud ty předpoklady naplní, tak se skutečné podrobnosti dozvíme až za pěkně dlouhou dobu.
Ano, mýlíte. Přirovnává se akce "obsazení Sudet" a "válka v Osetii", ne Velkoněmecká říše a Rusko.a o jeden příspěvek níže:
Rusko se dnes tváří jako životaschopnější stát, než se ukázala 3. říše...Lidi mají zase jasno v tom kdo je kdo, když se začne přirovnávat, proto říkám, že přirovnávání není moc dobré.
Gruzie je samostatny stat ktery si ma pravo udelat na svem uzemi poradek stejne jako Ceska republika byl samostatny stat a Nemci tu nemeli co delat stejne jako Rusove v Gruzii dnes.S tímto tvrzením to doufám nemyslíte vážně, protože jinak jste přímo demonstrativní ukázkou českého šovinisty 19. století, jakým vděčíme za rozpoutání nacionální nesnášenlivosti v Českých zemích. Většina němců co obývala pohraničí byla potomky kolonistů. Ti nikoho při osídlování nevyháněli. Své pozemky vyklučili z do té doby netknutého pralesa. Hodně se jich sem také dostalo po hladomorech, morových ranách a válkách, kdy spousta vesnic vymřela a domácí obyvatelstvo prostě nemělo dostatečný potenciál na to, tato území dosídlit. Vždyť i po odsunu se pohraničí dosídlovalo kdekým. Od kovaných hraničářů po nepohodlné kverulanty a imigranty z jiných zemí.
Ruské vojenské síly působily právě proto, aby zabránily ozbrojeným konfliktům mezi separatisty a vládními silami. To jako podle něj měli, stějně jako vojska NATO v případě Kosova, sedět s rukama v klíně?A Ruské vojenské síly tam někdo pozval? Nebo je to výsledek nějaké mezinárodní dohody, že tam jsou? Rusko si pro to, co předvádí v rétorice i v činech za posledních 50 let, nemůže dovolit jen tak někam vyslat svoje vojsko, aniž by k tomu mělo nějaký mezinárodně posvěcený mandát. Jak by to asi vypadalo, kdyby se Německo v padesátých či šedesátých letech samo o sobě rozhodlo, že do nějakého sousedního státu pošle svou armádu „aby zabránila ozbrojeným konfliktům“? Rusko holt bude muset nejprve předvést, že je to demokratický stát bez snahy neustále se rozpínat, a pak se teprve může spolu s dalšími státy začít někde vojensky angažovat.
jak maji predvest, ze jsou demokraticky stat?Třeba nedealovat s nejvyššími ústavními funkcemi (i přímo volenými!) jako s houskami na krámě. Ne tedy že by to dávalo někomu právo na invazi do jakéhokoli státu.
Az na to, ze realita je takova, ze v predvecer utoku podepsali Gruzinci primeri. Par hodin po te zahajili bombardovani.
Ano, to jsou informace od pana Stetiny a predstavitelu Gruzie, ze chudaci sedeli na bobku a nechavali se 17 let ostrelovat od Rusu, az na konec museli zasahnout. Kdyz tomu verite...
Vždyť gruzínské ozbrojené síly byly tím, kdo napochodoval do těchto krizových oblastí, kde Ruské vojenské síly působily právě proto, aby zabránily ozbrojeným konfliktům mezi separatisty a vládními silami.Podané od koho?
Řekl bych, že Osetincům a Abcházcům nejde ani tak o uznání samostatnosti, jako že by chtěli patřit do Ruské federace. Přijde mi celkem logické, že vidí lepší vyhlídky v mnohonárodnostní Ruské federaci, než v nacionálně orientované, diktátorsky vedené a ekonomicky naprosto bezvýznamné Gruzii. V Čečně jde o zcela opačný gard.Takže když chtějí být součástí ruské federace, tak je to dobře a Rusko má právo je připojit a vzít pod svá ochranná křídla, kdežto když se v Čečně rozhodnou opačně, tak Rusko má právo je vybombardovat? Tak to jo...
Rusko se nějakým ropovodem nemusí vůbec trápit, protože stejně dřív nebo později přijdou ke slovu jeho zásoby.Dřív či později není tak důležité jako teď. Teď potřebujeme ropu. Až dojde na ruské zásoby, tak už ji potřebovat nemusíme. Navíc ovládat všechny ropovody je docela dobrá páka, kterou Rusko rádo využívá. Nebo si snad myslíš, že všechny ty poruchy a plánované opravy právě v době, kdy se nějaká země rozhodne protivit se ruské zahraniční politice, jsou náhodné? To by bylo dost naivní i na tebe...
Takže náhodné to jistě není, ovšem řekl bych že Rusové nemají v nejmenším zájmu si takovým způsobem nabourávat vztahy se západní Evropou.Aha. Takže s Ukrajinou si takovým způsobem vztahy klidně nabourají, ale se západní Evropou už ne? Proč myslíš, že nakreslí čáru zrovna za Ukrajinou?
Ano, umístění radaru je prudí. Ostatně mě taky. Ale divil by ses, jak významným obchodním partnerem je pro nás dnešní Rusko. Polož si otázku, kdo těmito "poruchami" ztrácí a kdo získává. A především - co získává.Ano, Rusko je pro nás významným obchodním partnerem. To byl SSSR taky. Problém je v tom, že spousta Rusů nás stále považuje za svojí gubernii, takže radši klidně obětuji obchodní vztahy s nimi, než abych musel zažít návrat té druhé varianty obchodních vztahů. A kdo těmi poruchami získává? Jednoduchá logika tvrdí, že oni, jinak by je nedělali.
A kdo těmi poruchami získává? Jednoduchá logika tvrdí, že oni, jinak by je nedělali.Tak to je fakt velmi jednoduchá logika. Můžeš laskavě objasnit CO tak vlastně získávájí? Pokud jde o vztah Rusko versus Ukrajina pouč se prosím trochu o historii Ruska. Tvrdit že Ukrajina a Rusko nemají spolu nic společného, je stejné jako tvrdit že Česko nemá nic společného s Českou republikou.
Chápejte to jak chcete. Faktem je, že historicky jsou kořeny současného Ruska v oblasti dnešní Ukrajiny.Jistě, my pro změnu jsme byli pár set let součástí Rakouska-Uherska. Hodláte z toho taky něco vyvozovat? A zbytek vaší odpovědi (odhlédnu-li od toho, že se mého příspěvku vůbec netýká) je demagogie. Hitler byl Němec, Gottwald byl Čech. Vypovídá to něco o současných Němcích nebo Češích?
Ne že bych chtěl šťourat do detailů, ale právě zástupci vámi obhajovaných států stáli za zvěrstvy, které se dnes s oblibou házejí na bedra Ruské federace. Nebo je snad nutné znovu připomenout, že Stalin byl gruzínecOpravte si vědomosti, Džugašvili byl Gruzín jen po matce, po otci byl Osetec. Tudíž v hrdosti na své rodáky si zástupci obou skupin mohou podat ruce. Na druhou stranu nebýt Gruzína Eduarda Ševarnadzeho na postu sovětského ministra zahraničí, nejspší by rozpad Sovětského bloku a následně i Sovětského vůbec nemusel nastat a my bychom tu mohli svobodně tak akorát nadávat na Američany. Holt soudit národy podle vybraných osobností bývá ošidné.
a ukrajinci se neštítili ve svém nacionalistickém zápalu teroru vůči civilnímu obyvatelstvu, ani spolupráce s nacistickým Německem?a v I. světové válce IrskaDivíte se při tehdejší informovanosti a po čerstvých zkušenostech z ukrajinského hladomoru, čistek 30. let, vyhlašovaného přátelství s Němci po "čtvrtém dělení Polska" a uvědomnění si faktu, že Německo bylo pro tehdejší Ukrajince "ta vzdálenější", tudíž "hodná" velmoc? V tomto světle je spolupráce zhruba stejně překvapivá a neomluvitelná jako spolupráce Finska s Německem (kterému to ovšem vyšlo a po válce zůstalo mimo sovětský blok).
Tak to je fakt velmi jednoduchá logika. Můžeš laskavě objasnit CO tak vlastně získávájí?Jsi opravdu tak naivní, že si myslíš, že zavřou kohoutek s ropou, přestože z toho nic nemají? Můj osobní tip: vliv. Když Ukrajinci řeknou něco, co se Rusku nelíbí (například, že chtějí do NATO), najednou mají míň ropy.
Pokud jde o vztah Rusko versus Ukrajina pouč se prosím trochu o historii Ruska. Tvrdit že Ukrajina a Rusko nemají spolu nic společného, je stejné jako tvrdit že Česko nemá nic společného s Českou republikou.Tvrdím snad něco takového? Nicméně kladu otázku - a co má být? Ukrajina byla součástí Ruska. Už (zatím) není, osamostatnili se, odtrhli se od země, která jim nepřinesla nic dobrého (jen namátkou: SSSR zajistil Ukrajině hladomor)
Vskutku jednoducha logika. Nikde jinde na svete se poruchy na ropne/plynove infrastrukture neobjevuji? Zadne planovane odstavky a opravy? Dodavky od Ruska vzdycky fungovaly na sto procent, nedochazelo k vypadkum ani v dobach, kdy se nikdo zahranicni politice Kremlu neprotivil? A zapomnel jste vysvetlit co tim jako maji ziskavat, nebo alespon co by tim meli (chteli) ziskat.
Až dojde na ruské zásoby, tak už ji potřebovat nemusíme.Přesně tak. Se zvyšující se cenou ropy a plynu tyto zdroje energie prostě nebudou tak výhodné. Malá poznámka na okraj: zhruba 40 % evropské spotřeby zemního plynu prý jde na vytápění domácností a zhruba 40 % dodávek jde z Ruska. Představte si, co se stane, až se zateplí víc baráků a dokončí se plynovody Nabucco, Arabský a další, vedoucí skrz Středozemní Moře? Další věc je ohlášený plynovod White Stream z Gruzie do Ukrajiny přes Černé Moře. Kdyby to Tymošenkové vyšlo, podedl by se jí nevídaný majstrštyk: Rusko by ztratilo plynovou páku na zbytek východního bloku a zároveň by výrazně stoupla důležitost Gruzie a Ukrajiny pro západ. Nedávno jsem slyšel neověřenou informaci, že na Krymu už Rusko rozdalo víc pasů, než v Abcházii a Jižní Osetii dohromady. White Stream se má z Černého moře vynořit právě na Krymu. Mimochodem donedávna měla Gruzie tři separatistická území, dnes už má jenom dvě. Po nástupu k moci se totiž Saakašvilimu povedlo situaci v Adžárii uklidnit natolik, že se situace v oblasti uklidnila. Nicméně Adžárie se od Abcházie a Jižní Osetie výrazně liší v jedné drobnosti: nesousedí s Ruskem, nýbrž z Tureckem, pro které je na rozdíl od Ruska výhodné, pokud bude v oblasti klid... Pokud americké akce v Iráku smrděly ropou, tak tato ruská akce vyvolává přímo výbušné koncentrace plynu a ropných výparů ve vzduchu. Zavírat před tím oči a myslet si, že jde o o blaho utlačovaných národů je naivita, která by mohla být velmi draze zaplacená. Bohužel se zdá, že reprezentace pouhých dvou států mají gule to vyhlásit naplno: USA a Polsko. Vzhledem k důležitosti vývoje pro energetickou bezpečnost celé Evropy od Ruska na východ se mi pštrosí postoj většiny Evropy vůbec nelíbí. Jsem totiž dostatečně mladý na to, abych mohl pocítit chyby dnešních politiků a z podobnosti s rokem 1938 a 50 let stabilní politické situace, která následovala, mi naskakuje husí kůže. :-S A nakonec mi připadá, že je celkem jedno, jestli je dnes v Rusku samoděržaví, komunismem maskované samoděržaví, "řízená demokracie" bez nezávislých médií nebo plnohodnotná pluralitní demokracie. Vzhledem k postojům ruských obyvatel k podobné otázce mi připadá, že by to na ruskou zahraniční politiku nemělo vůbec žádný vliv...
Gruzinci napochodovali do casti sve zeme kurwa ne?A o to asi ze začátku celého konfliktu šlo, protože s tím ti kterým tam napochodovali moc nesouhlasí a nikdy moc nesouhlasili.
Prekrocili je, neprekrocili. Kdo rika neco jinyho je hnup.Oficiálně nepřekročili…začali (nebo možná nezačali, jak je to s tím začátkem se hádat nebudu, protože to prostě jednoduše nevím) si střílet vlastní občany, což je ještě lepší.
To samy kosovo, kosovo melo zustat srbsky, kdo rika neco jinyho je hnup...Až na toho hňupa souhlas…ale kdo ví, Srbové ještě definitivně neřekli, že je konec.
Hm, takze dle Vasi logiky sem muzou Rusove taky vtrhnout, kdyz mi silove slozky CR vlezou na pozemek?A proč do toho zase pleteme nějaké zjednodušující přirovnávání a moji logiku? Nebo spíš, proč to zjednodušujeme a pleteme do toho logiku? Ale abych se nevyhýbal odpovědi: Pokud Váš pozemek leží na území ČR a na hranicích s Ruskem a pokud toto území nebude Ruskem uznáno a bude si na něj již nějakou dobu dělat zálusk a jen čekat na vhodnou záminku a pokud ani Vy nebudete uznávat Českou nadvládu a pokud toto území silové složky ČR začnou ostřelovat a Vy následně požádáte Rusy, kteří se jen tak mimochodem na Vašem pozemku budou už nějakou dobu roztahovat, a oni Vám vyhoví, pak ano.
Asi ano.....Také bych chtěl umět číst z křišťálové koule. A nebo jsem to snad opravdu někde řekl a nejsem si toho vědom?
Tiskni
Sdílej: