V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Na vrabce či vránu už narazíte jen sem tam. Ani zdaleko jich není tolik co dřív.To nikde. V celé Evropě vymírají a nikdo neví proč.
Narazit v Praze na chcíplého holuba na chodníku není nic zvláštního.Protože mají spoustu žrádla a nikdo se jich nesnaží nijak zbavit, tak se prostě množí.
Přijdou mi takovým ptačím ekvivalentem osob které se dřív shlukovaly na hlavním nádraží v Praze.Holub je v podstatě okřídlená krysa. Bohužel když se jich někdo pokusí zbavit - nevim, jestli v Praze, ale v jiných městech byly pokusy vysadit pár sokolů - tak to dopadne tak, že sokoly někdo ukradne nebo je otráví důchodci, kteří ty opeřené krysy krmí...
... holubi jsou vyloženě městské typy. Přijdou mi takovým ptačím ekvivalentem osob které se dřív shlukovaly na hlavním nádraží v Praze.Tuhle písničku znáš, nebo je to jen shoda náhod?
No,no. Dopracovat se od relativně nevinné věty k holé řiti nebo objíždění klíčkem - to chce velkou dávku kreativity.
IMHO pravidlo proto abys mohl říkat u nás, je co nejméně se lišit od těch ostatních "našich", prostě zapadnout.Mimochodem na tohle téma nedávno běžel velmi pěkný německý film, který opravdu vřele doporučuji : Všichni nebyli vrazi
a žasl jsem nad inzeráty místních úřadoven gestapa, které úpěnlivě žádaly občany, aby nezavalovali gestapo podružnými udáními a soustředili se jen na opravdu závažné zločiny.Nebo to nebyla ochota udávat a ubližovat, ale zkrátka jen DDoS útok.
Tiskni
Sdílej: