Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Také řešíte síťování v QEMU a máte v tom tak trošku guláš? Pokud ano, tak se vám možná bude hodit můj manuálek v naší wiki.
Nejrůznějších "návodů" můžete nalézt na internetu přehršel, ale mě kupř. docela chybělo nějaké polopatické schéma, jak to vlastně funguje. Sbírám takhle nejrůznější střípky, zlehka je přežvykuji a publikuji v rámci naší wiki. Všechno je odzkoušeno a odtrápeno na vlastní kůži, ale jak zcela oprávněně poznamenal kolega, určitě by neškodilo, kdyby ty věci čas od času okouknul i někdo jiný a případně upozornil na to, co jsme pochopili blbě. Omlouvám se tímto za poněkud stručný text (pořád ještě dopisuji nějaké věci na výše odkazovanou stránku wiki) a skrytou reklamu.
Tiskni
Sdílej:
-machine accel=kvm
, jinak použije emulaci, přesto že je modul pro kvm v jádře zaveden. Proháněl jsem sítí mezi dvěma virtuály - ještě přes jiný stroj tam a zpět - gigový blok dat, abych měl na lince přenosy v obou směrech. Asi to je zbytečné uvádět, ale při aktivivaném kvm to trvalo cca 4,5 minuty, bez ohledu na to, jestli jsem to honil přes vde, nebo jinak (rozdíl byl v řádu sekund). A bez aktivovaného kvm to zabralo cca 12x delší dobu (mezi 50 - 55 minutami). Opět. Mezi připojením vde switchů přes ssh nebo přímo přes soket a přímým připojenám nebyl výraznější rozdíl.
Při použití vde switche dokonce vychází přenosová rychlost spíš mírně vyšší, než když jsem stejný přenos realizoval přes tap zařízení a s využitím modulu vhost. A taky bylo nižší zatížení CPU.
U novějšího QEMU se musí přidat volba -machine accel=kvm, jinak použije emulaci, přesto že je modul pro kvm v jádře zaveden.O které verzi mluvíte? Na mojí 0.15 nic takového nepozoruji.
lucy (HOSTSERVER) :~# qemu-system-x86_64 --help QEMU emulator version 0.15.50, Copyright (c) 2003-2008 Fabrice BellardAle popravdě řečeno - pokud jde o verzi, tak to není v případě QEMU žádná relevantní informace. Jinými slovy řečeno - používám verzi z gitu aktuální k 30. srpnu.