Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Základním pilířem demokratického systému je totiž občan, který se na jeho chodu aktivně podílí - tím že odvádí daně.Nejen daněmi, ale také snahou ten systém korigovat, např. zasíláním komentářů k chystaným zákonům nebo rozhodnutím, popřípadě realizací občanského odporu, atd. Jenomže kdo na to má v dnešní době čas?
Docela by mne zajímalo kde ti lidé jsouTřeba mají něco důležitějšího, čemu se chtějí, potřebují nebo musí věnovat.
Hájit zájmy těch co pobírají dávky v nezaměstnanosti mají odbory. Od toho tady jsou.
Co prosím??? Už jsem slyšel o odborech hodně divoké mýty, ale tohle je překonává.
Už jsem slyšel o odborech hodně divoké mýty, ale tohle je překonává.Zdá se, že odhalování autorovy debility narůstá úměrně s každým dalším příspěvkem viz. níže vlákno o důchodcích.
Francie, Belgie, Švýcarsko....
A nejen to, i za první republiky byla volební účast povinná. S. Kapucovi se asi stýská po císařpánovi, kdy platilo, že čím větší bařtipán, tím platnější volič. To už ale do 21. století nepatří. Ještě s. Kapuca zapomněl na uzmutí volebního práva cyklistům, kterým hází klacky do drátů.
Ještě mi řekni, Kapuco, jak to myslíš s tou daní? Automaticky vyloučit hasiče, policisty, učitele, ženy v domácnosti, cyklisty, jehovisty, kněžoury (ti neodvádějí žádné daně) a spoustu dalších? Nebo jen vyloučit ty, kteří nemohou nebo nechtějí pracovat? (Důchodce, uhrovité studentíčky, ženy v domácnosti, tělesně handicapované atp.?
Dále se mi nelíbí, Kapuco, že tady operuješ s něčím, co se ještě nestalo. To jest to, že prezident ještě nebyl zvolen.
kněžoury (ti neodvádějí žádné daně)
odvádějí úplně stejné daně jako jakýkoliv jiný státní zaměstnanec
Z mého pohledu je však volební povinnost jedním z charakteristických znaků totalitního státu.Tady jsi trosku strelil kozla... schvalne jestli prijdes na to v cem.
Co je na tom totalitniho?Nutit lidi, aby prostě svůj hlas někomu dali, i když si třeba nevybrali nebo jim je to jedno, mi prostě přijde špatné. Obdobně jako nutit je jít na prvomájový průvod.
je přeci legitimní možnost hodit prázdný, anebo neplatný lístek.Proč tedy rovnou přestat lidi nutit, aby dělali takové nesmysly a ztráceli čas? V některých zemích je povinné hlasování možná průchodné, u nás asi těžko, vzhledem k neblahým zkušenostem s totalitou. Docela by mě zajímalo, jaké jsou tresty v daných zemích za nesplění voličské povinnosti. Pokuta, nucené práce, nebo snad vězení?
u nás asi těžko, vzhledem k neblahým zkušenostem s totalitou.
Podívejte, Maruško, až na krátké protektorátní období lze říci, že povinná účast má u nás celkem tradici od dob první republiky :). A neřekl bych, že ČSR, nebo Austrálie či dnešní Švýcarsko byly nebo jsou nějaké totalitní státy, kde vládne "lůza". Spojovat povinné hlasování pouze s totalitními státy není správné.
jaké jsou tresty v daných zemích za nesplění voličské povinnosti.
jak je to třeba ve Švýcarsku nevím, ale u nás za první republiky ač byla vlastně účast povinná, tak reálně za to nějaký postih nehrozil. Čili tak trošku divadýlko. Ale aby bylo jasno, tak pro hlasovací povinnost rozhodně nejsem. Je to každého věc a rozhodnutí, zda jde k volbám, jak jste tady někde správně podotkla, Maruško. Ale na druhou stranu různé snahy dělat ze státu akciovku, jak tady trefně podotknul p. Kubeček, tak to tedy rozhodně odmítám. Je to blouznění několika pomatenců, i když podle ankety to nějak nevypadá
Spojovat povinné hlasování pouze s totalitními státy není správné.Možná jste mě jen správně nepochopil, nebo jsem to napsala nesrozumitelně. Rozhodně jsem nechtěla říct, že jsou Austrálie či Švýcarsko totalitní státy. Jen jsem naznačila, že kdyby jejich obyvatelé zažili totalitní minulost jako my a jiné postkomunistické státy /nesvobodné volby, kdy jeden z prvků nesvobody představovala "povinná účast"/, byly by povinné volby u nich neprůchodné.
Proč tedy rovnou přestat lidi nutit, aby dělali takové nesmysly a ztráceli čas?Protože spousta lidí nevolí ne proto že by si nevybrali kandidáta, ale protože se jim nechce k volbám jít.
Za minulej rok jsem vytocil o 1/3 vyssi prijmy. To by me zajimalo kolik znalcu politiky taky ?Me by to taky zajimalo, bohuzel firma mi vysi meho spolecenskeho prispevku (lze-li to tak nazvat) nechce sdelit.
Nebo by se mělo i kontrolovat, jak hlasují?Tak určitě, protože jinak vytáhneš lidi k urnám a místo 3M nezúčastněných budeš mít 3M obálek s toaletním papírem. Kontrola, jestli daný člověk nevhodil neplatný hlas, přece neznamená mít mapování, který člověk pro koho hlasoval.
Byla by zvýhodněna dnešní generace, protože absolvovat SŠ a VŠ dříve bylo obtížnější než dnes.Psal vzdělání, nikoli vlastnictví papíru.
Jestli jsi sam vysokoskolak, tak jsi svym nazorem prave dolozil, ze prave takhle to byt nesmi.A pokud není, tak doložil, že to právě tak být má?
A nezlobte se důchodce, který pouze pobírá důchod by skutečně neměl mít právoNo tě pic, to už se teda rozjíždíš čím dál více. Takže důchodce k tomu, aby mohl volit, musí ohodit francouzskou hůl a jít si sednout na vrátnici?
A cena člověka je určena tím, že má volební právo?
Nevím, čemu rozumíš pod slovem „cena“, ale je nepochybné, že postavení člověka JE určeno tím, zda-li má volební právo.
Např. když si politici „hýčkají“ důchodce (viz německo 60.-70. let) zvyšováním důchodů, aby „na oplátku“ volili stranu x-y.
Dovedeno ad absurdum, kdyby zaměstnanci neměli volební právo a zaměstnavatelé ano, vzniklo by z toho pravděpodobně něco jako nevolnictví, nebo otrokářství, atd.
A nezlobte se důchodce, který pouze pobírá důchod by skutečně neměl mít právo prostřednictvím voleb infiltrovat do vedení státu svoje koně.A co člověk, který nejprve nalifruje svoje koně a pak začne pobírat důchod, který mu tito koně zařídili?
Já vám rozumím/však my si moc dobře rozumíme (nadsázka)
Ten navržený systém je tedy jednoduchý: pán a otrok.
Pán volební právo má, protože je svobodný, otrok volební právo nemá, nebo mu bude odňato, protože svobodný není.
Tak to už tady bylo. Jen mi není jasné, proč to chcete znovu zavádět z hlediska taktiky (i když strategie je něco jiného) tak okatě. Pokud se v roce 1989 slibovala milionům lepší přítomnost - ve srovnání s tím, co měly, a teď by ke všemu mělo přijít ještě tohle, totiž na úroveň něčeho dávno překonaného (otroctví se podle vyspělosti krajiny používalo různě někdy před několika tisíci lety), tak by ty masy/což je to samé co každý jeden jednotlivec násobeno miliony, byl naštvaný, své vedení prohlásil za lháře a zrádce - a vydal se je honit po polích.
No, stejně vám to nevyjde, pokud jste na to vůbec myslel.
A nezlobte se důchodce, který pouze pobírá důchod by skutečně neměl mít právo prostřednictvím voleb infiltrovat do vedení státu svoje koně.Proč by měl mít menší práva než ostatní jen proto, že je starý? Zvlášť když celý život pracoval a odváděl daně. Doposud žijí i lidé, kteří bojovali za stát ve válce a nasazovali za něj vlastní život. Má jim být za odměnu vzata i možnost ovlivňovat dění v zemi, kterou osvobozovali?! To snad nemůže nikdo myslet vážně! PS: Jsem si dobře vědoma toho, že je mezi důchodci mnoho voličů KSČ. Ale odebírat někomu základní lidská práva by byla cesta do pekla.
A nezlobte se důchodce, který pouze pobírá důchod by skutečně neměl mít právo prostřednictvím voleb infiltrovat do vedení státu svoje koně.Analogicky by to právo neměl mít ani třeba Kapica žijící ze státních peněz.
Jen se pochlub, kolik času trávíš v práci ty, chytráčku.Tohle je typické pro lidi placené erárem - není důležitý výsledek ale kolik času "v práci" stráví.
A taky se pochlub, jestli jsi někomu za ty svoje peníze byl vůbec užitečný.Takže rozdíl mezi důchodcem/studentem/člověkem hledajícím práci a Kapicou je v tom, že oni nejsou užiteční, ale Kapica je, jestli to teda dobře chápu. Důvod proč nechodím k volbám není ten že bych neměl koho volit (ale to moc taky ne), ale protože není pro koho volit, protože přibližně tak to vypadá i v mém okolí. Jen doufám, že se z vaší společenské užitečnosti nezadusiíte.
Zpochybňovat a shazovat druhé umí každý blb.Všiml jsem si.
Ale spíš přijmu protiargument od osoby, která se neschovává za anonymní nick než od anonyma za kterým nezůstává nic než hozená špína.Koho máš namysli?
Ale také proto, že jsou různé profese a živnosti, které z hlediska sociálního fungování společnosti mají mnohem větší význam, než mamutí fabriky, které generují vysoký zisk.
Což je asi tak základní problém každého jiného, než rovného volebního práva. Všichni mají totiž pocit, že oni jsou to správné orákulum, která má rozhodnout, kdo je ten, kdo může volit a kdo ne.
Navíc se obávám, že problém se selekcí je tady i u zdánlivě jednoznačných pojmů jako "státní zaměstnanci", "lidé neodvádějící daně", "lidé placení státem", atp.
Mimochodem, mne tada napadá selekční kritérium, a to lidé vlastnící pozemek. Nebo třeba dvě ruce. Problém totiž je, že cokoliv, co nepředpokládá nějaké fyzické vlastnictví, nikdy nebude dostatečně jednoznačné.
Což je asi tak základní problém každého jiného, než rovného volebního práva.Ano, však jsem to ale také zmínil v souvislosti se svým názorem na daně, ne volební právo.
Jednoduse receno, jste uplne stejne statni zamestananec jako treba uklizecka, ktera vam tam zameta. CVUT je organizace, ktera ma prijmy tvorene z vetsi casti ze statnich penez. At uz se jedna o platbu za hlavu studenta, nebo treba statni granty. Za to poskytuje nejakou sluzbu, vzdelani. To jestli si na to najme nejakou firmu, nebo rovnou lidi, to je naprsto irelevantni. Jen to prodlouzi retezec toku penez.
Vase prijmy jsou primo zavisle na rozhodnuti statu, ktery rekne kolik se ma skole nasypat, a pak na rozhodnuti vedeni skoly, kolik nasype vam. Pokud se budu drzet vasi logiky, pak nemate mit zadny vliv na rozhodovani o tom, kolik to bude.
Vase sluzby si proste kupuje stat, pravdepodobne zastoupeny dekanem, aby zajistil obyvatelstvu vzdelani.
FEL jsem jako ing. úspešně už dokončil, nicméně nevím jakou to má souvislot s tématem. Geniální se necítím, zneuznaný taky ne. Školu dokončili lepší i horší. Takže se po urážkách konečně můžeme dostat k jádru vašeho příspěvku.
Aha ono tam není...
S takovým pohledem na věc jsou státními zaměstnanci všichni v tomhle státě.Jo to jsou. A záleží na to kam doiterujete. Z první ruky, z druhé, ze třetí? Nebo snad na poměru peněz od státu na nějakém z těch levlů? Stačí 90% nestátní příjmů, 50%? A samozřejmě nejdůležitější otázka je, kdo to rozhodne.
Takže pokud vyjdeme z premisy že státní zaměstnanec je ten, kdo zastupuje stát při rozdělování vybraných financí, tak je to snad celkem jasné i bez iterací. Nebo ne?Policajt nebo voják zastupuje stát při rozdělování vybraných financí (#252)?
,___, {o,O} |)``) -"-"- O RLY?
S takovým pohledem na věc jsou státními zaměstnanci všichni v tomhle státě.Státní zaměstnanec není to samé jako člověk placený z veřejných prostředků.
V tomto dokumentu je zcela jasně uvedeno že stát na provoz vysokých škol pouze přispívá, z čehož apriori nevyplývá, že jejich zaměstnanci jsou placeni z veřejných prostředků.A? Platí tam pravidlo, že si zaměstnanec VŠ může u voleb povolit kohoutek.
A tyto peníze nelze v žádném případě považovat za veřejné prostředky, přesto že jde o "státní" VŠ. Ta je státní pouze z toho titulu, že stát byl jejím zřizovatelem a je jejím majitelem.A ne z toho, že do ní stát leje peníze?
je zcela jasně uvedeno že stát na provoz vysokých škol pouze přispíváA ten "pouhý příspěvěk" tvoří většinu rozpočtu škol.
ale o tom že tento příspěvek neznamená, že zaměstnanci a pedagogové musí být loayální vůči státuSorry, furt nevidím rozdíl mezi „tady budeš učit matematiku“ a „tady budeš hlídat pořádek“.
ale o pravomocíchPolicista má z pravomocí možnost zakročit násilím proti občanu a nic moc víc. To mi přijde pro tuto debatu irelevantní.
které mají na starosti jeho správuObrana a ochrana spadají pod správu, zatímco výuka a výzkum ne?
osoby vydržované státem, které mají na starosti jeho správu nemají mít možnost protěžovat některou z politických skupinProč?
Nepovinne volby maji obrovskou vyhodu v tom, ze odfiltruji hlasy tech, kteri se nezajimaji o politiku, tim padem je prumerna volba "kvalitnejsi".Spíše naopak, ne?
Rozdíl je v tom, že na rozdíl od učitelů armáda, nebo úředníci co se podílejí na nejrůznějších schvalovacích procesech úřadu, či souci žádnou konkrétní práci neodvádí.
Takovou blbost už jsem dlouho neslyšel...
Takovou blbost už jsem dlouho neslyšel...Tak ona je práce a přidaná hodnota. Kde leží přidaná hodnota u některých úředníků na některých úřadech je mi velkou neznámou. Ale ono se asi nedá paušalizovat že učitelé ano, všichni účedníci na ministerstvu ABC ne.
Učitelé a soudci vlastně nepracují, oni se dloubou v nose a pan Kapica už dře od božího rána 9:45 jako mezek. Místo aby na to pan Kapica nějak kloudně odpověděl, tak to tu něco žvaní o Pánu much a úřednících za císařpána, že nosili uniformy. Pro pana Kapicu se proto udělá výjimka, je sice státní zaměstnanec, co ze státního jen bere, ale zato dře jak kůň. To je na tom vůbec to nejvtipnější, že by on sám sám podle své slaboduché teoriem pozbyl volební právo.
S těmi důchodci je to už ale příliš silná káva. To je už za hranicí debility, dělat ze starých lidí, co toho odpracovali desetkrát víc než on, dělat nějaký póvl, co nemá ani právo hodit lístek do urny.
Chceš říct ať žije „Seine Durchlaucht Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg, Herzog von Krummau, gefürsteter Graf zu Sulz und Landgraf im Klettgau“1. Tyvoe, nauč se aspoň pořádně jméno svého panovníka když už nic.
Nebudu volit ani jednoho lumpa co tam je!
Nesouhlasim se stavajicim volebnim systemem.
Ze slov strana nebo stranik se mi dela zle (zrusit vsechny strany).
Odvadime brutalni dane a i do nemocnice na operaci si musite prinest vlastni obvazy
.Prezident je loutka v moci stran a lobistu, proc by jinak strany jejichz kandidati neuspeli tak moc narikaly.
Vsichni maji populisticke zvasty bez konkretnich reseni.
nezahazuje to zadnou informaci a tudiz je to zcela odolne vuci taktickemu hlasovaniNo, range voting mi prijde dost nachylne na takticke hlasovani - evidentne napr. nema smysl 'nejlepsimu' i 'nejhorsimu' davat cokoliv jineho nez maximum a minimum bodu (tim bych jen oslaboval vahu sveho hlasu), i kdybych s 'nejlepsim' obecne nebyl moc spokojen. Dale pak nesplnuje later-no-harm kriterium, coz osobne povazuju za jedno z nejdulezitejsich kriterii pro to, aby volic byl motivovan k pravdive a ne k takticke volbe. Kdyby vsichni volili pravdive, tak by asi range voting byl velmi dobry a jednoduchy, ale v realite to bude dost komplikovana hra (kdy clovek resi problemy typu 'mam dat kompromisnimu kandidatovi radsi mensi skore, abych neohrozil sveho favorita, nebo radsi vetsi, abych snizil riziko zvoleni nekoho tretiho?'), ktera by pri taktickem hlasovani vsech ucastniku mohla vest k dost necekanym vysledkum. Z toho hlediska mi prijde instant-runoff voting dost jednodussi.
Pokud mam nekoho, koho chci jako druheho, muzu si presne nastavit, jak moc chci, aby vyhral muj favorit a jak moc chci, aby nevyhral ten treti.Protoze moje optimalni hodnota pro druheho z taktickeho hlediska zavisi hlavne na tom, jak hlasuji ostatni a jake preference maji jednotlivy kandidati. Pokud napr. muj kandidat ma vyraznou az majoritni podporu, pak je takticke dat nulu kompromisnim kandidatum, pokud je situace roztristenejsi, tak spis je takticke dat vic bodu kompromisnimu.
vysledky vitez LT-PT 44/36/40 A LF-PT 68/24/16 A LT-PF 36/52/24 B LF-PF 60/40/0 APri nevhodne strategii L by se mohlo stat nejenom to, ze by nevyhral majoritni kandidat, ale byl by dokonce porazen minoritnim (nikoliv kompromisnim) kandidatem. Je tedy zrejme, ze volici L nemohou ztratit taktickym hlasovanim, naopak mohou ztratit pravdivym hlasovanim (pokud by zaroven volici P hlasovali takticky). Stejne tak volici P nemohou ziskat pravdivym hlasovanim, ale mohou ziskat taktickym hlasovanim. Takticke hlasovani je tedy pro obe skupiny dominujici strategie a LF-PF je tedy Nashovo equilibrium. Kdybys namital, ze i pri pravdivem hlasovani by mohli volici vyuzit cely rozsah, tak si staci predstavit, ze krome kandidatu A-C je tam jeste univerzalne neoblibeny kandidat s uzitkem 0 a spousta kandidatu, kteri maji uzitek 100 pro jednotlive male subskupiny volicu, ale pro ostatni davaji mene (40-20), takze jsou irelevantni pro takticke hlasovani.
Jinak taktizovani mi prijde dost iracionalni, protoze u vetsich voleb je de facto nulova sance, ze rozhodne jeden hlas.Jenze clovek netaktizuje jen za sebe. Vzdy existuje podstatna skupina volicu, s kterymi ma clovek podobne preference, a s nimi se muze bud synchronizovat explicitne nebo aspon implicitne (tim, ze clenove te skupiny nezavisle dojdou ke stejnemu zaveru ohledne optimalni taktiky).
...volebního práva na základě odvedené daně.To by bylo protidemokratické, protiústavní a nejspíš i proti mezinárodním závazkům. Nelze. Styďte se všichni komu se ten nápad líbí.
To by bylo protidemokratickéPřijde na definici demikracie.
protiústavní a nejspíš i proti mezinárodním závazkům. Nelze.Autor zápisku řeší teoretickou rovinu, nikoli otázky spojené s nasazením.
Proc si socialisti nevazi sveho zamestnavatele? Zavist. A to je to co svet v prdel obraci.Tak promin...
Jsem sam komu pripada, ze se bavim se schizofrenikem? Jednou napises, ze jsem te nepochopil, podruhe, ze to tak je...Proc si socialisti nevazi sveho zamestnavatele? Zavist. A to je to co svet v prdel obraci.
Tak fajn, vinika jsme nasli, Je jim zavist socialistu a neucta k zamestnnavateli. Gratuluji.
Naproste nepochopeni meho komentare.
Tak promin...
A neni to tak snad?
Gratuluji. Neni nad to mit svet takovy prehledny a usporadany.Gratuluji především tobě. Zdá se, že ho máš mnohem přehlednější a mnohem uspořádanější :).
stratou vseobecneho volenbniho prava, ci jeho modifikaci by se s demokracie stala otevrena totalita.Ale kdeže. Všichni mají plnou hubu jaká tady nebyla před rokem 1989 totalita, ale voleb se účastnili až na výjimky jako jeden muž.
Nepřijde mi férové, že má stejnou váhu hlas pobudy, co dělá po stavbách za 10 hrubýho a má vychlastanej mozek, a úspěšného, inteligentního člověka, kterého naše demokratická společnost odírá na daních, co to jde, aby za to nazpět dostal ne o moc více než ti pobudové (můj oblíbený příklad: důchodové pojištění a redukční hranice u něj).Já bych nebyl tax extrémní, nastavil bych nějaké koeficienty, jako že při věku od 18 - 26 při zdanitelných příjmech za uplynulé období (18 - 26) 0 Kč by si měl hlas, ve věku 26 - 34 při zdanitelných příjmech 16*12*minimální měsíční mzda. Tedy aby každému, kdo přispívá do společnosti prací bylo zachováno právo hlasovat a aby distribuce té moci byla rovna s minimálními bariérami na přidělení toho hlasovacího práva. Zároveň je však potřeba (dle mého názoru) aby váha hlasovacího práva byla stejná pro všechny, kteří se aktivně podílejí na chodu společnosti. Zároveň by tím bylo zajištěno že by krátkodobé vypadnutí z pracovního procesu neznamenalo automaticky eliminaci hlasovacího práva, za předpokladu, že občan nepobírá minimální mzdu po celou dobu své účasti na chodu společnosti.
A máme tu opět oblíbenou pohádku o tom, že kdo má nižší příjem, je to nutně proto, že je to pobuda, flákač a má "vychlastanej mozek", zatímco ten, kdo má příjem vyšší, má ho jedině proto, že je inteligentní a pracovitý. Teď o víkendu jsem se třeba dočetl v novinách, že jistý Ivan Fuksa (jeden z těch tří "rebelů", ve kterých se najednou hnulo svědomí) získal místo ve vedení Aeroholdingu, kde bude pobírat plat někde na úrovni 300-500 tisíc (měsíčně). Opravdu je pan Fuksa patnáctkrát až pětadvacetkrát hodnotnější než středoškolský učitel, který vzdělává budoucí generaci za mrzkých "20 hrubýho", a měl by tedy dostat hlas o váze 15-25 učitelů?
Ne. Stát není akciovka a já nikdy nebudu pro to, aby se jí stal.
...má stejnou váhu hlas pobudy, co dělá po stavbách za 10 hrubýho a má vychlastanej mozek, a úspěšného, inteligentního člověka...A ten úspěšný inteligentní člověk jsi jako třeba ty?
odkud to vedlo - viz Plebej.
Příklad starověkého Říma je celkem dobrý. Ono ani ve starověkém Řecku to nebyla bůhvíjaká demokracie, jak by se mohlo zdát. Tam měli taky jakési plebejce, byli to metoikové. Ač se metoikové spolu s otroky zásadním způsobem podíleli na rozvoji a byli to řemeslníci a fachčenka, tak volebním právem disponovali převážně nefachčenka.
Dále byly z politického dění zcela vyloučeny ženy, což je odhadem tak zhruba půlka každé populace. To až hloupí a přitroublí levičáci poměrně nedávno přišli na to, že ženy jsou taky lidé. Na druhou stranu byla athénská demokracie dost podobná demokracii přímé a byla tam možnost ostrakizace, což jsou prvky, ze kterých bychom si mohli vzít poučení i dnes.Hele, kdyz si prectu ty kecy, jak ti je proti vuli abys delal "co společnost žádá", ale zaroven si hodlas vychcane platit mizernejch 12.000 rocne, abys v podstate zadarmo dostal zdravotni peciMožná by si někdo měl zjistit jak funguje lékařská péče zajištěná zdravotním pojištěním. Jinak jestli ti vadí přebytečných 12.000Kč, tak mi je klidně můžeš dát. Pro mě teda je rozdíl mezí mít či nemít 12.000Kč.
proc nekteri volaji po komercnim zdravotnim pojisteni a nestatnim zdravotnictvi.Jo, jo. Ono se to pomalu ale jistě k tomu blíží a to bude ten breakpoint kdy už se mi nevyplatí ZP platit.
Hele, ja jen rikam, ze povazujuNo to klidně můžeš, ale to je asi tak všechno co můžeš.
Pricemz zaroven ti neni proti vuli zaplatit 12.000, abys dostal zdravotni peci na urovni, kterou sucasne nabizi.Kdybych měl nějaký základní lékařský kurz, byl bych radši. Ale i tak je to jistota. Proč by mi to mělo být proti vůli? Je to jediná společenská služba, které bych mohl využít, tak si ji budu platit jako všichni ostatní. Až ji využít moct nebudu, tak ji platit nebudu. Taky si připlácíš za porno na kabelovce když nemáš do baráku přivedenou kabelovku?
Docela by mne zajímalo kde ti lidé jsou, protože nevím ze svého okolí o nikom, kdo by se voleb nezúčastnil.Tady jeden.
volebního práva na základě odvedené daně. (54 %)Tento bod se mi, ale vůbec nelíbí
Jenže k tomu nejspíš nikdy nedojde, neboť jeden z hlavních viníků se posichroval doživotní imunitou.Pokud myslíš Havla, pak platí Článek 65, odstavec (2), pokud myslíš Klause, pak platí odstavec (3), který vylučuje trestní stíhání jen pro činy učiněné během výkonu úřadu. I pokud by se však nedalo interpretovat specifické určení v (3) a někdo by chtěl provádět ústavní gymnastiku, pak stále platí (2).
Čl. 65 (1) Prezidenta republiky nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt. (2) Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt. (3) Trestní stíhání pro trestné činy spáchané po dobu výkonu funkce prezidenta republiky je navždy vyloučeno.
poměřovat míru práva nebo kvalifikace k volbě podle výše uhrazených daní by se dalo, pokud by to bylo v přímé úměře ke společenské prospěšnosti toho jednotlivce a ještě za předpokladu, že si to nebude na druhé straně kompenzovat jiným způsobem z veřejných rozpočtů. to je ale čirá utopie a neznám místo na světě, kde by taková úměra platila. navíc by to vedlo k neudržitelné nerovnováze, kdy by systematicky ubývalo těch s tímto právem(ekon. recese, změny společenských pravidel nedovolující návrat za konjunktury) a ti zbývající by ho zneužívali k prosazování svých zájmů na úkor zbytku společnosti. no prostě debilitan.
nějak mi uniká pointa tohoto blogpostu. to má být veřejná demonstrace vlastní omezenosti, výron frustrace z neschopnosti optimalizovat si odvody daní nebo jen čirá provokace ?Frustrace urcite, i kdyz je otazkou jestli z dani. Ostatni prispevky v jeho blogu, hlavne ty o rodine (ale i treba ten kde vyhodil 15 litru za pocitac bez vetraku, protoze kdyby mel byt jen jeden, zena by si stezovala ze je moc hlasity) ukazuji na velky nedostatek muznosti, dysfunkcni vztah k zene i diteti a celkove spatnou situaci.
Většina lidí nemá ráda, když jsou věci komplikované. Proto jsou raději, když se místo složitého zkoumání, jestli je A lepší v jednom a B v druhém a co je pro mne vlastně důležité, A i B ohodnotí jedním číslem. To pak zvládne porovnat každý a nemusí přemýšlet o tom, nakolik ta hodnotící funkce odpovídá vhodnosti pro jeho vlastní potřeby nebo vůbec nějaké potřeby. Proto je pro většinu lidí příjemnější, když se auta ohodnotí podle objemu válců motoru, procesor podle frekvence nebo výsledku nějakého jednoho benchmarku a foťák podle počtu megapixelů.
No a člověk? Ten se podle podobného schématu ohodnotí tím, kolik má peněz. Je jedno, jaký je, co umí, co dělá a co naopak nedělá. Stačí porovnat konta a je jasno, přemýšlet netřeba.
co slouzili ve vojsku (jen ti meli narok na titul "obcan")Vesmírná pěchota
No jo, ale ne vsichni ziji v PrazeJe dobře, že píšeš jako anonym, když the.maxe obviňuješ z pragocentrismu. :D
Tiskni
Sdílej: