V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
I když to samozřejmě nebude tak kategorické jak se ten pán domnívá, faktem je, že honit žáky do školy na 8 hodinu je nelidské. Kór v kombinaci s neustálým šoupáním času. […] Ukažte mi prstem na školáka, který uléhá na kutě před jedenáctou hodinou.
Během puberty především dochází k hormonálním změnám, které vedou k posunu cirkadiánního rytmu – právě o řádově dvě hodiny k té jedenácté. STFW „Sleep Phase Delay in Teenagers“. Současně v tomto věku je žádoucí delší spánek (>9 hodin).
Studie za studií ukazuje, že posunutí začátku výuky aspoň na devátou je spojeno s lepším prospěchem a kvalitou života.
Jenže problém našeho školství je, že tu není primárně pro ty děti (posléze adolescenty).
podle x jiných studií zase "skřivani" žijí déle, aktivněji a netrpí tolik represemi jako "sovy"Tohle zrovna může být velice snadno pouhá asociace, budou do toho spadat i lidé, kterým se z nějakých důvodů nedaří usnout večer a čumi jak sovy až do rána. Klíčem k těmhle studiím je uvědomění si, že málokterá prokazuje kauzální vztah.
Thomas Alva měl spát 4 hodiny. A proto si prý vynalezl žárovku ...Thomas Alva žárovku nevynalezl.
Když nic, je to legitimní volba většiny národa a od vás se neočekává nic jiného než že ji budete respektovat.
Formou balení kufrů, protože pod vládou těchto existencí tu časem nebude k životu.
Akorát nakonec nemusí zbýt kam jít.
Někde jinde mají do větší míry dlouhodobou koncepci, jak reagovat na společenské a technologické změny. Sice se zpožděním, ale přece. To tady chybí.
Status quo znamená (aspoň z mého úhlu pohledu) dvě věci:
Že jsou někteří čelní představitelé disociální hovada, je jen špička ledovce.
Proto je zcela na místě jakákoliv forma záškodnictví - ať již formou nástrah či překážek, resp. poškozování orientačního značení cest!https://www.abclinuxu.cz/blog/kenyho_stesky/2011/7/zaskodnicky-boj-proti-bikerum
Ten Slovenskej retardér (asi od "postaveno retardem") je dobrej úlet. Ale jako ukázka jak všichni tihle Kapicové přemýšlí je to dokonalý. Místo toho, aby tam postavili to zrcadlo, co jim tam chybí, tak radši vymyslí past na cyklisty. Která navíc situaci pouze dramaticky zhorší, protože každý sportovní cyklista to bude skákat na což potřebuje dostatečnou rychlost...
kde podle mě nemají co dělat – lesní pěšiny a stezky.Já jezdím přes lesní pěšiny a stezky z práce domů a neměnil bych. Jako že bych měl po nich chodit pěšky nebo jezdit autem?
Rychlebský stezky jsou obdobou lyžařských areálů - je to něco, co přitáhlo do jinak zapadlého kraje turistický ruch a dalo místním šanci na lepší životní úroveň. Stejně jako ty sjezdovky to má veškeré byrokratické oficiality, jako povolení lesáků atd. Je to zkrátka něco úplně jiného, než "běžné lesní cesty", za které se to tady snažíte vydávat (a kde až na výjimky v těsném okolí velkých aglomerací, kde to začíná být problém, nenarazíte na cyklistu celý den).
Postoj ve stylu: "když přijedu z Prahy na svojí haciendu tak chci svůj klid a vy si tady klidně žijte na podpoře nebo chcípněte hlady" nás ke Švýcarsku nebo Rakousku moc neposune...
Rychlebský stezky jsou obdobou lyžařských areálů - je to něco, co přitáhlo do jinak zapadlého kraje turistický ruch a dalo místním šanci na lepší životní úroveň.Běžte si vypláchnout ústa. Sjíždění těchto 'stezek' totiž nemá s turismem vůbec nic společného. O tom, že by to mohlo znamenalo nějaký extra ekonomický přínos nic nevím. Možná to pomohlo několika lidem co provozují penzióny a hospody v bezprostředním okolí. Jenže těm by stejně tak dobře posloužili i cyklisté co sjíždějí normální asfaltky. O normálního turistu tam dnes prakticky během cyklosezóny nikdo nezavadí – na štrachání se po asfaltu nic zajímavého není a na lesní cestě riskují, že je srazí nějaký rozjetý cyklotrotl.
Stěží jim tam může přinášet nějaký užitek osoba, která se už v dané oblasti vyskytuje – díky vám podobným cyklotrotlům – pouze sporadicky.No, buďte upřímný, chatičkotrotle, ono toho užitku nebylo moc ani předtím, že ne... nakoupit v Praze, přivézt všechno autem, minimální výdělek pro místní, pokud vůbec nějaký.
Ostatně, vaše užitečnost je z mého pohledu rovněž nulová.Možná by nebylo od věci uvědomit si, že vaše názory jsou velmi subjektivní, a - buďme upřímní - dosti pochybné. Zejména vzhledem k tomu, že si nárokujete právo rozhodovat o tom, kdo má kdy zemřít - ať už za to, že jej nechcete v nějaké politické funkci, nebo protože jezdí na kole tam, kde vy byste si radši představoval svůj klid (pardon, to už bylo vyjasněno, ty vaše nástrahy měly být nesmrtící a nezraňující, i když jste za celou tu dobu nějak nebyl schopen vysvětlit, jak by to mělo fungovat.) Jestli se někam sjíždí "sezónní nájezdníci", tak pravděpodobně budou někde ubytováni a i ti, kteří nebudou, něco vypijou či sní. Tak či tak je to zdrojem příjmů. Váš pohled se tedy s pohledem místních dost možná neshodne.
chatičkotrotle,…8-D chatičkaření rovněž není moje hobby. Pohybuji se místní dopravou (přínos rentabilitě lokální dopravy), chodím pěšky (pomalu), co potřebuji si nosím na zádech, žrádlo nakupuji v místních krámech a když to jde tak cestou pojím a hrdlo svlažím v místních putykách – pokud teda ještě vůbec fungují. Ta vaše skupina navštěvuje především svoje oblíbené štace. Na pivo staví jen kde se jich to hejno papoušků s hromadou železa kolem vůbec vleze. Takže prosperují pouze restaurace s dostatkem parkovacího prostoru kolem – ve zmíněné lokalitě vím pouze o jediné: "Hotel Černá hora". Ovšem tahle hospoda prosperovala i předtím. Pak možná ještě něco na tom trhne hospoda "U Stonožky" a zbytek zdechl pes.
chatičkaření rovněž není moje hobbyNo vidíte, já zase nejezdím na kole.
Ačkoliv nějaký cyklista je banalita, když jsou lesáci hovada.)Asi tak. Po těch lesích jezdí několikatunové kolosy co těží dřevo, traktory, a bůh ví co. Nechává to díry tak po pás když je rozbahněný terén. Nějaké kolo, to si ani neuprdne.
Nejbližší ode mně jsou pravděpodobně tam někde u vás v Beskydech. Tady žádné nejsou.
Moravský kras je blíž než Beskydy.
Po těch lesích jezdí několikatunové kolosy co těží dřevo, traktory, a bůh ví co. Nechává to díry tak po pás když je rozbahněný terén. Nějaké kolo, to si ani neuprdne.
Spíš mnohatunové a ještě to po sobě nejsou ochotní opravit.
Navíc jsem zcela jasně napsal, kde mi bikeři vadí a kde podle mě nemají co dělat – lesní pěšiny a stezky. Na cestách mi nevadí.Takže byste ty nástrahy o blíže nespecifikovaném ranivém účinku aplikoval jenom někde, to jste to vylepšil.
Takže nejsem ani zdaleka tak militatní proti cyklistům, jak se mi neustále snažíte podsouvat.No jestli se ta vaše ne-militance projevuje tak, jak jste popsal v tom blogu, tak to je dobře, že militantní nejste. Nerad bych v lese "našel" nášlapnou minu.
Tvl já od 16 chodil na praxi na 6:00.A já zas na druhém stupni ZŠ ulehal se sluchátky a poslouchal noční vysílání rádia, nebo později MP3 přehraváč, protože jsem nemohl usnout (a ráno vstát).
Krom toho, Hejvl nebo straka Klaus společnost nerozdělovali?Myslím, že by se ti docela mohly zamlouvat diskuze na tomto webu.
Když už jste načali téma smrti, shodou okolností jsem sledoval zvědátory na téma smrt, věříte na reinkarnace a posmrtný život?V konvenčním významu reinkarnace a posmrtného života – ne. Funguje přirozená recyklace, kdy se z mrtvého těla stane třeba hnojivo nebo potrava a ty můžou dodat živiny zase jinému živému tvorovi, ale v tom už není nic vědomého. Ve chvíli, kdy přestane operovat tvůj mozek (nebo možná přesněji řečeno nervová soustava), je konec. Co mně osobně spíš přijde zajímavé je, jak vypadají nejbližší okamžiky po smrti. Čekal bych, že mozek bude odumírat postupně. Troufl bych si spekulovat (ale opravdu jen spekulovat, nejsem neurobiolog), že některé části mozku mohou ještě nějakou dobu fungovat, resp. snažit se o to. Vlastně se ptám, jestli mrtvola může být po smrti ještě v nějakém napůl vědomém stavu.
Co mně osobně spíš přijde zajímavé je, jak vypadají nejbližší okamžiky po smrti.Podle mě nijak. Mozek zkrátka vypne. Podobně jako když někdo upadne do bezvědomí, nebo takového toho "zdravého spánku opilce" – beze snů. Nepopírám onu životní zkušenost těch co prožili klinickou smrt, ale domnívám se, že jde o vzpomínky vygenerované mozkem který nebyl zcela ve stavu off. Je celkem logické, že smrtelné zranění nemusí vést nutně k okamžitému úmrtí mozku – teda… pokud se při něm ten mozek nerozprskne na všechny strany. Ovšem v jakém pořadí vypíná své okruhy si rovněž netroufám říct. Řekl bych, že to záleží na okolnostech. U někoho může být smrt rychlá, krátká a bezbolestná. Další se dočká smrti v blaženém bezvědomí a jiného mohou bolesti při plném vědomí sužovat do poslední chvíle.
“These brains may be damaged, but if the cells are alive, it’s a living organ,” Steve Hyman, director of psychiatric research at the Broad Institute in Cambridge, Massachusetts, told Technology Review in an interview. [...] The research has implications not only for how scientists understand the human brain but could change the way we perceive death, consciousness and other things associated with thought.Hodí se zmínit, že ty mozky nedokázaly přivést zpět k vědomí (pokud jsem to správně pochopil i dle jiných zdrojů). Otázka je, jak to vědomí vlastně definovat. Je to fakt binární stav, že pokud fungují alespoň tyto části mozku, tak je to vědomý stav, ale jinak ne? Nemůže to být spíš nějaká úměra, kdy čím menší část mozku funguje, tím méně je to vědomé? Při silném krvácení se napřed začne motat hlava, pak stmívat před očima, pak s sebou dotyčný asi třískne, nakonec mu začne slábnout už tak nepravidelný pulz – a v tu chvíli, jak tam nehnutě leží, by lékař řekl, že je v bezvědomí. Ale fakt ten mozek prostě najednou vypověděl službu jako počítač, když vypadne proud? Ostatně, něco obdobného je zajímavé i u narkózy. Mám tu zkušenost a dodnes jsem to nedokázal plně zpracovat. Pamatuji si jen prvních pár nádechů s tou maskou. Probuzení na sále (AFAIK se většinou ptají na jméno) si nepamatuji vůbec. Probral jsem se až na chodbě, když me překládaly zpátky na postel. A trvalo možná další minutu než jsem si začal uvědomovat tu bolest v břiše – a navíc se to stupňovalo, nedosáhlo to hned plné intenzity. Tohle by v podstatě nasvědčovalo tomu, že to ten binární nebo skoro-binární stav víceméně bude, ale fakt těžko říct...
Ale fakt ten mozek prostě najednou vypověděl službu jako počítač, když vypadne proud?Jo. Mimochodem, doporučuji k přečtení výtečnou knihu Frederica Vestera: "Myslet, učit se,… a zapomínat?" Bezvědomí při ztrátě krve by se dalo nejspíš přirovnat ke standby režimu. Kdy se vypnou aktuálně nepotřebné části a vnější periferie, ale základní systém je stále v běhu.
Já přeji každému především to, co si zaslouží. O usmrcování cyklistů tady opakovaně točíte jen vyPřičemž jestli si zaslouží zemřít, o tom rozhodujete vy. A jasně, s tím usmrcováním jste to tak nemyslel, když jste psal o nástrahách, měl jste prostě na mysli jenom nesmrtící a nezraňující nástrahy jako například postavit cyklistům do cesty stánek s pivem.
pravděpodobně jste se sám ohodnotil, že byste si to z mého pohledu zasloužil. Budiž vám tedy přáno. Já bych se spokojil pouze s tím, abyste byl donucen sundat svou prdel ze sedla a to kolo po takových úsecích nesl na rameni.Své projekce si nechte pro sebe.
Tiskni
Sdílej: