Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
si to skovej do webarchivu a jeto jako :D ;D
Co třeba Švédsko? Mene jak polovina mrtvých než u nás. Taky nechceš?Stále má na hlavu násobně více mrtvých než mnou jmenované země, ke kterým stále nejsi schopen se ani slovem vyjádřit.
Zkus pochopit, ze když chceš buzerovat, zakazovat, šikanovat a nechat zmlátit pendrekem ty, kdo ti to prohlédnou, je břemeno dokazování na tobě.Tvoje bába chce mlátit pendrekem. Ukaž mi, kde jsem chtěl mlátit pendrekem. Ukaž mi, kde Taiwan, Korea nebo Japonsko mlátí pendrekem.
Mě stačí jeden empiricky případ abych tvou teorii vyvrátil.Ty ses ale k mé teorii zatím nevyjádřil vůbec nijak, vyvracíš tady jen svoje vlastní nesmysly, který jsi mi demagogicky nacpal do úst. Já si popravdě v této chvíli myslim, že moje komentáře vůbec nečteš.
Co třeba Švédsko? Mene jak polovina mrtvých než u nás. Taky nechceš?Ke Švédsku ještě komentář tady, tl;dr, 10× více mrtvých než okolní státy, ale žádné ekonomické výhody. Kdy se k tomuhle konečně vyjádříš? Kdy přestaneš tyhle země auto-cenzurovat ze svého uvažování? Mě obviňuješ ze zabejčenosti papaláše v politbyru SSSR, ale přitom sám nejsi schopen už půl roku odpovědět na celkem jednoduchou otázku?
Taiwan, Koreu nebo JaponskoA já třeba nechci, aby to tu vypadalo jako v těchto zemích. A většina lidí, co si váží evropské kultury a svobod asi také ne.
Nežijí tam svobodní lidé. Roušky se tam nosí zcela běžně.Ty jo, tohle je fakt nějaké trauma. Nemáš PTSD z nějaké nehody ve které náhodou figuroval někdo v roušce?
Proto je lepší to neřešit protože to stejně nevyřešíš a používat to co ostatní. Jinak se akorát okrádáš o možnost komunikace a kontaktu.O nic se neokrádáš. Kdo není schopen akceptovat a pochopit, že nehodláš podlehnout všeobecnému nátlaku, za přátelství nestojí. A kdo s tebou komunikovat chce, ten se ozve. Jestli maže maily a v návalu paranoie zahodil se starým telefonem i moje číslo, je jeho problém. A víš jaký to má bonus? – mám klid na práci. Jediný "výstřelek", který si dopřávám především k tomu, abych vylil z hlavy toxické svinstvo co mi do ní lijou ze všech stran, jsou zdejší blogy a diskuze. Díky tomu nemám problémy se spaním, ráno se těším do práce a doma jsme v pohodě.
Tiskni
Sdílej: