V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Žádné takové právo nikdo nemá! Bez ohledu na to co o tom soudí vedoucí orgány EU, soudy a jiné instituce. Pokud si myslíte že ano, pak jste na omylu, neboť jste ho ztratili už v okamžiku, kdy jste se narodili. Jediné právo jaké v tomto směru máte je nebýt zapomenut.
Naopak je naší povinností si připomínat, kdo byl kdo. Jakou za sebou zanechal stopu, o co mu vlastně šlo a proč dělal co dělal. Jedině tak se totiž můžeme poučit!
Ostatně, kdo touží po tom být zapomenut?
Po 2. světové válce by z takové právní úpravy určitě měli velkou radost všichni kolaboranti a váleční zločinci. A chápu, že je také dost lidí, co by chtěli, aby se zapomělo na jejich podrazy a svinstva. To jakým způsobem přišli k majetku, komu ublížili, atp. Případně co kde v minulosti řekli či napsali.
Normálnímu člověku, který za sebou nenechává špínu je to jedno. Ale jsou zde osoby psychicky labilní či paranoidní, které se v záchvatu deprese či paniky takového práva dovolávají, aby za sebou zametli stopy. Neuvědomují si, že při své registraci odsouhlasili nějaké podmínky. Ani to, že jejich právo automaticky skončilo jakmile vstoupili do mediálního prostoru jiných lidí!
Pokud chtějí být skutečně zapomenuti, ať si to někde v ústraní hodí, a doufají že po nich nevzdechne ani pes. O důsledcích svého počínání měli začít přemýšlet dřív, než se do něčeho začli cpát! Jejich právo se totiž nedá při nejlepší vůli akceptovat, pokud narušuje další sled souvislostí. Vyženeme-li to na hranu. Představte si že by střelilo v kouli Zemanovi a ten by začal vyžadovat aby se na něj zapomělo. Já vím, je to těžká fikce, ale je to nejkřiklavější případ na kterém lze demonstrovat nesmyslnost takového požadavku.
Všichni, co obhajují tohle pochybné právo by si měli uvědomit, že právě díky nim je problém s tvorbou aplikací pro státní správu. Nadnárodní firmy na jejich práva z vysoka kálí – nechají je odkliknout souhlas se svými podmínkami a jsou z obliga. Ale ve státní správě si nikdo nic takového nedovolí.
Bystroushaak a všichni anonymní pindalové v diskuzi pod jeho blogpostem Státní zklamání, by si tohle měli uvědomit. Je to už 12 let co jsem opustil ÚMOb Ostrava - Jih, ale těžko můžete udělat aplikaci, která má propojit různé rejstříky když NESMÍTE použít unikátní identifikátor, kterým by náhodou bylo možné někoho identifikovat s reálnou osobou.
Jak byste prosím vás chtěli za takových podmínek realizovat skutečně účinné trasování nakažených osob?
Je to prostě zcela protichůdný požadavek, který lze na ministerské úrovni ojebat nejrůznějšími výjimkami, utajením a bůhví jakými nesmysly, ale na úrovni obcí to tak jednoduše nejde, a ty mají prudiči na ráně jako první.
Důsledek je pouze to, že dnes se nedostanete ani k informacím, ke kterým byste se dostat měli, a to jen proto, že se někdo alibisticky odvolává na GDPR.
Celá tahle šaškárna nabourává základní pricip fungování lidské společnosti. Ať se vám to líbí nebo ne, lidi drží na uzdě konvence, strach ze zostuzení a ne hrozba soudem. Toho se bojí jen ti, co nemají právo u prdele. A bohužel pocit anonymity v některých lidech budí falešný dojem, že když jim nic takového nehrozí, mohou na internetu beztrestně vše co se jim zlíbí. Urážet, pomlouvat a škodit. Strašně se pak diví – a připadají si jak nazí – když se ukáže jak hluboce se mýlí.
Tiskni
Sdílej:
si to skovej do webarchivu a jeto jako :D ;D
Co třeba Švédsko? Mene jak polovina mrtvých než u nás. Taky nechceš?Stále má na hlavu násobně více mrtvých než mnou jmenované země, ke kterým stále nejsi schopen se ani slovem vyjádřit.
Zkus pochopit, ze když chceš buzerovat, zakazovat, šikanovat a nechat zmlátit pendrekem ty, kdo ti to prohlédnou, je břemeno dokazování na tobě.Tvoje bába chce mlátit pendrekem. Ukaž mi, kde jsem chtěl mlátit pendrekem. Ukaž mi, kde Taiwan, Korea nebo Japonsko mlátí pendrekem.
Mě stačí jeden empiricky případ abych tvou teorii vyvrátil.Ty ses ale k mé teorii zatím nevyjádřil vůbec nijak, vyvracíš tady jen svoje vlastní nesmysly, který jsi mi demagogicky nacpal do úst. Já si popravdě v této chvíli myslim, že moje komentáře vůbec nečteš.
Co třeba Švédsko? Mene jak polovina mrtvých než u nás. Taky nechceš?Ke Švédsku ještě komentář tady, tl;dr, 10× více mrtvých než okolní státy, ale žádné ekonomické výhody. Kdy se k tomuhle konečně vyjádříš? Kdy přestaneš tyhle země auto-cenzurovat ze svého uvažování? Mě obviňuješ ze zabejčenosti papaláše v politbyru SSSR, ale přitom sám nejsi schopen už půl roku odpovědět na celkem jednoduchou otázku?
Taiwan, Koreu nebo JaponskoA já třeba nechci, aby to tu vypadalo jako v těchto zemích. A většina lidí, co si váží evropské kultury a svobod asi také ne.
Nežijí tam svobodní lidé. Roušky se tam nosí zcela běžně.Ty jo, tohle je fakt nějaké trauma. Nemáš PTSD z nějaké nehody ve které náhodou figuroval někdo v roušce?
Proto je lepší to neřešit protože to stejně nevyřešíš a používat to co ostatní. Jinak se akorát okrádáš o možnost komunikace a kontaktu.O nic se neokrádáš. Kdo není schopen akceptovat a pochopit, že nehodláš podlehnout všeobecnému nátlaku, za přátelství nestojí. A kdo s tebou komunikovat chce, ten se ozve. Jestli maže maily a v návalu paranoie zahodil se starým telefonem i moje číslo, je jeho problém. A víš jaký to má bonus? – mám klid na práci. Jediný "výstřelek", který si dopřávám především k tomu, abych vylil z hlavy toxické svinstvo co mi do ní lijou ze všech stran, jsou zdejší blogy a diskuze. Díky tomu nemám problémy se spaním, ráno se těším do práce a doma jsme v pohodě.