abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    16.10.2006 22:23 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    " Tak si tak ladim a najednou prásk. " ja ze to bude o ladeni gitary :)
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    17.10.2006 01:24 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Sem tudle přerval horní Éčko :-)
    17.10.2006 07:22 Jary | skóre: 30 | blog: Jary má blog | Dům
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Horní nebo vysoký? Já jsem cčera přerval to vysoký. To horní - nízký (?) to zatím ne.
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky. GitHub
    17.10.2006 11:29 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    No horní sem myslel co je na krku nahoře, ne že hraje vysoko, bylo mi jasný, že to bude zní dvojsečně, přerval sem prostě to tlustý, proto je to tak hustý :-)
    17.10.2006 07:53 myšák | skóre: 26 | blog: EmentuX | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?

    Hmm, tak mě se podařilo přervat Géčko a ještě jsem u toho byl shrbený ke kytaře, protože byl kolem kravál... od té doby se u kytary raději nehrbím :-|

    Je nesmírně těžké být idiotem, konkurence je obrovská...
    17.10.2006 10:24 TeXX | blog: texxuv_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Horni, to je jeste dobry, horsi, kdybys urval to spodni. :D
    16.10.2006 22:33 Ladislav Jancik | skóre: 16 | Červený Kostelec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    zkusil bych reklamaci MB nebo pojistovnu - pokud je PC pojisteny.
    Bolest je jen jiné území a strach, strach je neřest.
    16.10.2006 22:45 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Bavi se o srotu, tudiz zrejme neco starsiho tipuju, kde zaruka na reklamaci nebude. A vy mate pc pojisteny?
    Max avatar 17.10.2006 01:06 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Domáci spotřebiče se pojišťujou normálně a PC se počítá jako domácí spotřebič. Ovšem otázkou je, na co se tak pojišťuje. Většinou na přepětí v síti / blesk apod. Myslím, že by to asi neuhádal na zavinění blesku. Navíc na to potřebuje papír ze servisu, kde vinu přepětí potvrdí a následkem toho by dostal peníze. Ale nevím, pojištěný nejsem a nikdy jsem nebyl. Jak jsem dostal, tak dávám, takže je možné, že se pletu.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    17.10.2006 01:07 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Zas takovej šrot to není, jedná se o P4 3,2 a deska ASUS P5P800, ale v záruce už to bohuže není.
    Max avatar 17.10.2006 01:11 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    New desku se zárukou seženeš do litra v poho, ne? Určitě za polovinu, jak ten zdroj :-D (pokud jsi ho kupoval new v krámě)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    17.10.2006 10:20 happy barney | skóre: 34 | blog: dont_worry_be_happy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    do litra? max tak nejakú drevotriesku :-)
    16.10.2006 22:45 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    A aký operačný systém si to ladil :)
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    17.10.2006 01:08 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Ladil jsem program :)
    17.10.2006 01:13 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Nj, stane sa :)
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    16.10.2006 23:04 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Zdravim

    Stalo se mi asi tejden zpatky ze jsme privezl muj 200GB disk (jediny disk vetsi nez 4Gb) s hroamdou dat, pripojil ho do kompu, zapnul, chvili jel a najednou se to stalo.

    PRAASK

    Ze zdroje zacli litat silůeny blesky, kamos odletel metr a pul dozadu (vzhledem ke zdi za nim ani dal nemohl) a komp byl samozrejme mrtvej. Rek sem ze ho uskrtim jestli mi znicil disk. Nastesti to odnesl opravdu jen zdroj, ale ty litajici blesky vypadaly opravdu hruzostrasne.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    17.10.2006 00:55 thingie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Chápu to dobře, žes pro to klidně pořídil něco tak zrůdného jako 550W zdroj a přitom je ti líto pořídit desku? Chm.
    Max avatar 17.10.2006 01:10 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Mno, když na ten šrot potřebuje 550W zdroj, tak to asi šrot nebude a chlapec si možná hraje na 3500+ šrot, 4500 X2 střední PC a 5200+ X2 PC ...
    V tom případě bych se asi uchýlil k té reklamaci. Pokud nejni možná, tak to jistí ntp-client :-p
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    17.10.2006 01:27 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Chlapec si ani moc nehraje, prostě sem zvyklej jednou za dva roky kompletně vyměnit stroj(e) a tedle už mám tři roky, ale furt mi přijde, že za to co je dostupný se to furt značně nevyplatí.
    m$ lipo $m avatar 17.10.2006 12:45 m$ lipo $m | skóre: 19 | blog: čaj o páté | Redmond
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    kup uz neco poradnyho ta hajtra si oto nejspis rekla sama ze ma dost
    Albuquerque, New Mexico (April 4, 1975)
    17.10.2006 15:30 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Sem uvažoval o ňákym tom Déčku, ale z těch pár testů vyditelnej nárůst výkonu v průměru 15 % (za ty prachy) mě moc nenadchává :-)
    17.10.2006 15:33 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    A AMDéčko nechci, jesi mi rozumíš :-)
    17.10.2006 01:20 I love M$ | skóre: 1 | blog: kerberos_breberkos | Bílá Hlína
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Měl jsem ho za zvýhodněnou cenu 600,- , furt je to asi cena nižší než bych sehnal desku, a hlavně se mi to fakt nechce kuchat a případně přeinstalovávat "jen" kuli těm blbejm hodinám (i když mě štvou).
    msk avatar 17.10.2006 09:40 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Gratulujem. Jedneho dna si pridem domov (zrovna v ten den som si po 3/4 roku prevadzky pc kupil prepatovu ochranu) a zapol som PC. Vetraky sa roztocili na stotinu sekundy a hned sa vypli. Na doske sa rozsvietila LEDka, v manuali oznacena ako "DRAM Power". Po asi desiatom neuspesnom pokuse som sa podujal masinu rozobrat a po kuse poskladat, aby som nasiel mrtvy komponent. Aj ked boli vsetky karty vonku, stale sa to spravalo identicky. Tak som sa vystresovany a nasrany siel trochu vyvetrat na vzduch. Po navrate dalsi pokus a - ejha - vetraky sa zostali tocit. Tak som nadsene masinu zase poskadal, zapojil, zapol, pripojil monitor a - No Signal. Po 3 tyzdnoch, co bol komp na reklamaci, vymenili dosku a zatial to ide. Mam ale podozrenie, ze za to moze zdroj ( eurocase 400w ), takze dnes kupujem fortrona a vymienam ho, prevencia je prevencia a dobry zdroj sa nestrati...
    Pavel Stárek avatar 17.10.2006 16:13 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    No oni ty Fortroni nejsou taky žádná výhra. Už dva jsem posílal na reklamaci, jeden prostě chcípnul (byl samozřejmě za UPSkou, tedy žádné přepětí na vstupu) a druhýmu se pro jistotu zase přestal točit větráček, takže k nim už taky nemám důvěru.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    17.10.2006 16:45 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    Mně teď jeden Fortron natvrdo shořel. Ale možná je to tím, že to byl „Fortron LC-B200SFX“, jak se ukázalo po vyjmutí zdroje ze skříně. Asi půjdu do Alzasoftu s velice rozohněným pohledem. ^_^
    17.10.2006 16:16 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Když to práskne ve šrotu aneb kolik je hodin ?
    už asi zbejvá jen nějakej ten time-server na internetu.
    GPS by byla lepší, hodiny ti půjdou i bez netu. Drobným nedostatkem je cena :-D
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.