Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Mam na PS3 FC7 a Xfce. Vsechno je dost povypinany a bezi jen to, co opravdu potrebuju, ale i tak s tema 256 MB RAM na tom Gnome fakt moc nefrci, furt to jen hrabe a je to skoro nepouzitelny, proto Xfce.
Prakticky ted' tu masinu vubec nerestartuju a pokud mam pustenyho Krusadera, nakej jednoduchej editor a dva terminaly, tak to docela funguje. Nejakou dobu (mozna dva nebo tri tejdny) tam byl pustenej prave xfce4-taskmanager, do kteryho sem kouknul a pak ho proste shodil do listy a nechal bezet. Vetsinou ukazuje docela bejkarny, jako stovky giga az terabajty u kazdyho procesu nebo obcas treba 600% pouziti CPU.
Pred par dny se mi ten stroj zacal zdat nakej unavenej, proste hrozne pomalej u furt hrabal. Kouknu do procesu (top, xfce4-taskmanageru bych samozrejme neveril ) a vidim xfce4-taskmanager 970m . To mi prislo na takovej programek opravdu dost
. Nejspis si ten program pri kazdym refreshy prubezne ukrajoval pamet na horsi casy ve forme memory-leaku
. Naswapovano bylo 1GB. Po te, co sem ho sestrelil to 20 minut hrabalo, ze se nepohla ani mys, nez se to konecne narovnalo. Pak naopak vsecko fungovalo daleko rychlejc nez obvykle, protoze se pravdepodobne uvolnila i vetsi cast fyzicky pameti, ale to bylo jen chvili, pak se to tak nejak doswapovalo do normalu a ted' se to chova zase normalne coz znamena pouzitelne a ne jak zpomalenej film.
Takze ted' updatuju a uvidim, zda se to spravi, kdyz ne, nakonec dokazu se bez toho programu obejit, vlastne ho pouzivam vyjimecne, je to spis takovej vyzkum.
Tiskni
Sdílej:
jinak linux na ps2 i ps3 me eminentne zajima, nedal by se o tom napsat nakej vetsi blog nebo mensi clanek?