Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Mam na PS3 FC7 a Xfce. Vsechno je dost povypinany a bezi jen to, co opravdu potrebuju, ale i tak s tema 256 MB RAM na tom Gnome fakt moc nefrci, furt to jen hrabe a je to skoro nepouzitelny, proto Xfce.
Prakticky ted' tu masinu vubec nerestartuju a pokud mam pustenyho Krusadera, nakej jednoduchej editor a dva terminaly, tak to docela funguje. Nejakou dobu (mozna dva nebo tri tejdny) tam byl pustenej prave xfce4-taskmanager, do kteryho sem kouknul a pak ho proste shodil do listy a nechal bezet. Vetsinou ukazuje docela bejkarny, jako stovky giga az terabajty u kazdyho procesu nebo obcas treba 600% pouziti CPU.
Pred par dny se mi ten stroj zacal zdat nakej unavenej, proste hrozne pomalej u furt hrabal. Kouknu do procesu (top, xfce4-taskmanageru bych samozrejme neveril ) a vidim xfce4-taskmanager 970m . To mi prislo na takovej programek opravdu dost
. Nejspis si ten program pri kazdym refreshy prubezne ukrajoval pamet na horsi casy ve forme memory-leaku
. Naswapovano bylo 1GB. Po te, co sem ho sestrelil to 20 minut hrabalo, ze se nepohla ani mys, nez se to konecne narovnalo. Pak naopak vsecko fungovalo daleko rychlejc nez obvykle, protoze se pravdepodobne uvolnila i vetsi cast fyzicky pameti, ale to bylo jen chvili, pak se to tak nejak doswapovalo do normalu a ted' se to chova zase normalne coz znamena pouzitelne a ne jak zpomalenej film.
Takze ted' updatuju a uvidim, zda se to spravi, kdyz ne, nakonec dokazu se bez toho programu obejit, vlastne ho pouzivam vyjimecne, je to spis takovej vyzkum.
Tiskni
Sdílej:
jinak linux na ps2 i ps3 me eminentne zajima, nedal by se o tom napsat nakej vetsi blog nebo mensi clanek?