Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »emerge mplayer
, tak takovýhle trapný problémy (nejdou přehrávat MP3 a mpeg soubory) nejsou...
A: Co, kde nastavit? Jaky USE? WTF? - rekne BFUGentoo má už nějakou dobu handbook v češtině, Windows taky člověk nepozná za den.
Teď je ovšem opět taková otázka ZDA CHCEME, aby Linux používal i někdo, kdo jej chce používat běžně, jako většina lidí nyní používá WindowsTo píšu už v původním příspěvku. Já tady po BFU neprahnu.
Gentoo má už nějakou dobu handbook v češtiněNebo spíš v jazyku podobnému češtině.
Dokud nebudou existovat distra vypadající jako kopie Windows, tak se podle mě GNU/Linux mezi BFU neprosadí.Vazne si myslis, ze lidem vadi vzhled? Lidem vadi hlavne to, ze si nemuzou stahnout program a nainstalovat si ho aniz by museli resit zavislosti nebo odlisny system spravy SW v jejich distribuci (mluvim o SW, ktery neni v repozotarich nebo je tam ve starsi verzi), vadi jim chybejici SW v jistych oblastech a v neposledni rade velka roztristenost a neintegrovanost aplikaci s desktopem -- pokud zrovna nejsi ortodoxni pri vyberu toolkitu, coz vyber aplikaci jeste vice zuzuje.
Dokud nebudou existovat distra vypadající jako kopie Windows, tak se podle mě GNU/Linux mezi BFU neprosadí.Muj boze jenom to NE!! Mandriva, SuSE, Linspire uz STACILO!!
Mě nesere i to, že se mezi BFU neprosadí Plan 9, heč!
Protoze BFU chce si sednout k PC a pouzivat ho, pustit si MP3, pustit si film, napsat dopis apod. od instalace programu je tady snad systemovy administrator ve firmach, u domacnosti je to dodavatel PC ktery jim to PC doda.To je trochu mimo. Nejde o to umet nebo neumet to. Jde o to, jak je to casto casove a psychicky narocne i pro cloveka, ktery vi jak na to, ale zrovna nepatri mezi geeky kteri si ucvrnkavaji pri psani emerge nebo ./configure && make && make install.
tak to tam nikde nevidim, je tam par requestu ohledne easybuntu, ale ne o zacleneni do distribuce. a zadnej formular na pridavani requestu, prej mam jit na irc. to po me nemuzou chtit.
Feature tracking in Launchpad Welcome to Blueprint! Launchpad includes a feature tracker for applications and distributions. Use this to plan your development roadmap. If you have further questions, join us in #launchpad on irc.freenode.net.
Q: JJ tak jsem to nainstaloval, ale nesedí mi to já chcu radši jeden panel
A: apt-get install kubuntu-desktop, nebo si stáhni Kubuntu, viz http://kubuntu.com
Uff, jsem jediný, komu tohle připadá jako blbost na entou? Pán A by zasloužil naplácat.
Tiskni
Sdílej: