Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Povídání pěkné, ale OpenCard je Desfire, kde to funguje trochu jinak.Tak OpenCard je DESFire? Jsa nepražák, žil jsem v přesvědčení, že je to nějaká verze MIFARE Classic (1K nebo 4K), už z toho důvodu, že jednou z kritizovaných nedostatků OpenCard byla její nedostatečná bezpečnost a možnost jejího klonování s použitím běžně dostupných čteček.
Zdravím, jsem adminem v NTK,
NTK používá čtečky pro karty Mifare (Clasic i DesFire). Žádná aplikace se na kartu nenahrává. Pracuje se pouze se seriovým číslem karty. Tj. žádný velký bratr.
Různé typy čteček mají různé schopnosti. Pravděpodobně došlo k natržení vnějšího okruhu anteny v kartě jejím nalomením. Některé čtečky zvládnou vybudit i interní rezonátor. SelfCheck stanice mají čtečky nejhorší, na turniketech jsou asi čtečky nejlepší. U čteček u počítače pak hodně závisí na způsobu založení karty.
V případě jakýchkoliv dotazů jsem k dispozici
Vašek JansaJinak kromě opencard je možné používat plzeňskou kartu, většinu ISIC karet (nové mají Mifare), kartu českých drah. Nebo libovolnou jinou kartu standardu Mifare.
Sami tiskneme karty pro zákazníky na karty Mifare DesFire
Specifickým případem jsou studenti a zaměstnanci ČVUT a VŠCHT, tito mají přístup zajištěn předáváním čísel karet a přístupových oprávnění z IDM systémů vysokých škol do IDM systému NTK
Pokud by někoho zajímaly podrobnosti, tak článek o tom je ve sborníku INFOS 2011
Jinak kromě opencard je možné používat plzeňskou kartu, většinu ISIC karet (nové mají Mifare), kartu českých drah. Nebo libovolnou jinou kartu standardu Mifare.Nebo třeba emulátor karty vyčtené v tlačenici. Díky za tip :).
RFID je nadmnožina, v RFID množině je mnoho různých pásem, protokolů... My využíváme podmnožinu MiFare, komunikace na 13.56 MHz. Protokol MiFare. Varianty karet Classic a DesFire. Jediné co se používá je skutečně "unikátní" číslo karty. Unikátnost u nekvaltních karet MiFare nebyla zas moc dobrá, ale i VŠ už přecházejí na DesFire, mimo jiné i kvůli možnosti podvrhu MiFare Classic (první Opencard a staré ISIC).
(první Opencard a staré ISIC).víte, kdy nastal přechod na novou verzi u ISIC? Sám jednu kartu mám, tak by mě zajímalo, jakou mám verzi.
Je to tedy značně různé. Pro školy je podstatná úspora, kdy MiFare Classic stojí třeba 1/4 DesFire.To je dost rozdíl.
Pokud budete mít cestu do NTK, tak se stačí zeptat služby u registrace, jestli máte dlouhé nebo krátké číslo karty.No, číslo průkazu mám čtyři čtveřice číslic a ISIC Card Number je ve tvaru čtyři trojice číslic a na začátku a na konci čísla je po jednom písmenku.
Docela by mě zajímalo, co DesFire přineslo oproti starším kartám MiFare.DesFire nejde cracknout, nebo se o tom alespoň neví. Mifare Classic se dá s využitím timing attacku zlomit s HW implementací (Proxmark, USRP) za pár sekund, s lepším počítačem (Core2Duo) a USB čtečkou kolem půl hodiny.