Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tohle je můj blog, psát tu občas budu o tom co se týká počítačů, KERNEL ULTRAS a nebo i o jiných tématech.
Dneska jsem si stáhnul a nainstaloval generátor fraktálů Fyre o kterém se tu nedávno psalo (nebo to bylo na rootu?) a vygeneroval pár tapet na plochu, které může kdokoliv a jakkoliv použít.
Do komentářů napište prosím jak se vám líbí a jaké další (pokud vůbec nějaké) by ste ještě chtěli.
Tak to holt je, když se člověk nudí - místo aby dělal něco užitečnýho tak se zabývá věcma jako skinování icewm, výběr a změna login obrazovky a bootsplash obrazovky a tak dále a tak podobně. Přitom moje moje osobní stánky přímo volají po rekonstrukci a vylepšení a na muziku na počítači sem od roku 2004 nesáhnul a dokončení alba "Technology Myths" je stále v nedohlednu ...
UPDATE
Další materiál následuje:
Tiskni
Sdílej:
kam sem jenom dal ty krajinyk vygenerovany v terragenu pred lety? nekde na cd sou, snad je najdu ...
tak to sem na ten xaos sam zvedav. ale asi nebude mit tu vyhodu fyre - ze bezi pod unix/linux stejne jako pod win. ale co ja vim, treba ho nekdo naportoval ...
to je pravda ale zase se to takle da lip pouzit jako pozadi na plochu (ikdyz existuji i pohyblivy a vlnici se pozadi, ale tam nevim jestli to moc nezatezuje system aby to bylo jeste pouzitelny).
render trval par hodin, nevim uz kdy sem zacal, ale skoncil sem asi v pul jedny rano.