abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1967 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    freshmouse avatar 20.11.2006 17:30 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    To je neuvěřitelné...
    20.11.2006 17:35 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    ted me rekni co je neuveritelne /jarinee
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.11.2006 17:37 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Tenhle blogpost je úplně na h****, narozdíl od předchozího tenhle ani nechápu.
    freshmouse avatar 20.11.2006 17:41 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Není to šifra mistra Leonarda?
    20.11.2006 17:44 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    je dd if
    20.11.2006 17:51 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Je to příprava na příští ročník TMOU. :-)
    20.11.2006 17:43 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    neni co chapat uz vysiram :-)/ve 40ceti jsem se snazil rozjet blogaci -a hned mě ty blbky 15tilety sejmuly /tak se chytnu za ptaka a budu se starat o rodinunuuuu he
    20.11.2006 18:01 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Ha ha ... mas recht
    V podstatě nic nevím
    20.11.2006 18:08 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    no s tou rodzinnou jsem to tak vazne nemyslel :-)
    20.11.2006 18:20 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Ha ha to bys mel:-))))))
    V podstatě nic nevím
    20.11.2006 18:31 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    ty "vole" tam se musim ohanet knedla o 12 jahru mladsi/jednouý neobdelas a pak se budes obdelavat SAM :-)))
    Martin Stiborský avatar 20.11.2006 17:52 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Se dějou věci ...
    Kvík ..
    20.11.2006 17:57 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    uvolni se /neni to vazne :-)
    Martin Stiborský avatar 20.11.2006 18:07 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    ok :-)
    Kvík ..
    David Watzke avatar 20.11.2006 18:39 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Bootněte ho někdo...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.11.2006 19:15 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Spíš bodněte...
    20.11.2006 18:44 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    čeče kolik takových blogů budeš mít za jeden den? Nebylo by lepší napsat jeden blog večer a dát do něj vše co jsi chtěl napsat? Nerad bych si tě blokoval po dvou příspěvkách
    Don´t worry, be happy.
    20.11.2006 18:57 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    furt budu mít jeden ,jako mam svůj nick/v dobrým i ve zlým-i když nevím nebo vím---toje vidte furt sem bedrich/ .nejako vyyyy ferdove ,že každý týden new/nick/blog
    20.11.2006 21:55 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    dobrý, bál jsem se že sem jedinej kdo je zralej na chocholouška... tak aspon nás je víc.
    Don´t worry, be happy.
    20.11.2006 19:49 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    čeče ty nedaš ani susu a radíš!!!! zamyslyyyyyse nad sebou
    20.11.2006 19:05 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    To je česky?
    20.11.2006 19:10 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    LOL ted taj na me vsichni cumej jak na trotla jak se musim tlemit, snad me nezacnou povazovat za narusenou osobnost :-D
    20.11.2006 19:17 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    http://www.zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=131891
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.11.2006 19:20 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    OMFG, no a co?
    20.11.2006 19:22 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    :-) Zmena + myslemí ????
    20.11.2006 19:21 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    neboj nezacnou !pyy
    20.11.2006 19:56 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Spíš tu máme rekord o nejhůře hodnocený blog celkem ;-)
    20.11.2006 20:37 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    ten blog jeste ani nezacal? a uz davate znamky ??????????????????????????????? co ste dalyy vy trumberove /rady ,životní zkušenosti vyslechnu
    3of5 avatar 20.11.2006 20:28 3of5 | skóre: 8 | blog: ta_technika
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Mozna kdybys to prelozil do srozumitelne reci ......
    Hul trifidy a i ve 125 budes jeste doomar. ASZ486
    Marek Bernát avatar 20.11.2006 20:35 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Heh, dosť dobré. Hlasovať nebudem, lebo nechcem kaziť skóre, ale môj imaginárny hlas máš :-)
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    20.11.2006 20:38 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    dikes jses 1rvni :-)
    20.11.2006 20:40 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    ub3r 1337 bedrich? :) Takovymhle slangem dneska mluvi kazdej. Vymyslime neco lepsiho :))
    20.11.2006 20:48 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    jak je mozny ze takowej guud hajduck bydly tak daleko od věnnýho města
    20.11.2006 20:56 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    ano, projevil si ze nejsi tak blbej a vis co znamena Hajduk (Hejduk). Ale znam i horsi mena :) A zrovna nejchytrejsi si delat srandu z neciho jmena neni. Je ti 9? (Senilni 40?) Nebo co?
    20.11.2006 21:21 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    tak tohle jsem myslel v tom nejlepším/jj
    20.11.2006 22:00 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    dobre no, bedo :)
    Isah avatar 20.11.2006 22:21 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích

    Co to je???

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    vencour avatar 20.11.2006 22:25 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích

    Blokovat? ANO!

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    freshmouse avatar 20.11.2006 22:27 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    NATO? CO vy na to? ;-)
    21.11.2006 03:04 Krígl | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Čí je to mulťák? Kdo ze zdejších notorů (huličů) dostal se dvěma promile v krvi(po pátém špeku) ten úžasný nápad stvořit TOHLE?! Srdečný nedík!
    eXces avatar 21.11.2006 13:07 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Sakra, je tak těžký psát alespoň trochu česky? Tomuhle fakt nerozumím ani trošku...
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    Martin Stiborský avatar 21.11.2006 13:29 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: stručně o koncích
    Já taky nemám tucha ..
    Kvík ..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.