abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1990 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    1.12.2006 10:29 Jiří Hlinka | skóre: 29 | blog: zapisky | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Trochu OT, ale zeptám se:
    Jak jste spokojený s vypalovačkou LG H20L (hluk, samotné vypalování, čtení CD/DVD,...)? Na Vánoce totiž chystám koupi buď této, nebo LG H22L vypalovačky .
    Díky za jakékoliv informace.
    Jirka
    xvasek avatar 1.12.2006 11:35 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    U LG je notorický problém - když se maže a následně zapíše (tuším) DVD-RW na LG, tak jde přečíst pouze na LG a nikde jinde, mechanika médium vůbec nenačte. Pokud se smaže jinde a pak pouze zapíše na LG, tak je to v pohodě. Jestli je to i problém tady té vypalovačky nevím, ale můžu to potvrdit u své GSA-4163B, kde jsem na to několikrát narazil, takže bacha na to.
    1.12.2006 11:40 repli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    HMm to díky z a potstřeh už vím proč mi to nefakalo.
    1.12.2006 18:08 mirekf | skóre: 5 | blog: last_goodbye | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    tohle jsem nezpozoroval ani u H20L ani u předchozí 4082B. Jediné s čím jsem se setkal je problém s DVD+RW 4x od Imation, kdy H20L na něj vypálí, ale už nepřečte....
    1.12.2006 12:00 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Po piatich mesiacoch prestala citat niektore CD-R.
    1.12.2006 11:22 xxx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    S LightScribe mam pod linuxem ty nejhorsi zkusenosti (tedy se softem od Lacie). Pod 64bitem ani rana, jinak me chcipl asi po vypaleni 1/10 obrazku (a ten navic byl prerusovany). Takze vec k hovnu!

    Jedine rozumne reseni je reverse-ingeneering a napsani free programu...
    1.12.2006 11:36 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem

    Ja uz docela dlouhou dobu pouzivam centropen. Zatim si nemohu ztezovat, chodi i bez uzavrenych ovladacu. Asi ma modul v kernelu...

    nb-mmalevic:/home/mmalevic# modprobe centropen

    FATAL: Module centropen not found.

    1.12.2006 12:24 halo hahalo | skóre: 7 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Ja už celkom dlho používam abakus...
    pdp7 avatar 1.12.2006 12:30 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    1.12.2006 12:29 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    HP se v programech a ovladačích stále zlepšuje, ostatní by si měli vzít příklad. Jinak módní technologii Lightscribe jsem tak nějak vůbec nepochopil :-(
    1.12.2006 13:16 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Ona je to opravdu moda, ale na druhou stranu, kdyz davam nekomu nejake CD, treba jako darek nebo jako reklamni, tak vypada rozhodne lepe, kdyz je na nem obrazek nebo treba logo firmy, nez kdyz je to pocmarany fixkou...

    A pokud by lightscribe zvladl vyrobit treba carovy kod, tak to ma i prakticke vyuziti, napriklad k oznaceni zaloh...

    Radek
    1.12.2006 13:35 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Když chci kloudny cdcko, tak to vypalim na printable verbatimku a prozenu tiskarnou. Pro ostatni potreby mi staci centropen. Lightscribe je pomaly, neni na tom nic videt, musi se obracet medium atd...
    1.12.2006 13:47 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Delali jsme reklamni CDcko pro firmu, co prodava nabytek, "potisk" CDcka udelal profesionalni grafik a vypadalo to tak skvele, ze se to s tiskem na bezne tiskarne na printable media nedalo srovnat.... S tou pomalosti a nutnosti obracet media souhlasim.

    Radek
    1.12.2006 14:35 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    jedině CD bez popisu je ta správná známka punku.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    1.12.2006 15:52 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    JO! Přesně. A největší známka punku je mít 75 procetn CD, bez popisů a naházených přes sebe s různými dalšími věcmi v šuplících ;). Co není na netu, nebo na hadru - NEEXISTUJE!.
    Baník pyčo!
    4.12.2006 10:05 WIFT
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Ale lidi říkali, že punk je jinde... ;-)

    WIFT
    1.12.2006 15:44 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Podle počtu položek Complete u SANE to tak bohužel nevypadá. :-/
    David Watzke avatar 1.12.2006 13:09 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Nemám palírnu s LightScribe (ani po ní netoužím), nicméně kdybys četl zprávičky na Abc, tak ti informace, že něco takového existuje, určitě neunikne :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    1.12.2006 14:12 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Dpkavad to nebude otevrene a dostupne v K3b a jeho kolegovi z Gnome, tak je to IMHO o nicem.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Balu avatar 1.12.2006 20:19 Balu | skóre: 25 | blog: Ja a Linux | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    LightScribe nemám a ani o ňom momentálne neuvažujem (ak to má dobre vyzerať, radšej sa pohrám s obalom CD a na médium nepíšm nič - aj tak by to po mne nikto nedešifroval), ale možno ešte viac ako integrácia do k3b a spol. by sa mi páčilo mať túto mechaniku ako virtuálnu tlačiareň, dostupnú cez gimp-print a samozrejme aj cez lpr.
    Počítač bez Windows je ako kakao bez kečupu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 1.12.2006 16:08 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    Až do včerejška jsem si myslel, že vypalování LightScribe pod Linuxem není zatím možné. Z omylu mě vyvedl článek na cdr.cz
    Stačilo sledovat zprávičky tady na AbcLinuxu, o LaCie 4L se tu taky psalo...
    1.12.2006 18:04 mirekf | skóre: 5 | blog: last_goodbye | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LightScribe pod Linuxem
    problém je, že těch zpráviček je tady někdy až až, takže mi to asi uniklo....

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.