Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Co se týče příkladu kerneltrap.org, ten právě imitovat nechci - proto bych radši ikonku zobrazoval vždy jen u aktuálního článku.
Řešení osnews.com je specifické v jejich využití rámečků. Kdyby tam ty čáry nebyly, nevypadalo by tak přehledně. Kdybychom my obrázkem odsunuli nadpis a část perexu doprava, vypadalo by to IMHO děsně.Fotorealistické` ikonky má slashdot... brr.Tak v tom je právě ten kámen úrazu. Když jsem grafikovi poskytoval feedback na současné ikonky (jejichž část je k vidění na tom screenshotu), směroval jsem ho právě tam.
ale ad.gif je příšera, man.gif je naprostá hrůza (i man2.gif), pdf.gif je divná krabice, code.gif je taky v obou podobách fuj, kernel.gif se mi nelíbí.
Přijde mi to jako otázka vkusu. Už jsem někde výše psal, že s ad.gif také nejsem úplně spokojený, ale třeba code(2).gif se mi líbí, kernel.gif taky. Souhlasím s tím, že pdf.gif je krabice - to už jsem taky někde výše zmiňoval.
Nicméně jde o to, jakým způsobem budeme obrázky/ikonky používat. Jejich konečná podoba může být odladěna.
Burn all GIFs!Patentové stigma už je pryč, ne? Tak proč je nepoužít, když pro daný účel (nemluvím o screenshotech) poskytnou lepší poměr velikost:kvalita.
Tiskni
Sdílej: