Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Rádi bychom zobrazovali ve výpise článků obrázky. Ať je to o něco živější, barevnější. Ale máme s Robertem spor. On by to chtěl zobrazovat jen a pouze u prvního článku na titulní stránce, ja zase u všech. Mě se tento obrázek líbí, mu se zdá přeplácaný. Jaký máte názor vy?
Tiskni
Sdílej:
Co se týče příkladu kerneltrap.org, ten právě imitovat nechci - proto bych radši ikonku zobrazoval vždy jen u aktuálního článku.
Řešení osnews.com je specifické v jejich využití rámečků. Kdyby tam ty čáry nebyly, nevypadalo by tak přehledně. Kdybychom my obrázkem odsunuli nadpis a část perexu doprava, vypadalo by to IMHO děsně.Fotorealistické` ikonky má slashdot... brr.Tak v tom je právě ten kámen úrazu. Když jsem grafikovi poskytoval feedback na současné ikonky (jejichž část je k vidění na tom screenshotu), směroval jsem ho právě tam.
ale ad.gif je příšera, man.gif je naprostá hrůza (i man2.gif), pdf.gif je divná krabice, code.gif je taky v obou podobách fuj, kernel.gif se mi nelíbí.
Přijde mi to jako otázka vkusu. Už jsem někde výše psal, že s ad.gif také nejsem úplně spokojený, ale třeba code(2).gif se mi líbí, kernel.gif taky. Souhlasím s tím, že pdf.gif je krabice - to už jsem taky někde výše zmiňoval.
Nicméně jde o to, jakým způsobem budeme obrázky/ikonky používat. Jejich konečná podoba může být odladěna.
Burn all GIFs!Patentové stigma už je pryč, ne? Tak proč je nepoužít, když pro daný účel (nemluvím o screenshotech) poskytnou lepší poměr velikost:kvalita.