Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Pokud se chcete zapojit do neustálé snahy zlepšovat Abíčko a udělat z něj nejlepší linuxový server na světě, máte možnost. Právě jsem uvolnil zdrojáky pod licencí GPL. Je to výsledek čtyřleté práce, mnoha tisíc hodin usilovné práce.
Základní adresou je http://www.abclinuxu.cz/projekty/zdrojaky, zde najdete vše potřebné. Návod na instalaci není moc vymakaný, takže očekávejte dětské nemoci. Časem jej napíšu tak, aby instalaci zvládl každý. Zatím očekávám zpětnou vazbu od odvážlivců, kteří to chtějí zkusit už teď.
Hodně štěstí při instalaci, těším se na vaše vylepšení.
Tiskni
Sdílej:
20:25:35.730 WARN!! [main] org.mortbay.jetty.Server.main(Server.java:465) >08> EXCEPTION java.io.FileNotFoundException: http://java.sun.com/dtd/web-app_2.3.dtd at sun.net.www.protocol.http.HttpURLConnection.getInputStream(HttpURLConnection.java:798) at java.net.URL.openStream(URL.java:913) at org.apache.xerces.impl.XMLEntityManager.setupCurrentEntity(Unknown Source) at org.apache.xerces.impl.XMLEntityManager.startEntity(Unknown Source) at org.apache.xerces.impl.XMLEntityManager.startDTDEntity(Unknown Source) at org.apache.xerces.impl.XMLDTDScannerImpl.setInputSource(Unknown Source) at org.apache.xerces.impl.XMLDocumentScannerImpl$DTDDispatcher.dispatch(Unknown Source) at org.apache.xerces.impl.XMLDocumentFragmentScannerImpl.scanDocument(Unknown Source) at org.apache.xerces.parsers.XML11Configuration.parse(Unknown Source) at org.apache.xerces.parsers.DTDConfiguration.parse(Unknown Source) at org.apache.xerces.parsers.XMLParser.parse(Unknown Source) at org.apache.xerces.parsers.AbstractSAXParser.parse(Unknown Source) at javax.xml.parsers.SAXParser.parse(SAXParser.java:345) at org.mortbay.xml.XmlParser.parse(XmlParser.java:176) at org.mortbay.xml.XmlParser.parse(XmlParser.java:192) at org.mortbay.xml.XmlConfiguration.<init>(XmlConfiguration.java:112) at org.mortbay.jetty.Server.<init>(Server.java:109) at org.mortbay.jetty.Server.<init>(Server.java:83) at org.mortbay.jetty.Server.main(Server.java:458) at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method) at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:39) at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25) at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:324) at org.mortbay.start.Main.invokeMain(Main.java:151) at org.mortbay.start.Main.start(Main.java:476) at org.mortbay.start.Main.main(Main.java:94)Mozna to je tim, ze provider dnes predvadi jak muze "fungovat" internet - resolvovani jmena na IP trva kolem 30-40s, no a pak spojeni navazuje tak 15-20s, stahuje rychlosti 1-4kBps a to vse na 4M lince...
Pekné zdrojáky, naozaj! Zajtra inštalujem.
Abcfox (stránka) je pred vydaním poslednej alfa verzie (oficiálne druhej).
Na publikovanie mám pripravených 7 ďalších článkov.
Nebyť tej toho textu v mojej pätičke, povedal by som, že AbcLinuxu je dnes najlepšie miesto na svete :(