Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Plánuji provést sdílené vlastnictví sekce Hardware. Bude to fungovat podobně jako FAQ - každý uživatel bude moci upravit libovolný text, k dispozici budeme mít starší revize. Problém ale je, jak sloučit více záznamů do jednoho. Třeba mi poradíte.
Nedává moc smysl, aby k jedné položce zůstalo více záznamů. Ideální je stav, kdy je jeden perfektní záznam, místo několika různé kvality. Naimplementovat "wikizaci" není problém, ale nevím, jak se efektivně zbavit více záznamů. V tuto chvíli máme 296 položek s více záznamy, rekordních sedm položek má čtyři záznamy každý.
První varianta je ponechat je na živu, umožnit editaci libovolného z nich, zakázat přidávání nových záznamů, poprosit čtenáře o slučování vícenásobých záznamů a mazat ty přebytečné. Výhodou tohoto řešení je nejvyšší kvalita výsledného stavu, nevýhodou je, že proces bude trvat strašně dlouho a dost možná nikdy neskončí. Bojím se, že se nenajdou dobrovolníci, kteří by měli chuť a výdrž změnu provést.
Druhá varianta je automatická. Vzít všechny záznamy a nějak je sloučit do jednoho. Bude to asi děsný bordel, ale o to je větší motivace čtenářů upravit jej do lepšího stavu. Jako revize by byly uloženy původní záznamy.
Jaký máte názor? Napadá vás lepší řešení?
PS. Jak dopadli lide, kteri si stahli zdrojaky abicka? Moc o nich neni slyset.
PS2 - dokument pro manuální řešení konfliktů.
Tiskni
Sdílej:
Jak dopadli lide, kteri si stahli zdrojaky abicka?Víceméně mi to běží, ale ještě jsem nic nezkoušel. Zatím nebylo kdy a ani zatím nevím kdy bude.
IMHO 300 není zas tolik, aby to nešlo manuálně. Když se to něj0ak zpropaguje ...
Nemyslel jsem to tak, že by někdo škodil záměrně. Ale bohužel se dost často stává, že někdo z neznalosti "opraví" správnou informaci. Wikipedia stojí na představě, že těch, kdo znají pravdu, je vždy víc a že pravda se zjistí hlasováním*. Já nevěřím, že tomu tak je vždy.
* - Vlastně ani to ne. Spíš na představě, že ten, kdo má pravdu, bude trvat na svém a stále dokola opravovat chybná tvrzení, zatímco ti, kdo se mýlí, toho za chvíli nechají.