Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Plánuji provést sdílené vlastnictví sekce Hardware. Bude to fungovat podobně jako FAQ - každý uživatel bude moci upravit libovolný text, k dispozici budeme mít starší revize. Problém ale je, jak sloučit více záznamů do jednoho. Třeba mi poradíte.
Nedává moc smysl, aby k jedné položce zůstalo více záznamů. Ideální je stav, kdy je jeden perfektní záznam, místo několika různé kvality. Naimplementovat "wikizaci" není problém, ale nevím, jak se efektivně zbavit více záznamů. V tuto chvíli máme 296 položek s více záznamy, rekordních sedm položek má čtyři záznamy každý.
První varianta je ponechat je na živu, umožnit editaci libovolného z nich, zakázat přidávání nových záznamů, poprosit čtenáře o slučování vícenásobých záznamů a mazat ty přebytečné. Výhodou tohoto řešení je nejvyšší kvalita výsledného stavu, nevýhodou je, že proces bude trvat strašně dlouho a dost možná nikdy neskončí. Bojím se, že se nenajdou dobrovolníci, kteří by měli chuť a výdrž změnu provést.
Druhá varianta je automatická. Vzít všechny záznamy a nějak je sloučit do jednoho. Bude to asi děsný bordel, ale o to je větší motivace čtenářů upravit jej do lepšího stavu. Jako revize by byly uloženy původní záznamy.
Jaký máte názor? Napadá vás lepší řešení?
PS. Jak dopadli lide, kteri si stahli zdrojaky abicka? Moc o nich neni slyset.
PS2 - dokument pro manuální řešení konfliktů.
Tiskni
Sdílej:
Jak dopadli lide, kteri si stahli zdrojaky abicka?Víceméně mi to běží, ale ještě jsem nic nezkoušel. Zatím nebylo kdy a ani zatím nevím kdy bude.
IMHO 300 není zas tolik, aby to nešlo manuálně. Když se to něj0ak zpropaguje ...
Nemyslel jsem to tak, že by někdo škodil záměrně. Ale bohužel se dost často stává, že někdo z neznalosti "opraví" správnou informaci. Wikipedia stojí na představě, že těch, kdo znají pravdu, je vždy víc a že pravda se zjistí hlasováním*. Já nevěřím, že tomu tak je vždy.
* - Vlastně ani to ne. Spíš na představě, že ten, kdo má pravdu, bude trvat na svém a stále dokola opravovat chybná tvrzení, zatímco ti, kdo se mýlí, toho za chvíli nechají.