Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Když se nedaří, co se dařit má, tak jsou z toho pěkné průsery. Dneska jich na Abíčku bylo více než dost. Dále se dočtete o návrhu na vylepšení blogů a máte možnost jej podpořit (či zamítnout).
Úvodem bych začal změnami v dnešní verzi abíčka. Opravena byla chyba stránkování v blogu - odkaz na starší příspěvky postrádal lomítko mezi názvem blogu a rokem, což vedlo k NullPointer vyjimce. Tahle vyjimka také lítala, když si někdo hrál s URL pro hlasování. Na žádost Yetiho je u blokových elementů v diskusi povolen atribut ID. Akorát netuším, na co mu to bude .
Dále v jedné dnešní diskusi se objevila kombinace znaků, která se tvářila jako neukončená Unicode escape sekvence a XML parser pak odmítl načíst celé XML. Diskuse byla rozsáhlá a tak oprava přes SQL update mi dala celkem zabrat. Holt mám další bugreport pro DOM4J.
Během poledne také přestalo fungovat vyhledávání a pak se celý server začal chovat podivně, některé soubory nebyly servírovány, nebo jen občas. Důvodem bylo příliš mnoho otevřených souborů. Pravděpodobně se nepovedla indexace databáze a fulltextové vyhledávání Lucene verze 1.4.2 nekorektně otevíralo soubory. Musel jsem reindexovat databázi (trvalo to snad čtvrt hodiny! Ten čas narůstá ..) a restartovat server.
Večer jsem našel mailbox a Vzkazy správcům zavaleny informacemi, že nefunguje diskusní fórum. Skutečně odkaz na diskusní fórum tvrdil, že stránka neexistuje. Tohle je pro mně velká záhada, neboť jsp soubor byl na svém místě, nejméně půl roku netknut. Ostatní jsp soubory přitom pracovaly správně. Když jsem ten soubor zkopíroval pod jiným jménem, tak se v pořádku zkompiloval a zobrazil. Pod starým jménem nepomohlo ani osvěžení značky Touch (TM). Nakonec zbyla poslední možnost, restart jetty a ta vedla k úspěchu. Napadá mě jediné vysvětlení a to, že tu byla souvislost s předchozí chybou o přiliš mnoho otevřených souborů a jasper to nějak nezvládl.
Přejdu raději k námětu, co se objevil ve Vzkazech správcům. Autorem je Jirka Bajer:
Vylepseni: Spolupracujici blogy.
Moznost snadne navigace mezi blogy, ktere si jsou tematicky blizke a jejichz autori se dohodli, ze budou takto spolupracovat. (napr. chci psat blog o Ubuntu, ale vim, ze kolega Viktor Machek uz o nem pise; chci doplnovat jeho praci svymi prispevky, ale zaroven chci, aby z nich byly pro ctenare dobre pristupne i ty Viktorovy; pokazde rucne vkladat link je nepohodlne)
Mě se tento nápad líbí a rád jej uvedu v praxi. Potřebuji ale vědět, jak si představujete jeho realizaci. Jak se to má zobrazovat, jak vkládat a editovat. Jinak to udělám po svém
Tiskni
Sdílej: