Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
pokud web přestane fungovat při jednom vícethreadovém mirroru, tak je někde něco špatně. A něco je špatně asi v kódu ábíčka, anebo v serverových aplikacích, které servírují obsah. Určitě není chyba v člověku, který mirror provádí. 97 spojení a load 30 NENÍ NIC!!!Load 30 neni nic? Ja mel za to, ze bezne zatizeni se pohybuje v jednotkach. Bohuzel nemam s cim srovnavat. Tech 97 spojeni jsem myslel z jedne IP adresy. V tuto chvili probihaji dva mirrory, load je 1,5.
To je známý problém javy, také jsme to jednou museli řešit, větší zátěž nám bezpečně shazovala aplikaci. Stačí malé opomenutí a kód přestane být thread-safe, což při běžném provozu funguje a pak to při zátěži "náhodně" padá. Sám bych viděl problém asi tady.Za thread-safety kodu bych ruku do ohne nedal, ale za ty roky uz je vetsina problemu vychytana. Chyby v teto oblasti se vetsinou projevuji skrze podivne chovani a padani. Nicmene ani pod zatezi abicko nepada a nehazi divne chyby. Jenom bezi hrozne pomalu. To uz by spise vypadalo na prilisnou synchronizaci.
Vaše fascinace minimalizací SQL dotazů je zajímavá, ale tím to zřejmě není. Mirrorovací nástroj má vždy omezený počet threadů a čeká na jejich dokončení, takže při větším počtu SQL dotazů v kódu se odezvy zpomalí, ale nikdy nezastaví.Abicko se nezastavi. Zvolil jsem v blogu nevhodne slovo "mrtve". Server bezel dale, ale byl velmi pomaly. Stranka se nacital treba i minutu. Nicmene si vazne myslim, ze cast problemu lezi v tom, ze mysql prestava stihat odpovidat. Top ukazuje spousty procesu mysql zeroucich vetsinu procesu. Asi by to chtelo se mrknout na nastaveni mysql, zda je opravdu optimalni. To ale neni muj obor
Chápejte, že se lidem špatně obhajuje java na serveru místo třeba php, když tady vidí jak tu pláčete, že to samovolně padá.Nepada.
Nechci být příliš ofenzívní a chápu že tohle je volnočasový projekt atd bla bla bla, ale pokud web přestane fungovat při jednom vícethreadovém mirroru, tak je někde něco špatně.Přesně tak, pokud jeden blbej mirroring způsobí DOS na web, tak je někde něco špatně. Přece není normální, aby někdo musel sedět 24/7 u serveru a sledovat logy, jestli si náhodou někdo nepustil httrack...
wget -i
). Na zivem serveru to ale nestiha. Bud to brzdi jetty nebo synchronizace v transparentni cachi.
Kazdopadne ted o vikendu zkusim abicko rozjet pod jetty 5.1.3 a JDK 1.5. To samo o sobe by melo zajistit vyssi vykon nez jetty 4.1 a JDK 1.4.2. Mozna bych mohl zkusit i JVM od BEA, jRockit je optimalizovany pro serverove aplikace.
Nicmene nejdulezitejsi jsou stejnak optimalizace v kodu. Databaze vzdy bude uzkym hrdlem kazde webove aplikace a pokud ji ulehcim, rozhodne to nebude na skodu.
Tiskni
Sdílej: