Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
97 otevřených spojení, load přes třicet, abíčko mrtvé. Děkovat můžete na VUT v Brně.
Tiskni
Sdílej:
pokud web přestane fungovat při jednom vícethreadovém mirroru, tak je někde něco špatně. A něco je špatně asi v kódu ábíčka, anebo v serverových aplikacích, které servírují obsah. Určitě není chyba v člověku, který mirror provádí. 97 spojení a load 30 NENÍ NIC!!!Load 30 neni nic? Ja mel za to, ze bezne zatizeni se pohybuje v jednotkach. Bohuzel nemam s cim srovnavat. Tech 97 spojeni jsem myslel z jedne IP adresy. V tuto chvili probihaji dva mirrory, load je 1,5.
To je známý problém javy, také jsme to jednou museli řešit, větší zátěž nám bezpečně shazovala aplikaci. Stačí malé opomenutí a kód přestane být thread-safe, což při běžném provozu funguje a pak to při zátěži "náhodně" padá. Sám bych viděl problém asi tady.Za thread-safety kodu bych ruku do ohne nedal, ale za ty roky uz je vetsina problemu vychytana. Chyby v teto oblasti se vetsinou projevuji skrze podivne chovani a padani. Nicmene ani pod zatezi abicko nepada a nehazi divne chyby. Jenom bezi hrozne pomalu. To uz by spise vypadalo na prilisnou synchronizaci.
Vaše fascinace minimalizací SQL dotazů je zajímavá, ale tím to zřejmě není. Mirrorovací nástroj má vždy omezený počet threadů a čeká na jejich dokončení, takže při větším počtu SQL dotazů v kódu se odezvy zpomalí, ale nikdy nezastaví.Abicko se nezastavi. Zvolil jsem v blogu nevhodne slovo "mrtve". Server bezel dale, ale byl velmi pomaly. Stranka se nacital treba i minutu. Nicmene si vazne myslim, ze cast problemu lezi v tom, ze mysql prestava stihat odpovidat. Top ukazuje spousty procesu mysql zeroucich vetsinu procesu. Asi by to chtelo se mrknout na nastaveni mysql, zda je opravdu optimalni. To ale neni muj obor
Chápejte, že se lidem špatně obhajuje java na serveru místo třeba php, když tady vidí jak tu pláčete, že to samovolně padá.Nepada.
Nechci být příliš ofenzívní a chápu že tohle je volnočasový projekt atd bla bla bla, ale pokud web přestane fungovat při jednom vícethreadovém mirroru, tak je někde něco špatně.Přesně tak, pokud jeden blbej mirroring způsobí DOS na web, tak je někde něco špatně. Přece není normální, aby někdo musel sedět 24/7 u serveru a sledovat logy, jestli si náhodou někdo nepustil httrack...
wget -i
). Na zivem serveru to ale nestiha. Bud to brzdi jetty nebo synchronizace v transparentni cachi.
Kazdopadne ted o vikendu zkusim abicko rozjet pod jetty 5.1.3 a JDK 1.5. To samo o sobe by melo zajistit vyssi vykon nez jetty 4.1 a JDK 1.4.2. Mozna bych mohl zkusit i JVM od BEA, jRockit je optimalizovany pro serverove aplikace.
Nicmene nejdulezitejsi jsou stejnak optimalizace v kodu. Databaze vzdy bude uzkym hrdlem kazde webove aplikace a pokud ji ulehcim, rozhodne to nebude na skodu.