Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
97 otevřených spojení, load přes třicet, abíčko mrtvé. Děkovat můžete na VUT v Brně.
Tiskni
Sdílej:
pokud web přestane fungovat při jednom vícethreadovém mirroru, tak je někde něco špatně. A něco je špatně asi v kódu ábíčka, anebo v serverových aplikacích, které servírují obsah. Určitě není chyba v člověku, který mirror provádí. 97 spojení a load 30 NENÍ NIC!!!Load 30 neni nic? Ja mel za to, ze bezne zatizeni se pohybuje v jednotkach. Bohuzel nemam s cim srovnavat. Tech 97 spojeni jsem myslel z jedne IP adresy. V tuto chvili probihaji dva mirrory, load je 1,5.
To je známý problém javy, také jsme to jednou museli řešit, větší zátěž nám bezpečně shazovala aplikaci. Stačí malé opomenutí a kód přestane být thread-safe, což při běžném provozu funguje a pak to při zátěži "náhodně" padá. Sám bych viděl problém asi tady.Za thread-safety kodu bych ruku do ohne nedal, ale za ty roky uz je vetsina problemu vychytana. Chyby v teto oblasti se vetsinou projevuji skrze podivne chovani a padani. Nicmene ani pod zatezi abicko nepada a nehazi divne chyby. Jenom bezi hrozne pomalu. To uz by spise vypadalo na prilisnou synchronizaci.
Vaše fascinace minimalizací SQL dotazů je zajímavá, ale tím to zřejmě není. Mirrorovací nástroj má vždy omezený počet threadů a čeká na jejich dokončení, takže při větším počtu SQL dotazů v kódu se odezvy zpomalí, ale nikdy nezastaví.Abicko se nezastavi. Zvolil jsem v blogu nevhodne slovo "mrtve". Server bezel dale, ale byl velmi pomaly. Stranka se nacital treba i minutu. Nicmene si vazne myslim, ze cast problemu lezi v tom, ze mysql prestava stihat odpovidat. Top ukazuje spousty procesu mysql zeroucich vetsinu procesu. Asi by to chtelo se mrknout na nastaveni mysql, zda je opravdu optimalni. To ale neni muj obor
Chápejte, že se lidem špatně obhajuje java na serveru místo třeba php, když tady vidí jak tu pláčete, že to samovolně padá.Nepada.
Nechci být příliš ofenzívní a chápu že tohle je volnočasový projekt atd bla bla bla, ale pokud web přestane fungovat při jednom vícethreadovém mirroru, tak je někde něco špatně.Přesně tak, pokud jeden blbej mirroring způsobí DOS na web, tak je někde něco špatně. Přece není normální, aby někdo musel sedět 24/7 u serveru a sledovat logy, jestli si náhodou někdo nepustil httrack...
wget -i
). Na zivem serveru to ale nestiha. Bud to brzdi jetty nebo synchronizace v transparentni cachi.
Kazdopadne ted o vikendu zkusim abicko rozjet pod jetty 5.1.3 a JDK 1.5. To samo o sobe by melo zajistit vyssi vykon nez jetty 4.1 a JDK 1.4.2. Mozna bych mohl zkusit i JVM od BEA, jRockit je optimalizovany pro serverove aplikace.
Nicmene nejdulezitejsi jsou stejnak optimalizace v kodu. Databaze vzdy bude uzkym hrdlem kazde webove aplikace a pokud ji ulehcim, rozhodne to nebude na skodu.