Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nebo někdo hodnotí slohovou úroveň zápisku? Přece nečeká, že tu budu psát romány na téma fixování chybTěžko přeci uhádnout, podle čeho lidi zápisky hodnotí. Někdo hodnotí podle obsahu, jiný podle stylu, třetí podle toho, jak se ten den vyspal. Takže někdo třeba podle nadpisu očekával určitý obsah, ale když na to kliknul, našel něco jiného. Byl tedy nespokojen a podle toho hodnotil.
Napsal jsem zajímavou novou funkci, vylepšil jinou a stejně to někdo hodnotil negativně.Tak si to tak neber
Když se tady potulují lidi, co přispívají do diskuze příspěvkem "první"Zdeněk Burda si dal tu práci a u jednoho takového komentáře z poslední doby vystopoval autora (ačkoliv se samozřejmě snažil být anonymní). Toto je autorova reakce (povolení k citaci nemám a ani nechci...):
pomaham kamaradce z FSV s vyzkumem reakci lidi na konfliktni situace v anonymnim prostredi. Potrebovali jsme vzorky ruznych skupin lidi, treba na zive.cz najdes jine skupiny jako na abclinuxu. Z tveho komentare usuzuji, ze abicko nehodla takoveto komentare tolerovat, je to vas skoukromy majetek, a proto samozrejme vas servr z dalsiho vyzkumu vyskrtneme. Nicmene i tato reakce je pro nas velice hodnotna. Omlouvam se pokud jsem abclinuxu nejak poskodil.Už jsme mu napsali, co si o takto prováděném "výzkumu" myslíme, takže snad podobných komentářů ubude.
Tiskni
Sdílej: