Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Kdysi dávno jsem vytvořil jednoduchou PDA verzi. Nicméně ji nemám rád, protože mi plní logy chybami v šablonách a nebaví mě ji opravovat. Navíc ani nevím pořádně, co by měla umět, PDA jsem nikdy neměl, takže nevím, jaké mají jeho uživatelé potřeby a jak se chovají prohlížeče.
Máte-li tedy PDA, napište mi, co byste od PDA verze očekávali. Jaké informace byste tam chtěli mít dostupné, v jakém počtu (objektů na stránku) atd. Jaké prohlížeče mají mít tuto šablonu automaticky nastavenu (řetězec User agent). Zda prohlížeče fungují v online režimu nebo si nasosají data dopředu.
A úplně nejlepší by bylo, kdyby některý uživatel se rozhodl udržovat šablony sám, stačí mít jen ty nejzákladnější programátorské znalosti, Javu nemusí znát.
Tiskni
Sdílej:
Všechny zápisky budou mít povinně perex o délce nejméně pět slov. Odpadnou nic neříkající perexy o jednom slově, navíc tato změna potěší uživatele RSS čteček, kteří po tomto dlouho volají.Nadsazka to byla, samozrejme...
Pretend to be small-screen device Shift + F11Na http://blog.macich.net/1104971609-pro-co-vsechno-a-jak-psat-stylopis.html je pár odkazů na další stránky. Vypadá to, že pda by si snad mělo samo rozhodnout, jaké css použije. Shift+F11 na té stránce skutečně vyprodukuje jinou verzi ne pouze podivnou zmenšeninu jako tady.
Osobně by se mi více, než verze pro zařízení s malým displayem (stejně jsou displaye stále větší a větší), líbila možnost uploadovat na server obrázky.
Když chci do článku vkládat obrázek, představoval bych si, že bude součástí článku, postará se o něj za mne redakční systém. Ne že si ho budu musel ukládat někam k sobě na počítač/hosting/... a pak myslet na to, že když něco provedu se svým počítačem, tak to rozhodí moje články na ABCLinuxu. To už bych si rovnou mohl instalovat nějaký blogovací systém k sobě....
Chápu, že by musela platit nějaká omezení, že to přenosové pásmo musí někdo zaplatit, atd. Ale to nic nemění na tom, že by se mi to líbilo.
Taky si myslím, že by to neměl být takový problém. Každý uložený objekt by byl asociován s nějakým blogpostem. Byl by limit na typ a velikost.
Moc by se mi to líbilo, ale doprogramovat to nehodlám, takže už do toho dál prndat nebudu