Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Kdysi dávno jsem vytvořil jednoduchou PDA verzi. Nicméně ji nemám rád, protože mi plní logy chybami v šablonách a nebaví mě ji opravovat. Navíc ani nevím pořádně, co by měla umět, PDA jsem nikdy neměl, takže nevím, jaké mají jeho uživatelé potřeby a jak se chovají prohlížeče.
Máte-li tedy PDA, napište mi, co byste od PDA verze očekávali. Jaké informace byste tam chtěli mít dostupné, v jakém počtu (objektů na stránku) atd. Jaké prohlížeče mají mít tuto šablonu automaticky nastavenu (řetězec User agent). Zda prohlížeče fungují v online režimu nebo si nasosají data dopředu.
A úplně nejlepší by bylo, kdyby některý uživatel se rozhodl udržovat šablony sám, stačí mít jen ty nejzákladnější programátorské znalosti, Javu nemusí znát.
Tiskni
Sdílej:
Všechny zápisky budou mít povinně perex o délce nejméně pět slov. Odpadnou nic neříkající perexy o jednom slově, navíc tato změna potěší uživatele RSS čteček, kteří po tomto dlouho volají.Nadsazka to byla, samozrejme...
Pretend to be small-screen device Shift + F11Na http://blog.macich.net/1104971609-pro-co-vsechno-a-jak-psat-stylopis.html je pár odkazů na další stránky. Vypadá to, že pda by si snad mělo samo rozhodnout, jaké css použije. Shift+F11 na té stránce skutečně vyprodukuje jinou verzi ne pouze podivnou zmenšeninu jako tady.
Osobně by se mi více, než verze pro zařízení s malým displayem (stejně jsou displaye stále větší a větší), líbila možnost uploadovat na server obrázky.
Když chci do článku vkládat obrázek, představoval bych si, že bude součástí článku, postará se o něj za mne redakční systém. Ne že si ho budu musel ukládat někam k sobě na počítač/hosting/... a pak myslet na to, že když něco provedu se svým počítačem, tak to rozhodí moje články na ABCLinuxu. To už bych si rovnou mohl instalovat nějaký blogovací systém k sobě....
Chápu, že by musela platit nějaká omezení, že to přenosové pásmo musí někdo zaplatit, atd. Ale to nic nemění na tom, že by se mi to líbilo.
Taky si myslím, že by to neměl být takový problém. Každý uložený objekt by byl asociován s nějakým blogpostem. Byl by limit na typ a velikost.
Moc by se mi to líbilo, ale doprogramovat to nehodlám, takže už do toho dál prndat nebudu