Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Už jsem začal pomalu analyzovat hlasy z ankety. Vyhýzel jsem dvojité hlasy (nejspíše dvojité odeslání formuláře) a prázdné hlasy. Teď hledám vícenásobné hlasy. První primitivní filtr je podle emailových adres, celkem 58 duplikátů. Zřejmě jsou někteří jedinci zapomnětliví, když si hlasování třeba po devíti dnech zopakovali.
Ve čtvrtek chceme provést online losování výherců. Zveřejním zašifrovaný soubor s ořezanými emailovými adresami (z domény tam zůstane jen první znak). Heslo bude až do vylosování neznámé. Do diskuse ke článku přidáme komentář s výhrou a vy nám do komentáře navrhnete číslo od nuly až po počet losovaných. Člověk na tomto řádku se stává výhercem. Bude se brát první komentář, nicméně pokud tento člověk už jednou vybral výherce, další jeho návrhy budou ignorovány.
Po skončení losování budou zveřejněny emailové adresy výherců (s ochranou proti spambotům) a heslo k odšifrování souboru. Snadno si pak ověříte, že výherci sedí. Protože však adresy budou ořezány, nebude možné je použít pro spamování.
Co ale nemám rozmyšleno, je způsob šifrování. Co je dostatečně bezpečné proti rozlousknutí hesla a přitom veřejně dostupné? Mě napadá PGP. Jiné návrhy?
Tiskni
Sdílej:
Jiné návrhy?Nestačil by jenom md5 souboru, a soubor zveřejnit až po losování?
Od kdy do kdy bude možné ve čtvrtek hlasovat? V práci se k netu nedostanu 12 hodin.
No jenom doufám, že člověk není na tolikátém řádku, kolikátý hlasoval
taky si říkáte, že byste už konečně mohli jednou něco vyhrát?Jo, to jo...
Hehe, to dost. To by se asi dost omezily flamy na tomhle serveru ... někteří by totiž vzteky sežrali klávesnici :o))
Spousta lidí má adresu tvaru jmeno.prijmeni@neco. Proč by se mělo zveřejňovat, že hlasovali v nějaké anketě?Adresy budou ještě více "vyhvězdičkovány".
Místo toho bych do toho souboru dal hashe plných e-mailových adres nebo i něčeho dalšího. Pak si každý bude moci zkontrolovat, jestli jste nepodváděli a jestli je v tom seznamu přítomen.Jakmile by to někdo rozkódoval, měl by všechny adresy k dispozici.
kdybyste chtěli podvádět tak vám v tom nikdo nezabrání - vždycky můžete ten první komentář napsat vy.Na to bychom si museli založit novou identitu, což by bylo asi z jejího ID a absence jiných příspěvků zřejmé.