Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Už jsem začal pomalu analyzovat hlasy z ankety. Vyhýzel jsem dvojité hlasy (nejspíše dvojité odeslání formuláře) a prázdné hlasy. Teď hledám vícenásobné hlasy. První primitivní filtr je podle emailových adres, celkem 58 duplikátů. Zřejmě jsou někteří jedinci zapomnětliví, když si hlasování třeba po devíti dnech zopakovali.
Ve čtvrtek chceme provést online losování výherců. Zveřejním zašifrovaný soubor s ořezanými emailovými adresami (z domény tam zůstane jen první znak). Heslo bude až do vylosování neznámé. Do diskuse ke článku přidáme komentář s výhrou a vy nám do komentáře navrhnete číslo od nuly až po počet losovaných. Člověk na tomto řádku se stává výhercem. Bude se brát první komentář, nicméně pokud tento člověk už jednou vybral výherce, další jeho návrhy budou ignorovány.
Po skončení losování budou zveřejněny emailové adresy výherců (s ochranou proti spambotům) a heslo k odšifrování souboru. Snadno si pak ověříte, že výherci sedí. Protože však adresy budou ořezány, nebude možné je použít pro spamování.
Co ale nemám rozmyšleno, je způsob šifrování. Co je dostatečně bezpečné proti rozlousknutí hesla a přitom veřejně dostupné? Mě napadá PGP. Jiné návrhy?
Tiskni
Sdílej:
Jiné návrhy?Nestačil by jenom md5 souboru, a soubor zveřejnit až po losování?
Od kdy do kdy bude možné ve čtvrtek hlasovat? V práci se k netu nedostanu 12 hodin.
No jenom doufám, že člověk není na tolikátém řádku, kolikátý hlasoval
taky si říkáte, že byste už konečně mohli jednou něco vyhrát?Jo, to jo...
Hehe, to dost. To by se asi dost omezily flamy na tomhle serveru ... někteří by totiž vzteky sežrali klávesnici :o))
Spousta lidí má adresu tvaru jmeno.prijmeni@neco. Proč by se mělo zveřejňovat, že hlasovali v nějaké anketě?Adresy budou ještě více "vyhvězdičkovány".
Místo toho bych do toho souboru dal hashe plných e-mailových adres nebo i něčeho dalšího. Pak si každý bude moci zkontrolovat, jestli jste nepodváděli a jestli je v tom seznamu přítomen.Jakmile by to někdo rozkódoval, měl by všechny adresy k dispozici.
kdybyste chtěli podvádět tak vám v tom nikdo nezabrání - vždycky můžete ten první komentář napsat vy.Na to bychom si museli založit novou identitu, což by bylo asi z jejího ID a absence jiných příspěvků zřejmé.