Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Před časem jsem zde psal o snaze předělat strukturu hardwarové sekce. Hlavním důvodem jsou stížnosti na nelogičnosti a nepraktičnost. Chtěl jsem něco s menší hloubkou, snadno pochopitelného, logického a zároveň schopného absorbovat všechny hardwarové položky, které už jsou v databázi. Okias vytvořil jeden návrh, bohužel jej nevhodně prezentoval. Tudíž jeho návrh zde prezentuji znovu, jen v lepší formě. A vás vyzývám k plodné diskusi, zda je návrh úplný a zda potřebuje úpravy (žádám konkrétní návrhy). Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Bodove:
Jinak si dovolim este obecnou pripominku ... kdyz uz budou v db uvedeny PATA/SATA/atd. radice, proc maji byt v db take PATA/SATA disky? Rozchozeni je prece zalezitosti radice, nikoli disku samotneho. Nebo bude na abc zavedeba databaze pevnych disku, aby si ctenari mohli prohlizet jejich parametry? Zkratka mi to prijde hodne zbytecne.
Takhle "po ranu" me nic dalsiho nenapada,ale citim, ze jsem nevycerpal vse.
Podle sběrnice: |- USB |- PCI `- IDE Druh zařízení: |- Vstupní zařízení | |- Klávesnice | `- Myš |- Výstupní zařízení | |- Monitor | `- Tiskárna `- Úložná zařízení |- Pevné disky `- Optické mechaniky Výrobci: |- HP `- SeagatePřiřazení štítků: