abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    15.3.2007 22:10 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Možné zrychlení abíčka
    Nevím, ale díky! :-)
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    Prcek avatar 15.3.2007 22:10 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Možné zrychlení abíčka
    Nedavno (par dni?) jsem zaregistroval rychlejsi nacitani stranky (proste stranka s diskuzi tam skoci temer hned a ne ze se postupne zobrazuji prispevky), ale tohle "Waiting for abclinuxu.cz..." mi prijde porad stejne.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    Luboš Doležel (Doli) avatar 15.3.2007 23:46 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Kdo dává "špatné"?
    Už mi to připadá srandovní, a tak se prostě musím zeptat. Kdo pořád dáváte skoro každému Leošovo blogpostu o vylepšení AbcLinuxu negativní hlas? :-D
    15.3.2007 23:52 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    lol, asi někdo kdo rád čeká :-) Kdyby to zajímalo Leoše, tak si to vytáhne z db. :-)
    15.3.2007 23:57 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Ty tohle sleduješ?

    Jako kdyby si sledoval anketu, aneb navrhněte (někdy) flamewar ;-)

    PS. Asi jsem dlouho sem nenapsal nic na abíčko, ale proč se mi slova ve formuláři obarvují naprosto nesmyslně?
    15.3.2007 23:59 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    PS. Asi jsem dlouho sem nenapsal nic na abíčko, ale proč se mi slova ve formuláři obarvují naprosto nesmyslně?
    Grr, zase nějaká super feature v konqueroru. Teď už tu je i barevná křížovka.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 16.3.2007 00:01 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Ty tohle sleduješ?
    Já vždy u článků/blogů kouknu na hodnocení a obvykle hodnotím :-)
    PS. Asi jsem dlouho sem nenapsal nic na abíčko, ale proč se mi slova ve formuláři obarvují naprosto nesmyslně?
    Nevím, co myslíš.
    Prcek avatar 16.3.2007 00:10 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Rekl bych ze mysli podtrhavani "neceskych" slov v textarea - treba Firefox to umi.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    16.3.2007 00:40 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Tak to konqueror už taky spolupracuje se spellcheckerem. Jen to nastavit anebo vypnout...
    Jan Drábek avatar 16.3.2007 10:33 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    z vlastní zkušenosti: ff podtrhuje téměř vše, dokonce i to co je správně. U konqu to mění barvu a naštěstí se to dá vypnout. ;) (noflame)
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    16.3.2007 10:57 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Pokud má váš FF problém s kontrolou českého pravopisu, stačí si doinstalovat český slovník ;-)

    Postup: pravým myšítkem do textarey -> Jazyky -> Přidat slovník.
    16.3.2007 00:22 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Nevím, co myslíš.
    Na ukázku.
    16.3.2007 00:37 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Tak si vypni kontrolu překlepů :-)
    16.3.2007 00:47 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    To se snažím od té doby, co jsem poslal ten první příspěvek, ale připadám si slepý.
    16.3.2007 11:09 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Vypadá to, že to trvale vypnout nejde (dočasně se to provede přes kontextové menu v textovém poli). Možná pomůže změnit program na kontrolu pravopisu na nějaký, který v systému není? To by se udělalo přes menu Nastavit -> Nastavit kontrolu pravopisu. Já tam mám v listboxu "Program" vybrán Ispell, který v systému nainstalovaný není, a kontrola pravopisu se tváří jako by neexistovala.
    16.3.2007 07:19 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Já vždy u článků/blogů kouknu na hodnocení a obvykle hodnotím
    Tak to já si obvykle blogpost nejdřív přečtu a teprve potom pokud uznám za vhodné, hodnotím.

    Ale jinak máš pravdu v tom, že se tu vyskytují lidé, co už jen tak z principu dají negativní hodnocení,aby snad náhodou některému z blogpostů nezůstalo hodnocení 100%. Takže já se spíš dívám na to, kolik lidí se na hlasování podílelo. Teprve pak si z toho když tak udělám nějaký obrázek. Ten sice nevypovídá moc o blogpostu jako takovém, ale spíš o naladění a přehledu průměrného čtenáře abclinuxu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 16.3.2007 14:31 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Jasně, kouknu na hodnocení, možná přečtu a obvykle pak hodnotím.
    16.3.2007 08:27 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo dává "špatné"?
    Kdo pořád dáváte skoro každému Leošovo blogpostu o vylepšení AbcLinuxu negativní hlas? :-D
    První podezření padá na majitele konkurenčních portálů :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    15.3.2007 23:51 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Možné zrychlení abíčka
    V odezvě jsem pocítil velké zlepšení.
    Dalibor Smolík avatar 16.3.2007 00:31 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Možné zrychlení abíčka
    Určitě je odezva rychlejší, jen jsem si neuvědomil (nevěděl), čím to je :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    16.3.2007 02:23 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Možné zrychlení abíčka
    Zrychlení jsem zaznamenal, ale spíš bych řekl, že předtím to naopak bylo pár dnů výrazně pomalejší než obvykle (ale ne pořád).
    slackman avatar 16.3.2007 16:04 slackman | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Možné zrychlení abíčka

    Diky, zrychleni je znatelne, proti drivejsku to naskakuje bleskove :-)

    mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.