Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Nápad na prohození klávesy Fn a Ctrl je šílený.
Jestli jsem našel správné obrázky tohoto NB, tak klávesy Fn a Ctrl jsou tak jak mají, tedy stejně jako u všech ostatních modelů (Fn vlevo a Ctrl vpravo) 
Záleží na tom, co je pro koho normální klávesnice. Pro mě je normální ta ThinkPadí a tak jak to je na ní, mi to naprosto vyhovuje...
Jaký vidíš přínos v umístění Fn na tuto pozici a posunutí Ctrl vedle? Já žádný resp. záporný – mnoho (nebo většina) klávesnic žádné Fn nemá, a tak bude člověk zvyklý hledat Ctrl právě tady – a je to levá řada kláves, podle které se dá dobře zorientovat.
na starých thinkpadech jde stisknout Ctrl+Alt (a na ANSI i Shift) jedním prstemTo pak ale zase musí být nezvyk, když přijdeš k běžné desktopové klávesnici a mezi Ctrl a Alt máš klávesu s tučňákem (meta).
Nevadí ti rovnou existence Fn?Vadí a nejradši bych ji odsunul někam úplně jinam… Ale když už má být někde tady vlevo dole, tak posunutí Altu vnímám jako méně bolestivé než vyhození Ctrl z krajní levé řady.
Většina klávesnic Fn nemá, protože tahle klávesa zpřístupňuje nějaké funkce navíc, které si vymyslí výrobce, proto ani nemá nějaké pevné umístění.
A protože všechny moje notebooky měly klávesu Fn na klávesnici zcela vlevo, jsem zvyklý ji tam hledat a klávesu Ctrl hledám vpravo od ní. Když jsou tyhle klávesy prohozené, tak na Ctrl prostě nedosáhnu a musím posouvat ruku.
A u současného NB mám jen jednu klávesu Ctrl a k ničemu ji nepotřebuji 
Mně zase jako naprostá prasečina připadá, když je Fn napravo a Ctrl nalevo (tedy obráceně, než to mají ThinkPady). Navíc všechny notebooky, které jsem kdy měl, to měly stejně jako ThinkPady, takže mě na cizím notebooku dokáže namíchnout, když chci zmáčknout Ctrl a mačkám Fn.
Mně to zase vyhovuje naopak, protože jsem na to zvyklý a také proto, že klávesu Ctrl na rozdíl od klávesy Fn prakticky nepoužívám 
+1 
Tiskni
Sdílej: