Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Po té co jsem se v sobotu ráno probral, tak abych zahnal prázdno v hlavě po páteční noci, jsem začal dělat na rozšíření do Firefoxu, které rozbíjí single sign-on na webu (OAuth, facebook account, google account). Například jde o to přihlásit se k gmailu ale nepřihlásit se k youtube. Ale Mozilla API udělá v hlavě větší zmatek než cokoliv co se dělo v pátek večer. V tom mě popadlo, že by bylo hezký mít vizualizér (Spectrum Analyzer) hudby do konzole.
"Trochu" jsem bojoval s kompilací pitivi z gitu na Ubuntu 12.10 (a podobně by to šlo na jiných distribucích s gstreamer-1.0). Hlavně kvuli zastaralým informacím na wiki a problémum s pygobject. Jasně, dá se použít automatický build script který je v gitu pitivi, ale ten instaluje vlastní pygobject (python-gi) i když je kompatibilní verze už v systému. Tady je návod krok po kroku na manuálni build.