Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Po té co jsem se v sobotu ráno probral, tak abych zahnal prázdno v hlavě po páteční noci, jsem začal dělat na rozšíření do Firefoxu, které rozbíjí single sign-on na webu (OAuth, facebook account, google account). Například jde o to přihlásit se k gmailu ale nepřihlásit se k youtube. Ale Mozilla API udělá v hlavě větší zmatek než cokoliv co se dělo v pátek večer. V tom mě popadlo, že by bylo hezký mít vizualizér (Spectrum Analyzer) hudby do konzole.
Nic takového jsem nenašel, tak jsme se pustil do kódění. Ale než to dělat od začátku nad Pulse Audio API a fftw, tak jsem forknul impulse což je fajn spectrum analyzer pro pulse audio ale kreslí do GUI.
Po pár hodinách čištění a přepsání draw funkcí aby vypisovali do konzole místo GUI vzniknul impulse-cli.
Video ukázka tady. Schválně jestli někdo dokáže uhodnout o jaký hudebni styl se jedná
Ke stažení tradičně na githubu: https://github.com/luv/impulse-cli
Tiskni
Sdílej:
Mě se to líbí a určitě to někdy zkusim
+1