Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Igor má rád Evu, Eva jeho (nie). Eva chce mať Vojta .... no nedovolí Eva Igorovi aby si povídal s Vojtem. Za to Igorovi dovolí ať se na ní ssháčkne (a od ní k Vojtovi). Introducing sstream.
O co že tu jde? Takhle hezky nám to ve firmě zamotaly lamy z infosecu. Nejspíš provádí penetrační testy asi tak často jako Blek. tak si to pak vybíjí a takto nám znepříjemňují život.
Na stole mám dva stroje - jeden s Windows na korporatni komunikaci, přístup na internet apod. a druhý s Linuxem na kterém se provádí samotný vývoj. Samozřejmě jsou na oddělených sítích a vývojářská síť není nijak s korporatni propojena. No je tu pár strojů které mají přístup do obou sítí a běží na nich sshd. Takže je možné se z Windows sshacknout na "jumpbox" a z něho na naše stroje ve vývojářské sítí. Jumpbox samozřejmě nepodporuje port forwarding. No my bychom ip konektivu mezi stroji rádi - už kvůli tomu že používat dvě klávesnice (či kvm switch) je těžce neergonomické a zdravotně závadné - ale hlavně kvůli tomu že je punk ukázat infosecu že zase jednou jejich obstrukce akorát otravují ale kdo umí se propenetruje kde chce
Podaří se? Protahnem TCP skrz SSHacko? Jak by jste to řešili vy?
Tady je moje řešení - skript v pythonu (sstream.py) otevře v PTY OpenSSH klienta a transparente presmeruju co přečte z PTY na stdout a co přečte z stdinu zapíše do PTY až dokud z PTY nenarazí na kouzelnou sekvenci bytu. Tuto sekvenci pošle při spuštění na serverů druhý python skript (sstream-server). Sstream-server se pak připojí k serverů a všechny data která přečte pošle na svůj stdout ve formátu "data_len\ndata\n" (a obráceně). Sstream.py poté co přečte kouzelnou sekvenci nabinduju socket počká až se připojí klient a pak vše co od klienta přečte pošle do PTY (opět ve formátu "data_len data ") (a obráceně, co přečte z PTY dekóduje a pošle klientovi).
Vypadá to snadné ... devil's in thé details ... jo vyřešit všechny detaily fakt byla poradna sranda, pak když jsme zistili že synergy rádo timeoutuje klienta takže sstream a sstream-server po sobě musí jen přestat házet data a musí si i začít povídat a občas se synchronizovat ("hele synergy mě zas odpojilo","ok přestanu ti posílat data a odpojím klienta a schválně jestli se znova připojí","ok","připojil","paráda já se znovu připojím k serverů, JEDEM") (několik hodin strávených debugovanim i přesto že sstream funguje ale tváří se že ne protože synergy nefunguje v Gnóme3 pokud není u hrany obrazovky ne-gnóme3 aplikace snad raději nezmiňovat ).
Výsledek je tady: https://github.com/luv/sstream , tak jestli vás ve firmě taky takto omezují tak určitě zkuste.
Tiskni
Sdílej:
Jumpbox samozřejmě nepodporuje port forwarding.
ProxyCommand ssh -e none proxy "/bin/bash -c 'exec 3<>/dev/tcp/%h/%p; cat <&3 & cat >&3;kill $!'" 2> /dev/null
Stačí mít na prostředním serveru bash :)
-bash-4.1$ cat ~/.ssh/config Host 10.119.23.224 ProxyCommand ssh 10.224.193.153 exec nc %h %p $ ssh -e none 10.119.23.224 ssh: connect to host 10.119.23.224 port 22: Connection timed outTak pres nas jumpbox kde nemame ani pristup k ssh to neprojde