Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Nedávno jsem si pořídil první auto (mazda 323f bj, rv. 2001). Má toho sice už od pohledu hodně za sebou, ale technicky je OK a za 25 000,- ideál. Naučit se řídit mě lákalo již delší dobu, ale posledních 6 let jsem žil v Irsku a UK, kde bych platil každý rok o hodně víc než těch 25 000 Kč jen za povinné ručení a zase mě to rychle přešlo. Tenhle zápisek ale nebude o prvních zkušenostech za volantem nebo otočení přes střechu v první ostřeji projeté zatáčce (není to Vectra že), i když jsem teda v příkopu skončil už po 6km od koupě ... ale jede se dál. Tenhle zápisek bude pořádně geeky.
Jen krátce. Přibližně před půl rokem jsem přešel k EquaBank, zlákala mě možnost euro účtu připojeného k platební kartě v kombinaci s výběry v zahraničí za 9 Kč. Před založením účtu jsem se snažil zjistit jestli jejich internetové bankovnictví funguje v pohodě ve Firefoxu v Linuxu. Nikde jsem tuto informaci nenašel, ale předpokládal jsem, že s tímto má problémy snad už jen KB s tou jejich javou. A opravdu, Equa Bank funguje snad v jakémkoliv prohlížeči s naprostou samozřejmostí.