abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    2.6.14? Zatím ne, děkuji.

    15.11.2005 23:51 | Přečteno: 1731× | Linux | poslední úprava: 20.11.2005 14:13

    Tak jsem "upgradnul" na 2.6.14-ku na notebooku. A výsledek? No, užívám si konečně toho, že nemusím patchovat kvůli FUSE (nejsem si 100% jistý, jestli v předchozích verzích byl, ale objevil jsem ho v konfigu až nyní). Jenže. Hibernace začla být velmi nestabilní, a to tak, že jsem 2x přišel o rozdělanou práci, to znamená -- návrat ke třináctce. Zatím.

    A to není konec! Musel jsem dnes instalovat nový poštovní server. Jako obvykle jsem zvolil Gentoo, bude se jednat o dedikovaný stroj kde je potřeba výkon a bezpečnost. Tu bych snad mohl s trochou štěstí zajistit. Ale proč to tady píšu -- navalil jsem tam nové jádro, a bum. Řadič ADAPTEC nefunkční (modul 7xxx, zkoušel jsem i "old" variantu).

    Dámy a pánové, s jádrem 2.6.14 zatím rozhodně nespěchejte.        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    wake avatar 16.11.2005 00:00 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    moje desktopova babicka se se ctrnactkou snasi docela flupne:
    whee@penuse:~$ uname -a
    Linux penuse 2.6.14-ck5-20051112a #1 PREEMPT Sat Nov 12 15:24:14 CET 2005 i686 GNU/Linux
    whee@penuse:~$ lspci
    0000:00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT82C693A/694x [Apollo PRO133x] (rev c4)
    0000:00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT82C598/694x [Apollo MVP3/Pro133x AGP]
    0000:00:07.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT82C686 [Apollo Super South] (rev 40)
    0000:00:07.1 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 06)
    0000:00:07.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 1a)
    0000:00:07.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 1a)
    0000:00:07.4 Bridge: VIA Technologies, Inc. VT82C686 [Apollo Super ACPI] (rev 40)
    0000:00:07.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT82C686 AC97 Audio Controller (rev 50)
    0000:00:09.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)
    0000:00:0a.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 61)
    0000:00:0a.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 61)
    0000:00:0a.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 63)
    0000:01:00.0 VGA compatible controller: Matrox Graphics, Inc. MGA G550 AGP (rev 01)
    whee@penuse:~$ cat /proc/cpuinfo
    processor       : 0
    vendor_id       : GenuineIntel
    cpu family      : 6
    model           : 8
    model name      : Celeron (Coppermine)
    stepping        : 10
    cpu MHz         : 902.009
    cache size      : 128 KB
    fdiv_bug        : no
    hlt_bug         : no
    f00f_bug        : no
    coma_bug        : no
    fpu             : yes
    fpu_exception   : yes
    cpuid level     : 2
    wp              : yes
    flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse
    bogomips        : 1806.37
    whee@penuse:~$ uptime
     23:58:45 up 2 days,  2:14,  2 users,  load average: 0.13, 0.32, 0.27
    whee@penuse:~$
    
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    Heron avatar 16.11.2005 00:02 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Ten uptime je tam proč?
    David Watzke avatar 16.11.2005 00:09 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Třeba proto, že se chtěl pochlubit, že mu to nepadá. :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Heron avatar 16.11.2005 00:26 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    No to je důkaz jako prase ;-)
    wake avatar 16.11.2005 10:41 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    to je dukaz, ze to uz dva dny drzi. ne, ze to nepada. a chtel jsem prinest opacnou zkusenost na jinem hardware.
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    16.11.2005 01:10 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    pred osmi dny jsem daval pametovy modul ;)
    :uname -r
    2.6.14-archck3-lev-1
    
    :uptime
     01:07:02 up 8 days,  9:14,  8 users,  load average: 0.41, 0.30, 0.27
    
    na ntb mi funguje hibernace (swsusp2) take v pohode (tyto udaje nejsou z ntb).

    Jediny sok, ktery mi -archck(resp. -ck) pri poslednim upgradu udelal, byl tento obrazek, ktery se zobrazuje ve fb misto obrazku tucnaka ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    David Watzke avatar 16.11.2005 01:15 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    LOL, to je CK?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.11.2005 01:39 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    http://members.optusnet.com.au/ckolivas/kernel/ .. patche na zlepseni odezvy na desktopu, tedka pokusuje se swap prefetch (ale to nerad zapinam ;)

    spousta tech neconeco-source , co jsou v gentoo to includuje (ale ty neconeco-source patchsety nemam moc rad, vetsinou je to jenom horkou jehlou sesita kupa patchu, hlavne at jsou nove featury ;) )
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    16.11.2005 06:55 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Z ck-sources (což je ck + base gentoo patchset) vycházejí snad pouze love-sources a nitro-sources, a ty nejsou v Portage.
    16.11.2005 14:28 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Netvrdim, ze jsou v portage, ale kdyz o nich hledam info, tak vzdycky na gentoo foru

    Z -ck jeste vychazely xx-sources, ale ty nevim, jestli jeste existuji. U tech byl uspech cislo jedna ciste napatchovat jadro, uspech cislo dve vubec to prelozit a uspech cislo tri ... nabootovat ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    Heron avatar 16.11.2005 00:00 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Na 2.6.14 už pár hodin jedu a nevšiml jsem si žádných rozdílů od 2.6.13
    16.11.2005 09:25 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Tomu věřím, záleží na hardwaru. Já třeba měl problémy se zmíněným SCSI řadičem a s hibernací na ThinkPadu, což je věc, která je poměrně stabilní už nějakou tu release jádra...
    16.11.2005 09:35 Sodalite | skóre: 18 | blog: tucnakov | Břeclav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    S tím nezbývá nic než slouhlasit. Jádro 2.6.14 jsem úspěšně nainstaloval na dvou počítačích - desktop a laptop a na obou jede v pohodě.

    Říkal jsem si, že by nebylo špatné, dát si ho taky do pracovního počítače ve škole, abych byl sjednocen, ale to jsem si teda hrábnul. Při instalaci pacmanem (ArchLinux) se mi napsalo, že je vše OK, po úpravě GRUBU a rebootu se jádro najednou nenašlo. Prostě žádný vmlinuz26.

    Dlouho jsem zkoušel chrootnout a doinstalovat. Pokaždé jsem skončil s Kernel Panic a tím, že root /dev/hda6 nemá povolené práva.

    Po asi dvou hodinách urputných bojů jsem byl nucen přejít zpátky na 2.6.13.4 a všechno funguje jak má.
    Absolutní pravda je nepoznatelná. Všechny ostatní jsou jenom soukromé lži.
    16.11.2005 10:43 Lukáš Cirkva | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Zdravím,
    ja zase s ThinkPadem T42 nepozoruji s hybernací žádné změny k horšímu či lepšímu. Zato při přechodu z 2.6.12 na 2.6.13 byla hybernace choulostivější. Při připojení/odpojení napájení na začátku hybernace občas došlo k pádu kernelu. Jelikož se tak stávalo pouze zřídka, nelze zatím kernel 2.6.14 hodnotit, není dost hybernačních pokusů. :-)
    David Watzke avatar 16.11.2005 00:02 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Mám a jsem spokojenej. Hibernaci a všechno kolem jsem vyhodil, nebudu se kvůli tomu omezovat, když to skoro nevyužiju. Nevypínám PC. A když už ano, ráno tu minutku vydržím, stejně se musí po probuzení udělat pár důležitých věcí... Vzhledem k tomu, že ti jde o notebook, tvůj přístup chápu.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.11.2005 08:44 barney
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    "ako obvykle, zvolil som Gentoo, pretoze mi zalezi na pocite vykonu a stabilitu nepotrebujem"
    17.11.2005 00:59 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2.6.14? Zatím ne, děkuji.
    Jasně, další expert před distribuce. Linux není o nich, ale o lidech, kteří je spravují. Bezpečný, výkonný a stabilní server můžeš udělat s čímkoli.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.