Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
V takovém k3b se musí u většiny distribucí modul ručně doinstalovávat
~/
-- Marku, styď se! První komunita sdílející softwarevs.
The BSD people, who remembered that they had been writing freely redistributable and modifiable software years before RMS's manifesto, rejected GNU's claim to historical and ideological primacy.Tak jak to tedy je?
Art of Unix Programming: Origins and History of the Hackers, 1961-1995
Hmm. Jsem jenom velky priznive GNU, vadi ti to snad?Vadi, protoze si na rozdil od tebe uvedomuju, ze otevreny kod neni samospasny a nedelam z otevreneho kody ideologii ci nabozenstvi.
/dev/dsp
dostane přímo přístup na zvukovku. Podle mě by to měla být virtuální zvukovka, která by defaultně posílala zvuk normálním alsím neblokujícím způsobem do pcm.!default
. Tím by se jedním tahem odstranily s vícenásobným přístupem jak na zvukovku, tak na /dev/dsp
.
Kdyby všechny programy používaly alsu bylo by na světě krásně, jenže bohužel ona není zdaleka tak rozšířená.Protože všichni používají zastaralé OSS, které je v jádře už hooodně dlouho označenop jako deprecated.
dsp si většinou pro sebe ukradne jen jedna aplikace, tak je to nepoužitelné. Kdyby všechny programy používaly alsu bylo by na světě krásně,A co
aoss
?
Tiskni
Sdílej: