Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Tiskni
Sdílej:
Osobně nemám problém s tím že mi ukrajují nějakou část hypotetické odměny, když mi pořád zbude to kolik jsem očekával a požadoval. Hlavně bych bez nich taky tu konkrétní nabídku vůbec nezískal.Says it all. V tomhle stavu IT trhu to nema jiny ospravedlneni, nez "mouchy snezte si mne", a holt, no, na takovy bude vzdycky cekat nejakej predator za rohem.
z mé osobní zkušenostiJeden telefonát a je z něj mistr Tříska...
FYI login po cca 200 dnech... zase se třeba za 200 dní zastavím...
Rgds,
Mark
Nekdo se musi postavit za ty, kteri si treba branit sva prava u soudu nemuzou dovolitSouhlasim. A kdy to zacnes delat? Zatim hajis jen sve urazene ego...
Myslis jako ze kdyz spolecnost je potrestana za sve protipravni jednani, tak ze ji to nemotivuje od takoveho konani upustit v budoucnu?Osobně si myslím, že v případě společností, tedy korporací, to skutečně nemusí fungovat. Je dobré si uvědomit, že korporace není osoba, a není vhodné na ní vztahovat personifikace tohohle druhu. Například nemá žádné svědomí, nemá žádný pocit viny. Je to systém organizace lidí, kde někteří jednotlivci můžou tyhle pocity mít, ale z principu se ti jedinci můžou vyměnit za nějaké jiné, kteří třeba jen nemusí mít stejný kontext a už se to zase celé může chovat naprosto amorálně. Pokud se tak nějaká korporace nechová, může to být dáno finančními pobídkami, dobře nastaveným procesem zodopovědnosti, nebo prostě jen kvalitními lidmi. Viděl jsem ale korporace, které se chovaly naprosto amorálně (schodou okolností taky personálka, i když pro úplně jiný druh práce), protože tak byly nastaveny procesy v nich. Nebo si vem třeba různé firmy, co se snaží o multilevel marketing. I když člověk v nich pracující může být úplně čestný, tak nastavení jeho práce stejně může způsobit, že jeho vinou se korporace bude chovat (skrz delegaci práce dál) nemorálně, i když například ten konkrétní člověk neudělá nic špatného, ani amorálního.
Je dobré si uvědomit, že korporace není osoba, a není vhodné na ní vztahovat personifikace tohohle druhu.Ano, to je pravda, na druhou stranu ma nektere veci, ktere lide bezne nemaji - naprikad system rizeni legislativnich rizik.
Pokud se tak nějaká korporace nechová, může to být dáno finančními pobídkami,Prave tim, ze korporaci zalujes o nahradu zpusobene skody snizujes financni benefit te korporace z jejiho protipravniho jednani.
že jeho vinou se korporace bude chovat (skrz delegaci práce dál) nemorálněNa to byl ten slavny experiment (na Stanfodru? a pak replikovan i jinde?) kde testovaci subjekty davali ty elektrosoky, ne?
Chces zcela konkretni pripad? Boing 737 MAX.Tohle není dobrý příklad, protože takový průser se imho Boeingu vyplatit prostě nemůže. Jako souhlasím s tím, že často se můžou korporace rozhodnout pro nedodržení smlovy/zákona/norem a rovnou počítat s penalizací. To ale neznamená, že každý podobný problém musel být dopředu kalkulovaný. V tomto případě bych viděl jako pravděpodobnější, že prostě korporátní zahnívání v Boeingu překročilo určitou mez.
Uvedom si, jak je nastaven cely system sankci. 4% obratu? Vzdyt to je doslova k popukani. A to se v pripade tech 4% bavime o naprostem extremu, ve skutecnosti dostavaji koporace pokuty radove nizsi.4% obratu může být v závislosti na firmě mnohem větší procento zisku. Ten výpočet u občana nemá vůbec smysl, protože ho počítáš ze zisku, nikoliv z obratu. Například když se podívám na Google za minulý rok, tak pokud dobře čtu (což u termínů v angličtině neručím, nejsem ekonom), obrat měli 32G323, kdežto zisk 7G664. 4% z obratu jsou 1G29, což činí 16.87% ze zisku. Londýnský Hays například měl tržby 6G07, ale zisk před daní jen 264M, kde by 4% pokuta dělala 91.9% ze zisku. Pro český Hays jsem data nenašel.
Sankce z obratu jsou pak proto, ze udelat zisk 0 je ta nejtrivialnejsi vec na svete a kazda jedna firma se snazi o to, aby jeji zisk byl co mozna nejmensi. Neprekvapive proto, ze prave ze zisku se plati dane.Veřejně obchodované firmy vyplácejí ze zisku dividenda.
A i kdyby sankce byla 100% rocniho zisku nebo dokonce 100% rocniho obratu, tak je to porad radove min, nez kolik hrozi tomu prumernymu ovcanovi, protoze ten muze dostat sakce i v desitkach tisic procent veskerych svych prijmu.S tím souhlasím. Poslední dobou mě taky docela zajímalo, jestli by se nevyplatilo si založit sro a používat ho pro svoje osobní potřeby, ale zatím jsem se ještě nedostal k nastudování legislativy a reality situace kolem toho.
Veřejně obchodované firmy vyplácejí ze zisku dividenda.1. se to netýká jen veřejně obchodovatelných firem, 2. firmy které dobře daňově optimalizují vyplácejí malé dividendy (třeba Apple), akciový investor nemusí spoléhat na dividendy, pokud firma vydělává (což ale neznamená že tvoří zdanitelny zisk v miste kde sidli ta pravni entita, ktera je listovana na burze) tak muze tvorit kapitalove rezervy, ktere si primo reflektuji v cene jejich cenych papiru, coz ma znacne danove vyhody (v CR treba neplaceni dane z kapitalovych vynosu po 3 letech drzeni cenneho papiru). I proto existuji tzv. akumulacni ETFka.
Osobně si myslím, že v případě společností, tedy korporací, to skutečně nemusí fungovat. Je dobré si uvědomit, že korporace není osoba, a není vhodné na ní vztahovat personifikace tohohle druhu. Například nemá žádné svědomí, nemá žádný pocit viny (...)Skvěle řečeno. Dodám, že pokud se tu korporaci podaří zatlačit do kouta, tak bez problému změní jméno, vytvoří dceřinnou společnost nebo něco podobného a jede se dál. Vřele doporučuji tuto geniální knihu: https://www.kosmas.cz/knihy/220713/nic-neni-pravda-a-vsechno-je-mozne/ Bylo to jako nedávno vysíláno jako četba v rozhlase, ale na webu si to již poslechnout nelze. Je to zpracování osobních zkušeností Petera Pomerantseva. Anotace zní jako další stereotypní odsouzení autoritářského systému v Rusku, ale ve skutečnosti je to velmi prokreslená analýza a současně téměř básnický text. Měl by číst každý, kdo chce z idealismu zastávat nějaká morální stanoviska - aby znal reálie, psychologii a praktiky lidí, kteří určují pravidla v určité společnosti. IMHO je to k tématu jedinec versus nepravost v systému.
A tem pak pribyva akorat zbytecna prace, ktera s puvodni ochranou spotrebitele/bezneho cloveka, nema fakt nic spolecneho.Mam zakone pravo na ty informace? Mam. Zaslali ty informace? Nezaslali. Pustil jsem to z hlavy protoze to resi advokat, nez me advokat obeslal s jejich predzalobni vyzvou? Pustil. Zaslali predzalobni vyzvu, ktera vyzadovala effort na me strane? Zaslali. Reagoval jsem na to tim, ze jsem vyuzil sveho zakonem daneho prava, treba kdyz dostanou flastr za ignoraci SARu, tak pristi SARy od jinych subjektu ignorovat nebudou. Nebo to nekdo bude Googlit, vygoogli tento clanek a usetri si spoustu casu pri domahani se svych vlastnich prav. V jedne z nasich diskusi si rekl ze si od carrier provideru dostal pro Brno horsi nabidku lambdy nez ja pro Ostravu a rikal si, ze to je mozna tvymi horsimi obchodnimi schopnostmi. Kdyz neumis obchodovat, treba se neumis efektivne ucastnit pravnich sporu; stejne jako v pripade te lambdy je i toto tva osobni neschopnost. A to ze si ji musis kompenzovat urazkami je tvuj osobni problem a mozna nejakou nutricni imbalanci trpis sam; doporucuji zkontrolovat uroven B12, jeho nedostatek vede k neurologickym porucham a je cetny i v populaci vsezravcu, ci vylozenych masozravcu.
Viz "European Economic Area", a tak dale.Co mas presne za problem s tim ze kvuli klientum cestuju vsemozne po EEA a zakazky mimo EEA po zkustenostech s Australskym imigracnim procesem ignoruju? Mas problem s tim ze vyuzivam jednu ze 4 svobod EEA, nebo co?
Jako ja bych se s tim nesral a mavl rukou.Tady jde o princip, protože na to, že většina lidí místo dohadování a tahání po soudech raději mávne rukou, tyhle firmy (přesněji řečeno ti co je provozují) sázejí. Jediný způsob jak je dokopat k respektování dobrých mravů a dohod je - nenechat to být.
I want to disappear, even better, I was never bornZbytek mi nedává smysl.
Oba články jsou v Google cache bez problému čitelné v původní verzi.