Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Splashscreen alebo uvodna obrazovka.
Je to obrazok, ktory sa zobrazi pri spustani krusadera.
Zapina, respektive vypina sa v menu Nastavenia -> Konfigurovat Krusader -> Spustenie -> Zobrazit uvodny obrazok.
Dalsia moznost je cez konfigurak: ~/.kde/share/config/krusaderrc
Tu sa cez riadok "Show splashscreen" povoluje (true), alebo zakazuje (false).
Obrazok pre splashscreen je: /usr/share/apps/krusader/splash.png
Ja som si ho zmenil napriklad na toto:
Tiskni
Sdílej:
Co se vám na tom blogpostu nezdá normální (kromě diakritiky,kterou (i) já nesnáším,a zakázal bych ji nejradši všude ) ?
(kromě diakritiky,kterou (i) já nesnáším,a zakázal bych ji nejradši všude) ?
Ale to by si pak všichni museli povinně psát anglicky, ne? Kromě angličtiny neznám žádný jazyk psaný latinkou bez diakritiky. (Prznit náš jazyk odebráním diakritiky — to (doufám) na mysli nemáte.)
Podle mého názoru byl i v samotné angličtině přechod na latinku spolu s (pozdějším) odstraněním speciálních znaků nejnešťastnějším počinem v historii tohoto jazyka. Bylo by smutné, kdyby čeština skončila podobně.
Sice mám papíry na tři cizí jazyky, ale své mateřštiny si hluboce vážím a nemyslím si, že by se měla podstatným způsobem měnit. Jak je vůbec možné, že ještě dnes, v době UTF-8, existují mezi námi english alhabet nazis?
Nemám problém číst texty, blogposty nebo maily bez diakritiky. Každý může svobodně psát, jak se mu zlíbí. Ale abych já sám něco tak ošklivého vytvářel — k tomu mě nikdy nikdo nepřinutí.
To já většinou v ICQ napíšu bez diakritiky pouze dotaz na kódování. Pak už píšu s diakritikou. Prostě si přepnu klienta na kódování kompatibilní s druhou stranou. (Většinou bohužel Win-1250... Ale hlavní je, že to funguje.) No a když druhá strana své kódování nezná, stačí poslat třikrát různě zakódované 'ěščřžýáíéóúůďťň' a hned je to jasné.