Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Bluetooth je skutecne v zalostnem stavu, mame spoustu reportu... Bohuzel nikdo z nas nema zadne BT zarizeni, tak se tezko zkousi a je to tim padem posunute v prioritach niz (Fedora). Na NM porad pouzivame GTK nm-applet - ac jeho z hlediska usability je to snad nejhorsi, co jsem kdy videl, tak to funguje. Tohle je fakt bolak.
Nemam ani BT v notasu, ani BT v telefonu :D Teda krome Freerunnera na stole a tam BT stejne taky poradne nejede.
Bohuzel ma hodne problemu, takze proste do bezne ala stable distribuce no way...
k3b je ve stavu hluboké alfaverze - poslední svn buildTo je normální vlastnost SVN buildů. Právě proto se vydávají stabilní verze, které jsou (nebo by měly být) opravdu stabilní. SVN verze jsou vývojové verze, a samozřejmě není možné něco vyvíjet tak, že každá vývojová verze bude mít vlastnosti a stabilitu stabilní verze.
Jenomže k3b nevyvíjejí lidi z KDE, k3b je samostatný projekt používající KDE knihovny. Takže to nelze vytýkat lidem od KDE.
k3b - většinou mi funguje, ale s verzí pro kde3 to zatím srovnávat nejde
kdebluetooth4 - už dávno jsem rezignoval na to že to někdy opraví, teď to aspon trochu funguje, ale stejně je lepší používat blueman s ním lze zfunkčnit i procházení složek na mobilu
network manager - nefungoval mi ani pod kde3 tak proč by měl fungovat pod kde4 :) , wpa_gui úplně stačí
plocha na více monitorech - opravdu jsem neměl pocit, že by to na kde3 fungovalo samo, taky jsem to řešil přes xrandr, můžeš zkusit tenhle applet , mimochodem tobě funguje plynule kombinace 2 monitory (virt. rozlišení >2048^2) a KMS (tzn. nejspíš drivery >=2.8.0 ) s touto grafikou??
NMS jsem nikdy nepotřeboval
kdevelop4 mi funguje, jak už zde bylo napsáno je pořeba použít >= 6.8.50
To, že je tam hromada her, že se řeší takové hovadiny jako vzdálené ovládání widgetů plasmy, to mě taky štve. Ovšem my ty vývojáře ze svých peněz neplatíme, takže si ani nemůžeme stěžovat, když je baví dělat hry tak je to jejich věc. Navíc na to, aby člověk naspal hru/applet stačí programátor začátečník, na to aby opravil kdevelop to už musí být profík.
Na seriozní práci bohuže ještě nemají.To znie ako keby seriózna práca bolo len to, čo robíš ty.
Poté co mi včera Kate kompletně lockla jakékoliv reakce oken v KDE na myš i klávesnici (ale ctrl+alt+f1 na textový režim fungovalo a tam již klávesnice ok) až do svého sestřelení tak bych si tím nebyl úplně jistý ;). Vzhledem k tomu že podobná věc se mi již několikrát stala (ale souvislost s Kate mi nedošlě) tak mohu ověřit zda vynit skutečně Kate (bohužel bylo z KDE3 :( ).
Tak Kate říkáš. Já mám dojem, že to nastane, když zmáčknu nějakou klávesovou zkratku. Příště zkusím střelit Kate.
Vývoj Pro*C, PL/SQL, Oracle forms, shell skripty.
Staré KDE 3.5?
Jo, u KDE 4.3.1 se mi už několikrát stalo, že se zbláznil jak kwin tak plasma. Předtím mi to nedělalo. Ale možná za to můžou ovladače na grafiku.
no, tak sme natom rovnako
na kde4 som mal nazor, ze ho zacnem pouzivat az od 4.4, ale ked citam co tu pise autor, tak ak to pojde tymto tempom, tak pouzitelne bude mozno az nejake 4.7! (teda ak pri 4.5 sa nerozhodnu zasa pisat vsetko od zaciatku a zalozit verziu 5.x)
som z toho uz dost smutny, na kde3.x uz kaslu a do kde4.x stale vymyslaju nove super vlastnosti, ale zakladne veci, ktore by ho robili pouzitelnym tak nic. mam z toho taky pocit, ze vyvojari KDE asi funguju na gnome, inak by tie zakladne featury uz davno opravili (dog fooding?)
Nějaký ubuntu s kde 4.2.x mam na noťasu, výše jmenované autorem zatim nepoužívam - BT nemam kam, na wifi a wpa2 mam skript, neměl jsem čas si hrát kwlan, wicd apod., nechytlo se napoprvý. Maká mi s2ram, web apod., tak de facto spokojenost. Až bude čas, zkusim gentoo ... na 64bitu jsem měl při kompilaci nějaký chyby ... zatim nevim proč.
Občas se mi to stane taky, že to hlásí .. je vidět v procesech?
Tiskni
Sdílej: