Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování
… více »Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.
Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.
V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.
Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Zatim jsem si nechal zbozi posilat vyhradne postou. Pokud nikdo neni doma tak mam dorucenku a balik si vyzvednu cestou z prace takze OK.
Jednou jsem si objednaval z Eurostaru nahradni nausniky na sluchatka Koss GT5 a dovezla je DPD ac jsem chtel zaslat pres CP na dobirku.
Asi maji spatne zkusenosti.
Nicmene spousta e-shopu sluzby CP moc nedoporucuje.
Docela mam obavy, ze DPD prijde za bloggerem s nejakym pravnim stihanim a budou pozadovat odskodne za poskozeni "dobreho" jmena.Pokud chtějí definitivně na zdejším trhu skončit, tak to můžou zkusit. Ostatně se domnívám, že už sám fakt, že byl na základě blogpostu propuštěn z práce je soudně napadnutelný a mohl by žádat finanční odškodnění.
Taky mám to štěstí. Pokud si něco nechám poslat, už přežiju jestli to přijde zítra nebo za dva dny. Balíky zatím dorazily vždy neporušené, jenom jednou se mi stalo, když jsem nebyl doma, že lístek chyběl. Sledování zásilek ale ukázalo, že balík čeká na místní poště. Nejsem ale náročný zákazník pro doručovatele, stačí mi že to dojde tak, jak to odešlo z obchodu i na úkor času.
Tiskni
Sdílej: