V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Takova mala nocni prosba o radu
Do poradny by tento dotaz sel zaradit asi jen tezko. Nebudu to protahovat. Na prvni rocnik studia na FAV (Inzenyrska informatika/Informatika) jsem si zapsal predmety za 59 kreditu. V propozicich se pise, ze by idealne melo byt 60. Muze nastat nejaky problem? Staci 59 kreditu? Dekuji ostatnim za sdeleni jejich zkusenosti.
Tiskni
Sdílej:
Přesně tak. Je sice pravda, že 180/3=60, tj. je dobrý mít 60 za rok, ale kdyžtak se to doladí nějakým předmětem jako "Exkurze do pingpongu" nebo jak se to jmenuje :)
Vžycky je lepší mít zapsáno o něco víc než těch šedesát, aspoň 65. Když se pak něco nepovede, neznamená to automaticky prodloužení studia. Já jsem si něco naspořil, končil jsem tuším s 330
.
No koukal jsem, že teď už o nějaké smrtčáře na konci ledna v prváku, kdy se muselo mít aspoň 2 z předmětů PPA1, MA1, LA a pár dalších podmínek, vůbec neví... Teda myslim :)
Nicméně když to měl člověk rovnou na pět let, tak měl tak nějak víc prostoru pro manévrování a srovnávání skóre.
Tak tak, doženeš v dalším kole.