plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
aptitude install mpg123A nasledne provedeme chdir do adresare s mp3 soubory a tam pustime tento cyklus:
for i in *.mp3; do j="wav/$i.wav"; echo "Kovertuji $i na $j"; mpg123 -w "$j" "$i"; donePotreboval jsem si to nekam zapsat jako poznamku, abych to jiz priste nemusel hledat. Treba se to bude hodit i nekomu dalsimu. Jinak preji stastne a vesele
Tiskni
Sdílej:
Nemyslim si, ze ten tvoj post ma zmysel. Tvoj listok a skript su dve odlisne veci. Taktiez si nepises nikam, ze o 5 sekund sa mas nadychnut a to je uplne rovnake aj s tym listkom. Dosledky nekupenia listku a nenadychnutia su sice diametralne odlisne, ale podstata tejto primitivnej cinnosti je ta ista. Za predpokladu, ze si svoj dosavadny zivot neprezil v izolacii na dakom ostrove v Tichomori ci v hlbokej dzungli. Spolocnost, resp. chovanie ludi naokolo ta odmalicka vychovava aj ked si to neuvedomujes. Takze teraz to je pre teba ukon primitivny. Pokial ale chces nieco skonvertovat, ako v uvedenom priklade, tak uz potrebujes zacat premyslat. Nie je to take priamociare. Jednoducho, spolocnenstvo okolo teba ti nevstepovalo kol dokola obsah toho skriptu. Holt skoda, ze nenachadzam spravnejsi vyraz v tomto pripade nez priamociare.
A ked uz nepochopis alebo nesuhlasis, tak kazdy jeden tu ma pravo pisat do blogu prakticky cokolvek (s ohladom na pravidla) .
p.s.: Pekne sviatky vsetkym prajem. Aj tebe. :)
Nákup lístku na autobus je možná primitivní, ale třeba na vlak se systémem slev ČD je to, pokud chceš nejvýhodnější cenu, na přemýšlení složitější než ta tvoje konverze
>>> Potreboval jsem si to nekam zapsat jako poznamku, abych to jiz priste nemusel hledat.
To je dobre reseni. Paradoxni je ze svoji poznamku pak najdete rychleji v zaplave miliard terabajtu na netu a to pomoci vyhledavace nez doma v PC jako textovy soubor na hromadce citajici radove gigabajty.
#! /bin/sh for i in *.wav do filename=`echo $i | sed s/.wav//` lame -b 320 "$filename.wav" "$filename.mp3" done
vzdyt to funguje ...Tak, tak. Ať chcípne koťátek kolik chce, hlavně
že to funguje. Přiznejte vy dva. Že vy baštíte koťátka ke Štědrovečerní večeři.
Jsem jediný, komu ten odkazovaný článek připadá trapný a nevkusný?
Degraduje to to nebohé zvíře na úroveň věci, namísto živého tvora.
Co příjde dál? Adoptované děti, zabalené jako dárky?
(Sorry, mám dnes nějakou rejpavou náladu. )
Ať jen nerejpu: Veselé vánoce Dalibore, Kotyzi, Amigo a ostatní "ábíčkáři"!
Co příjde dál? Adoptované děti, zabalené jako dárky?Balené děti jsem neviděl, ale na Necyklopedii je Jak sbalit holku
lame -b 320 "$i" "${i%.wav}.mp3"
funguje jeste lepe.
#! /bin/sh for i in *.mp3 do filename=`echo $i | sed s/.mp3//` mpg123 -w "$filename.wav" "$filename.mp3"
Všimni si toho "/bin/sh"...
ffmpeg
, např. proto, že umí kromě mp3 téměř všechny jiné myslitelné formáty.
ffmpeg -i in.mp3 out.wav