Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).
ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.
DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
odesílání požadavku". Nevím třeba se něco někam migruje, proto se chci zeptat zda ostatní mají podobné problémy, nebo prostě co se děje?
Chtěl jsem to napsat do bugzilly, ale ta mi ukázala toto
Software error:
Can't locate Template/Filters.pm in @INC (@INC contains: . lib /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.10.0 /usr/local/share/perl/5.10.0 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.10 /usr/share/perl/5.10 /usr/local/lib/site_perl) at Bugzilla/Util.pm line 59.
BEGIN failed--compilation aborted at Bugzilla/Util.pm line 59.
Compilation failed in require at Bugzilla/Error.pm line 33.
BEGIN failed--compilation aborted at Bugzilla/Error.pm line 33.
Compilation failed in require at Bugzilla/Install/Filesystem.pm line 31.
BEGIN failed--compilation aborted at Bugzilla/Install/Filesystem.pm line 31.
Compilation failed in require at Bugzilla/Config.pm line 38.
BEGIN failed--compilation aborted at Bugzilla/Config.pm line 38.
Compilation failed in require at Bugzilla.pm line 38.
BEGIN failed--compilation aborted at Bugzilla.pm line 38.
Compilation failed in require at /usr/local/bugzilla/index.cgi line 34.
BEGIN failed--compilation aborted at /usr/local/bugzilla/index.cgi line 34.
For help, please send mail to the webmaster ([no address given]), giving this error message and the time and date of the error.
takže jsem asi zlobil :) Copak se tedy děje?
Díky
Tiskni
Sdílej:
později, časem ). :) Osobně bych čekal něco jiného než prázdnou stránku.
))))
Kdyz jsem mel ADSL tak se to sralo pri sviceni v baraku a bylo to zpusobeny triakovyma stmivacama ve vypinacich a tak jsem ADSL router za RS232 konektor prizemnil k radiatoru a byl klid.
Jinak ABC jede porad dobre a nepozoruji nijake zpomalovani.
V kvalitě ADSL už má dnes výrazně navrch kyslíkTak to mi vysvětli, proč se u rodičů, když jsem tam náhodou na návštěvě, musím připojovat přes T-Mobile EDGE (teď už možná 3G), abych si vůbec pingnul na localhost. ADSL od Kurvyfónica O2 je to nejhorší ADSL, který jsem měl to štěstí za život poznat! Dodnes si vzpomínám, jak jsem byl nucen přes Vánoce dělat přes VPN a jediná šance byl blbej mobil! Jistě si umíš představit latenci SSH přes GPRS/EDGE.
Tak to mi vysvětli, proč se u rodičů, když jsem tam náhodou na návštěvě, musím připojovat přes T-Mobile EDGE (teď už možná 3G), abych si vůbec pingnul na localhost. ADSL od Kurvyfónica O2 je to nejhorší ADSL, který jsem měl to štěstí za život poznat!Ono to asi bude závislé na konkrétním místě. Ale tady u nás je to tak, jak píšu. Většina lidí ale stejně nemá na výběr, protože mají z ADSL k dispozici jen to od kyslíku (LLU je jen v poměrně málo městech). Tak je možné, že tam, kde LLU je, se kyslík snaží a jinde ne.