abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    Bylo oznámeno vydání nové verze 8.1 "Hoare" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Doprovodný příspěvek na blogu Khronosu rozebírá kódování a dekódování videa pomocí Vulkan Compute Shaders v FFmpeg.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:33 | Zajímavý projekt

    Byl představen open-source a open-hardware prototyp nízkonákladového raketometu kategorie MANPADS, který byl sestaven z běžně dostupné elektroniky a komponent vytištěných na 3D tiskárně. Raketa využívá skládací stabilizační křidélka a canardovou stabilizaci aktivně řízenou palubním letovým počítačem ESP32, vybaveným inerciální měřicí jednotkou MPU6050 (gyroskop a akcelerometr). Přenosné odpalovací zařízení obsahuje GPS,

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 14:22 | IT novinky

    Vědci z univerzity La Sapienza v Římě vyvinuli systém, který dokáže identifikovat jednotlivce pouze na základě toho, jak narušují signály Wi-Fi. Autoři tuto novou technologii nazvali WhoFi. Na rozdíl od tradičních biometrických systémů, jako jsou skenery otisků prstů a rozpoznávání obličeje, nevyžaduje tato metoda přímý fyzický kontakt ani vizuální vstupy. WhoFi může také sledovat jednotlivce na větší ploše než kamera s pevnou polohou; stačí, je-li k dispozici Wi-Fi síť.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 04:22 | Nová verze

    SuperTux (Wikipedie), tj. klasická 2D plošinovka inspirovaná sérií Super Mario, byl vydán v nové verzi 0.7.0. Videoukázka na YouTube. Hrát lze i ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 03:11 | Zajímavý projekt

    Ageless Linux je linuxová distribuce vytvořená jako politický protest proti kalifornskému zákonu o věkovém ověřování uživatelů na úrovni OS (AB 1043). Kromě běžného instalačního obrazu je k dispozici i konverzní skript, který kompatibilní systém označí za Ageless Linux a levné jednodeskové počítače v ceně 12$ s předinstalovaným Ageless Linuxem, které se chystají autoři projektu dávat dětem. Ageless Linux je registrován jako operační

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    15.3. 15:33 | Humor

    PimpMyGRC upravuje vzhled toolkitu GNU Radio a přidává alternativní barevná témata. Primárním cílem autora bylo pouze vytvořit tmavé prostředí vhodné pro noční práci, nicméně k dispozici je nakonec celá škála barevných schémat včetně možností různých animací a vizuálních efektů (plameny, matrix, bubliny...), které nepochybně posunou uživatelský zážitek na zcela jinou úroveň. Témata jsou skripty v jazyce Python, které nahrazují

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    15.3. 14:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    15.3. 12:33 | Zajímavý projekt

    FRANK OS je open-source operační systém pro mikrokontrolér RP2350 (s FRANK M2 board) postavený na FreeRTOS, který přetváří tento levný čip na plně funkční počítač s desktopovým uživatelským rozhraním ve stylu Windows 95 se správcem oken, terminálem, prohlížečem souborů a knihovnou aplikací, ovládaný PS/2 myší a klávesnicí, s DVI video výstupem. Otázkou zůstává, zda by 520 KB SRAM stačilo každému 😅.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    14.3. 22:55 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.3. 21:33 | Nová verze

    Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1096 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 12.3. 08:56
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    13.11.2005 20:14 honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    ...konecne zase jednou prvni....

    jinak naprosty souhlas, je to bes ale tak trochu to vypovida o soucasnem stavu spolecnosti. reseni taktez nemam...
    13.11.2005 20:17 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Mě se ty o Opeře a o Openoffice celkem líbily. Poslední vtip mě ovšem nejen nerozesmál (pointa mi uniká), ale dokonce pohoršil - vyzněl mi jako nehumorný útok na linky důvěry.
    Math, as Barbie says, is hard.
    13.11.2005 20:17 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    ja to pochopil ze admin na vsechno odpovida RTFM, a kdyz se dostane na linku duvery, rekne to i holcicce ktera dostava doma pres drzku.

    Pravdou je, ze stejne jako u tebe byli pro me daleko prekvapivejsi reakce, nez samotnej komix. Nevim od kolika let se dneska smeji zamestnavat deti, ale ja osobne jsem uz o sve bedary prisel.

    Ale jedna krasna vec tam byla, ten tucnak na triku, byl moc pekne namalovanej, a mel hrozne prijemnej vyraz, ten se mi moc libil.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    13.11.2005 20:25 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    ja to pochopil ze admin na vsechno odpovida RTFM, a kdyz se dostane na linku duvery, rekne to i holcicce ktera dostava doma pres drzku.
    Já taky, proto se ptám, jestli bylo nutné ten strip zasazovat právě do prostředí linky důvěry! To je to, co se mu nelíbí. Mě to přišlo trapné a ubohé.
    Pravdou je, ze stejne jako u tebe byli pro me daleko prekvapivejsi reakce, nez samotnej komix.
    Myslíš třeba team A>M>E>R>I>K>A>>>? Já ho na rootu potkal po dlouhé době (asi proto, že jsem tam a hlavně v diskuzích minimálně) :-).
    Ale jedna krasna vec tam byla, ten tucnak na triku, byl moc pekne namalovanej, a mel hrozne prijemnej vyraz, ten se mi moc libil.
    Mě připadal docela zhulený (tím neříkám, že měl nepříjemný výraz) ;-).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Daniel Kvasnička ml. avatar 13.11.2005 20:47 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Ten o Opere je fajn, celkem originalni napad. Jinak nuda (prip. ochucena ubohosti). A ta umelecka uroven obrazu... ;-) :-D
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    13.11.2005 21:03 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    No je to celkem hrůza. Tenhle sice ještě IMHO nedosahuje hlubin toho předchozího s Ballmerem, ale i tak.
    Copak toho není dost?
    13.11.2005 21:08 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Nojo, sranda. Poněkud maceratoidni(asi z věčného sezení po nocích v záři obrazovky) borec odpoví na lince důvěry stejně jako je zvyklý, ač to moc vhodné není. Hmmmm. Líbí? Nelíbí?
    Tady proběholo nedávno několik diskusí, je-li možné si dělat legraci z koncentráků, válek... černochů? homosexuálů? Linuxu?
    Já vím, jo... tady nikdo nepodává žalobu, ale pokud ze všeho, tak ze všeho. Ono je lehčí být tolerantní k humoru a případně zesměšňování, když se to netýká mne.
    Já se z tohodle důvodu (ohledy k citům jiných) snažím svůj smysl pro humor brzdit a reju (nóó, snažim se, snažim) jen do otestovaných kamarádů. I když sám vydržim myslim opravdu hodně. ;-)
    13.11.2005 21:12 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Nevím, jestli se tímhle někdo přítomný cítí dotčen. Já samozřejmě nemám nic proti námětu, ale, no, nějak postrádám vtip :-)
    Copak toho není dost?
    13.11.2005 21:22 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Ono je lehčí být tolerantní k humoru a případně zesměšňování, když se to netýká mne.
    Obávám se, že teď nerozumím! Já nejsem holčička, která volá na linku důvěry. Mě to spojení (RTFM + holčička) přišlo trapné a nesmyslné. Uhry, brýle (taky je mám), tučňák, dlouhé vlasy, nic z toho jsem nekritizoval. Vtipy na Linux mi nevadí a na Linuxáky už vůbec ne.

    Ostatně, ten obrázek, na který asi narážíš se mi celkem líbil. Pochopil jsem to jako narážku na VyVolené a ne na koncentrační tábory.
    Já se z tohodle důvodu (ohledy k citům jiných) snažím svůj smysl pro humor brzdit a reju (nóó, snažim se, snažim) jen do otestovaných kamarádů. I když sám vydržim myslim opravdu hodně. ;-)
    Já dovedu ocenit, když si do mě někdo pěkně zareje. Uznávám, že když se mu to hodně povede, tak mi to uznání chvilku trvá :-).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    13.11.2005 21:31 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Dlouhé vlasy a brýle mám, uhry naštěstí už ne, RTFM říkám často, ale tento vtip mi přišel dost blbý, fakt. Vůbec není vtipný ..., s koncentračním táborem? To bylo pro mě také rytí do VyVolených a je to něco trochu jiného, aspoň mi to tak přijde.
    13.11.2005 21:50 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor

    Z diskutovaných vtipů všech, jsem nebyl nějak pobavenej ani jedním. To ovšem nic neznamená, můj smysl pro humor je možná spíš diagnoza ;-) -- většinou se směju sám a nikdo netuší čemu.
    Já měl z těch reakcí pocit (zvolené výrazivo a řazení slov) takové stavovské uraženosti. Ale netrvám na tom ani malinko!

    Navíc mám za sebou horké chvíle -- vybila se mi záhadně baterie v notebooku. Prolezl jsem všechno možný ve výpisech, hodinu googloval a hledal v čem asi... aha! Já jsem byl řezat dříví elektrickou pilou a měl to nějakou dobu vypnutý z elektriky! No vida... ;-) Kdyby to bylo poprvý co takhle blbnu. Nebo alespoň naposled.

    13.11.2005 22:19 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Možná proto si tak stěžuju. Těšil jsem se na skvělé vtipy, ale moje touha nebyla ukojena :-).

    BTW: míváš tu zajímavé příspěvky, nechceš rozhojnit řady bloggerů na ábíčku? Ať nás nezruší
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    13.11.2005 22:25 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Pak nás zruší tuplem. Ale ať :-) Každopádně už jsme to říkali jednou…
    Copak toho není dost?
    13.11.2005 22:52 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Vzhledem k tomu jak se tohle jmenuje, by bylo výrazně lepší, kdyby začal zase psát Yeti.
    Myslím, že člověk by měl přispívat tam, kde tomu trochu rozumí. Takhle bych se bál, že ti, co Linuxu rozumí utečou a zůstanu já a JXP. :-(
    13.11.2005 23:00 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Myslím, že člověk by měl přispívat tam, kde tomu trochu rozumí.
    No jo, ale i tací jako já chtějí aspoň někde něco psát :-)
    Copak toho není dost?
    13.11.2005 23:23 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Co je na onom vtipu vtipného?
    To, že univerzální odpověď Read the fucking manual není až tak univerzální, v běžném světě neplatí a zní dost nepatřičně. (A to ne kvůli slovu fucking.) Někdy mám pocit, že se z počítačů dost blbne. A to mi ten vtip připomněl. :-)
    13.11.2005 23:46 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Mrzouti! Já jsem se u tohohle stripu zasmál (narozdíl od předchozích). Si to představte: chudinka holčička pro kus vlídného slova vytáčí linku důvěry a dočká se standardní odpovědi od BOFH :-)
    14.11.2005 00:09 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Na druhou stranu se musí uznat, že to je furt o trochu vyšší třída než dnešní superčlánek od pana novináře Bednáře.
    Copak toho není dost?
    14.11.2005 08:17 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Od jisté doby považuji už samotné jeho jméno za záruku určité (nevalné) úrovně kvality, takže jsem ani nebyl v pokušení to číst. Jsou tam ještě větší perly než v té glose na Lupě, kde je u vytržení z toho, jak Microsoft každý měsíc (!) vydává bezpečnostní updaty, kterýmžto revolučním počinem inspiroval i další softwarové firmy?
    alblaho avatar 14.11.2005 00:02 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Mně se to moc líbilo. Trochu drsné, trochu ujeté. Tak to mám rád.
    14.11.2005 11:08 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Ja mam rad i hodne drsny humor, takze tohle se mi jednoznacne libilo!
    vencour avatar 14.11.2005 12:48 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor

    Tento vtip se mi spíše líbil, připomíná mi, že není vše tak, jak vypadá, ani největší machr neni Bůh a zůstává - měl by zůstat - člověkem, naslouchat a vnímat, nebrát vše dogmaticky = plnit i jinou roli, než mu zrovna sedí (=snížit se na pozici druhého).

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Dalibor Smolík avatar 24.11.2005 09:28 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledá se smysl pro humor
    Ten komiks s RTFM sice není moc vtipný, ale je dost výstižný. Všichni vývojáři a guru vůbec by si měli uvědomit, že laik a začínající uživatel Linuxu a potažmo PC vůbec má úplně jiný náhled na problém a uvádí tím toho experta, když se ptá na "banální" věci, do stavu šílenství. Laik se musí vést k tomu, aby se naučil číst manuály a vyznat se v nich, ale v kombinaci s dobře podanou informací a radou od odborníka se dosáhne kýženého výsledku lépe.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.