Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
foo
, ze které se dědí template <class foo> class bar: public foo { ... };Jedna z věcí, která se týká jeho přístupu k šablonám je to, že je používá podobně, jako Lisp používá makra. Ale podrobnější vysvětlení podat nemůžu, jak jsem říkal, jsem zase na začátku ...
už je staženáOdkud?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Nekdy jsem si v duchu rikal: "Ty jo, to husty, jak na to prisel!?".Jo, hned po Ahá, jo takhle to je! přišlo, Kua, jak ho to vůbec napadlo?. Těším se na další čtení. BTW: je Loki přeložitelná v gcc, nebo icc? Protože on se v knize zmiňuje pouze o dvou (mě neznámých překladačích) pro Windows. Navíc jsem hledal nějaký všeobecně uznávaný test schopností C++ překladače a tato knihovna vypadá jako to pravé.
Nekdy jsem si v duchu rikal: "Ty jo, to husty, jak na to prisel!?". Jo, hned po Ahá, jo takhle to je! přišlo, Kua, jak ho to vůbec napadlo?. Těším se na další čtení.Je to jednoduché
Takovou blbost jako, ze se naucim javu za mesic fakt z huby nevypustim. Nebo neco podobneho.Já myslím, že to Peter Norvig hezky napsal ve svém Teach Yourself Programming in Ten Years (pokud je tu nějaký znuděný překladatel, hodila by se i česká verze
..Je jen málo lidí, kteří C++ skutečně umí....V tomto souhlasím s naším děkanem, který považuje syntaxi C++ za špatný vtip (on se podobně vyjadřuje i o XML, ale já už raději proti XML vystupovat nebudu, nebo to zase schytám
iostream
pořád chtějí jako řetězcový parametr const char*
(přitom přetížit byt to nebyl problém) mě dokáže vytočit. Když si vzpomenu, že to prakticky nic neumí ...
že metody z iostream pořád chtějí jako řetězcový parametr const char* (přitom přetížit byt to nebyl problém)
Zrovna tohle je IIRC v draftu C++0x.
Clovek si musi polozit otazky jako:
a) Je cyklus aktualizace standardu c++ opodstatneny? Neni to prilis dlouha doba?
b) Ma c++ srovnatelny marketing jako java nebo C#? Pokud tomu tak neni, co jej stale radi mezi vyznamne jazyky?
Na svou dobu byly myslenky vtelene do standardu nadcasove, pokud vezmeme v uvahu tlaky ruznych loby. Resp., ze to vubec slo. C# vyviji MS, Javu Sun. Do standardu c++ "mluvi" kazdy, vcetne MS a Sunu.
Tiskni
Sdílej: