Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Já moc linuxového fanatizmu v poslední době nevidím. Po pravdě spíš antilinuxového fanatismu.
On je fanatismus a nadšení, které má myslím právo na trochu nekritičnosti. Bez toho lehce nekritického nadšení by se člověk nehnul. Nesmí toho být moc a jestli je nějaký pozitivní efekt velkého rejpala, tak snad v tom, že upozornil na to, že nějaký nákrok k zbožnění tu je. A nebo ne, co já vím.
Že se na webu jména abclinuxu mluví s láskou o Linuxu? No to je ale překvapení!
Jo, prohlášení! Nojo,tak jo. Prohlašuji, že se mi GNU/Linux líbí a jsem s ním spokojený a beru ho tak jak je, tedy i s jeho nedostatky.
Všechno má své nedostatky už proto, že výhoda je někdy nevýhodou.
Ideální žena není, auto také ne... systém také ne... a obávám se, že i já (sic!) mám chyby (sw i hw).
Vidim, ze Plesa dosahl uspechu. No reknete, napadlo by Vas neco takoveho napsat predtim?Tohle není reakce na Jindry
Jinak, ve stredu jsem byl na prednasce o .NET a musim rict, ze je .NET a Visual Studio jsou naprosto vynikajici. K tomu MSDN, spousta dokumentace. .LOL, tak tohle maji dobre zvladnuty, ale vim minimalne o jednom projektu, kde sefici zacli mluvit jak prednasejici z M$. Po dvou letech sly tyhle jejich cool novinky do stoupy a nastoupila klasika. Ono preci jenom server s PX na 10GHZ a nekolik TByte RAM neni ani dnes celkem bezny ;). (jednalo se o vizualizaci a sber dat) MSDN, ano spousty zavedejicich informaci, pro Lamy OK, ale pokud jsem sel do hloubky tak cim dal vic neprestnosti a dokonce protichudnych informaci. Rozchodit DCOM tak aby chodil mezi ruznymi jazykovymi verzemi celkem magie. To uz bylo obcas jednodussi nahodit DCOM v Linuxu :O pres EntireX
MSDN je možná skvělé pro někoho, kdo je v něm zvyklý pracovat, ale ne pro někoho, kdo se tam podívá jednou za půr roku. Já se v MSDN topím. Než se k něčemu doklikám je to vážně porod. Navíc mně hrozně vadí věty, ve kterých se alespoň třikrát vyskytuje symbol (c) nebo (r). A takových je tam bohužel hodně..
Microsoft mi naprosto nevadí. Ale je fakt, že některé aplikace windowsákům závidím (ne však takové jako zde prezentuje Plechinger)
Windows nejsou na hovno a každý, kdo je takto paušálně odsuzuje je fanatik!OK, jsem fanatik
Tiskni
Sdílej: