Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Ale tak, proč urážíte instituci, kterou očividně vůbec neznáte?protože moje srážky s ní dopadly povětšinou špatně ... nicméně musím přiznat, že též často dělám věc, kterou jim vytýkám, tedy že beru v potaz pouze zdroje, které nejsou v rozporu s tím, co říkám - což je ovšem dáno spíše leností při vyhledávání, potažmo nedůvtipností, neb ani nevím, jak se na protiteorie zeptat, a neobtěžuju se s tím ... zatímco od pracovníků ČSAV bych čekal, že mají rozhled lepší
A proč by mělo být v jejich zájmu "kurvit jazyk"?není mi jasné proč, nicméně činí tak ... což takhle kauza "Pilipův dodatek"?
A myslíte si, že nepsat na začátku věty velká písmena není "kurvení" jazyka?mno, těch odchylek se v mém stylu zajisté najde více ... kritiky mohu ovšem potěšit, že v "oficiálních" textech se snažím držet všech pravidel, která znám; tady mi to ovšem nestojí za to, raději mluvím "jak mi zobák narost", popř. jak se strefím do klávesnice (čímž narážím např. na nepoužití českých uvozovek, což je pro mě zhruba na stejné úrovni, jako nepoužívání verzálek - přinejmenším z hlediska toho, v jakých textech si to dovolím)
Tiskni
Sdílej: