Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Odkazy
Dávnejšie som vo svojom notebooku menil wifi 6205 za intel 8265. Pred pár mesiacmi som sa rozhodol pre ďalší upgrade a tentoraz napíšem svoje skúsenosti po pár mesiacov používania.
Pri používaní 8265 som nemal žiadne zásadné problémy s rýchlosťou, hoc na 5GHz som oproti pôvodnému modelu strácal 3dB. Vadilo mi však, že má zapojený pin 51 (bluetooth rfkill), na ktorom sa mi zhruba raz za mesiac rozpadla izolačná páska a musel som to každý mesiac rozoberať, aby mi fungovalo BT4. Neskôr som na internete našiel AX200 bez zapojeného rfkillu a ešte k tomu s BT5, takže prečo ju nezobrať?
Ako som už naznačil nový modul nemá zapojený rfkill - žiadne trápenie sa s lepením lepiacej pásky na pin 51. Ďalej je tu zapojený pin 46 (LED), takže konečne mi funguje aj LED. Antény vyzerajú byť zapojené správne, takže signál má rovnakú intenzitu ako s pôvodnou Intel 6205.
Intel 8265 download 2G
Intel 8265 download 5G
Intel 8265 upload 2G
Intel 8265 upload 5G
Intel AX200 download 2G
Intel AX200 download 5G
Intel AX200 upload 2G
Intel AX200 upload 5G
Intel AX200 download 5G - v miestnosti s routrom
Túto wifi kartu z aliexpresu môžem odporúčať. Počas pármesačného používania funguje skvele.
Tiskni
Sdílej:
S originálnou wifi som mal problém s dosahom (maximum 15dBm, 31mW), čo som vyriešil intelom 8265 a túto som chcel hlavne kvôli BT5 (práve sa hrajem s BT5 modulmi s long range a senzormi).
na vobrázku hele v čárovým kódu je skovanej string 'MP-3000AX' takže název kartičky
qrkód se nepodařilo přečíst :O :/
QR kód sa nepodarilo načítať, pretože to nie je QR kód, ale DataMatrix ;)
MP-3000AX je iba názov karty, pod plechom je Intel AX200 M.2 1216 (teda karta je len adaptér z M.2 na Mini PCIE, nič viacej). Na rozdiel od predchádzajúcej podobnej karty, ktorú som kúpil pred rokom má ale dobré zapojenie a hlavne antény fungujú bez výrazných strát.